Generální partner
Světlý režim
11. září 2013

Béčko porazilo poslední Valmez 3:0

Karvinský rezervní celek vyhrál druhý zápas v řadě. Ve středečním vloženém 15. kole doma celkem pohodlně zdolal poslední Valašské Meziříčí 3:0. První dvě branky vstřelil Michal Gonda a tu třetí Lukáš Kubiena.
MFK Karviná B
středa 11.9.2013
3:0
(1:0)

Diváci: 0
Valašské Meziříčí
Lipčák - Káňa, Zielonka, Roman, Cverna O. - Janík - Koutný, Gonda (77. Taraba), Pavlík (84. Nowinski), Limanovský - Kubiena (84. Ryšavý).
Kmecík – Roupec, Vykydal, Michálek, Lasovský (75. Drápela) – Hrdlovič, Pászto – Macíček, Neuberger (60. Řepka), Marek (83. Podzemný) - Výmola (85. Mézl).
Branky: 4. a 47. Gonda, 77. Kubiena
ŽK: Zielonka, Janík - Hrdlovič
ČK: 89. Hrdlovič
Rozhodčí: Richtár

Komentář

Do utkání poprvé v karvinském dresu zasáhl zkušený brankář Martin Lipčák, který přišel z Třince na hostování do konce roku. Z áčka dorazil také Michal Gonda a byl to právě on, který svými dvěma brankami defacto rozhodl o osudu zápasu, protože se trefil na začátku obou poločasů. Jako už tradičně do hry zasáhli i Martin Limanovský a Ondřej Cverna. Poslední tým tabulky se v Karviné prezentoval sympatickou hrou po pokutové území. Dál mu to nešlo, a tak brankář Lipčák mohl svůj debut oslavit vychytanou nulou.

Diváci na gól nečekali dlouho. Po chybě jednoho z hostujících obránců předložil Lukáš Kubiena ideální přihrávku Michalu Gondovi, který neměl problém trefil odkrytou bránu a poslal domácí celek do rychlého vedení. Karvinští byli následujících patnáct minut aktivnější, ale gól z toho nevytěžili i proto, že krásnou střelu Martina Janíka do šibenice efektně brankář Kmecik vyškrábl. Ve 24. minutě to Janík zkoušel z přímého kopu a Kmecík s obtížemi vytěsnil míč aspoň na břevno.

Po půlhodině měli hosté z ideální pozice po faulu Zielonky možnost korigovat, ale trefili pouze zeď hráčů. Poslední větší šanci první půle měl Martin Limanovský, který si pěkně zasekl míč, ale z dobré pozice pálil levačkou těsně vedle tyčky. Domácím vyšel i úvod druhé půle. Z osmnácti metrů přesně zaměřil autor první branky Michal Gonda a rázem to bylo o dva góly. Domácí byli dál při chuti. Jedovka Pavlíka šla těsně nad bránu a vzápětí Kubiena v tutovce po krásném zatažení míče do vápna od Káni trefil pouze hostujícího brankáře.

V 58. minutě padl gól na druhé straně, ale rozhodčí ho pro ofsajd neuznali. Za dalších pět minut podnikli domácí do obrany Valachů rychlý výpad dva na jednoho. Gonda přihrál Kubienovi, ale ten zamířil nad bránu. Čtvrthodinu před závěrečným hvizdem pohrdl gólem Přemek Pavlík, když z osmi metrů napálil míč pouze do brankáře, byť nebyl nikým obtěžován. Gólu se nakonec dočkal i aktivní Kubiena. V 77. minutě „sešteloval“ mířidla a z levé strany pokutového území vypálil přesně k bližší tyči a bylo jasno. Na samotném konci ještě přišlo vyloučení. Přímou červenou kartu uviděl po stažení Limanovského hostující Hrdlovič.

Trenéru Pejšovi se utkání hodnotilo velmi dobře. „Povedly se nám začátky obou poločasů, což se ukázalo jako rozhodující. Následovaly dobré patnáctiminutovky, ve kterých jsme předvedli dobré kombinační akce. Ty jsme ale nedokázali dotáhnout do finální podoby. V dalších minutách obou poločasů byl soupeř velmi nepříjemný, protože jsme mu nechali více prostoru, čímž jsme jej dostali do hry,“ zhodnotil stručně, jasně a výstižně utkání trenér Karviné B Jan Pejša.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
út 4.8. | redakce

Jarábek: Času je málo, kádr budeme postupně doplňovat

V dobré náladě předstoupil Juraj Jarábek mezi novináře v úvodu první tréninkové jednotky, kterou vedl na tréninkovém hřišti v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

út 21.7. | redakce

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii