Generální partner
Světlý režim
15. září 2013

Bod s Přerovem zachránil béčku kapitán Janík

Domácí remízou 2:2 zakončili anglický týden svěřenci Jana Pejši v divizní soutěži proti Přerovu. Tu zachraňovali doslova na poslední chvíli, když v 90. minutě vyrovnal střelou k tyči kapitán Martin Janík.
MFK Karviná B
sobota 14.9.2013
2:2
(1:1)

Diváci: 0
Přerov
Dočekal - Káňa, Zielonka, Roman, Cverna O. - Pavlík, Janík - Koutný, Limanovský, Nowinski (77. Ryšavý) - Kubiena.
Švéda – Hrabal, Hýbner, Václavíček, Bubeník – Hrušák – Zaoral (85. Mádr), Mika, Schlehr, Bernard (89. Čechák) – Chuda (82. Mrázek).
Branky: 17. Cverna O., 90. Janík - 22. Chuda, 51. Hýbner
ŽK: Zielonka (Kar.)
Rozhodčí: Boček

Komentář

V duelu pátého týmu s devátým začaly góly padat krátce po čtvrthodině. V 17. minutě se po nenápadné akci zmocnil míče na levé straně u hranice pokutového území Ondřej Cverna. A jeho umístěná střela si našla přesný cíl u pravé tyče gólmana Švédy, 1:0 Vedení domácím bohužel nevydrželo příliš dlouho. Za pět minut hosté natřikrát vyrovnali, když už do prázdné brány zakončoval David Chuda, 1:1. Oba týmy nehrály příliš líbivý fotbal, domácí produkovali poměrně dost ztrát, což posilovalo soupeře z Přerova.

Z prvního poločasu stojí za to vypíchnout ještě zakončení Kubieny, který to zkoušel z totožné pozice jako střelec první branky Ondřej Cverna. Kubienova střela však šla nad bránu. Krátce po změně stran mohl jít Přerov dokonce do vedení. Po chybě Pavlíka s Romanem postupoval hostující Zaoral sám na brankáře, ale zamířil pouze nad bránu. V 51. minutě se hosté už dočkali. Po rohovém kopu se nejlépe zorientoval Roman Hýbner a Přerovští šli do vedení, 1:2. Domácí to nepoložilo a bojovali dál. Za pár chvil poslal hezký centr do ohně Daniel Koutný, ale Limanovský ani Nowinski na míč před brankářem Švédou k překvapení všech nedosáhli.

Poté přišla pasáž hry, ve které byl Přerov opticky lepší a držel víc balón na svých kopačkách. Domácí se probrali v závěrečné čtvrthodině. Nejprve Cverna našel výborným centrem Kubienu, ale ten ve vyložené šanci opět zklamal, když přestřelil bránu. Čtyři minuty před koncem se dožadovali domácí penalty, když byl ve vápně faulován Limanovský. Píšťalka rozhodčího Bočka však zůstala němá. Karvinští v závěrečných minutách vrhli síly do útoku a opravdu z poslední akce vyrovnali. Po nákopu až k pokutovému území se k tečovanému míči dostal na deseti metrech osamocený kapitán Martin Janík, který zamířil přesně k tyči a určil tak konečný stav, 2:2.

„Začátek zápasu nám vyšel, šli jsme do vedení. Bohužel soupeř lacině vyrovnal a dál předváděl fotbalovou kvalitu, kdy nás v určitých fázích hry přehrával. Chyběl nám klid v rozehrávce a měli jsme spoustu ztracených míčů. Tím pádem jsme se nemohli dostat do tempa. Vyústěním toho všeho byla druhá branka v naší síti, tentokrát po standardce, ze kterých soupeř často hrozí,“ řekl po utkání trenér Jan Pejša. Ten si cenil na svých hráčích faktu, že až do poslední minuty dřeli a chtěli vyrovnat, což se nakonec podařilo. „To mě velmi těší. Kluci ukázali charakter a vůli. Odměnou tomu všemu byla vyrovnávací branka,“ shrnul Pejša.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
út 4.8. | redakce

Jarábek: Času je málo, kádr budeme postupně doplňovat

V dobré náladě předstoupil Juraj Jarábek mezi novináře v úvodu první tréninkové jednotky, kterou vedl na tréninkovém hřišti v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

út 21.7. | redakce

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii