Rezervní celek získal na jaře první bod

13.04.2014 | redakce, foto Deník/Jan Pořízek

Rezervní celek získal na jaře první bod Až ve čtvrtém jarním duelu si svěřenci Jana Pejši připsali do tabulky první bod. O ten se svou brankou zasloužil David Ryšavý, když v 73. minutě vyrovnal na konečných 1:1 v Přerově s místní Viktorií.

21.kolo, sobota 12.4.2014
Přerov - MFK OKD Karviná B  1:1  (0:0)
Branky: 48. Kyselák - 73. Ryšavý
ŽK: Kyselák, Václavíček - Procházka, Taraba, Siekiera, Ryšavý
Rozhodčí: Dohnálek
Přerov: Švéda – Dostál, Hrabal, Netopil, Zimčík – Václavíček – Kyselák, Mika, Hrušák, Koutný (82. Bernard) – Mrázek (63. Zaoral).
MFK OKD Karviná B: Dočekal - Kurz, Zielonka, Kloda, Nowinski - Siekiera, Taraba - Derík (62. Molnári), Koutný, Procházka - Ryšavý.
Počet diváků: 100

Mladý rezervní karvinský celek odcestoval do Přerova bez jediného hráče A-týmu, a tak si trenér Pejša pomohl dvěma stabilními členy kádru ligového dorostu U19 - Martin Kurzem a Adamem Procházkou.

V prvním poločase se neurodila žádná branka, přestože si oba týmy několik šancí vypracovaly a domácí byli herně lepší. Na straně hostů zahrozili Adamové Procházka s Tarabou. Druhý jmenovaný dokonce trefil tyčku. Vstup do druhé půle už byl o poznání horší. „Opět jsme se nevyvarovali chybičky, kterou přerovští fotbalisté potrestali a šli krátce po pauze do vedení. Ale v 73. minutě nám to gentlemansky vrátili,“ prohodil už s mírným úsměvem trenér Pejša.

Málo vídanou chybu totiž udělal domácí gólman Švéda, který hluboko v poli nezkrotil zpětnou přihrávku svého spoluhráče a David Ryšavý snad z třiceti metrů trefil odkrytou bránu a vyrovnal. „Přitom náš gólman je velice spolehlivý. Špatně bylo, že jsme vůbec vraceli míč dozadu,“ neskrýval naopak zklamání domácí trenér Švehlík.

Do konce utkání se už ani jednomu celku nepodařilo skórovat, a tak zápas skončil remízou 1:1. „Dočkali jsme se na jaře prvního bodu a všem se ulevilo. Oba týmy měly několik příležitostí k více než jedné brance, ale nepodařilo se. Konečná remíza je asi zasloužená,“ prohlásil po utkání trenér béčka Jan Pejša. Nyní na rezervu čekají dva domácí duely v řadě. V sobotu 19. dubna dorazí Brumov a v neděli 27. dubna Otrokovice. „To budou klíčová utkání, která musíme zvládnout,“ dodal Pejša.

• Týmy U18 a U16 začínají
dnes - Ve středu 15. srpna čekají na dorostence U18 a U16 první mistrovské zápasy - v Ostravě se utkají s Baníkem. Podzimní los osmnáctky ZDE, šestnáctky ZDE.

• Sestřih zápasu z Jablonce
před 2 dny - Také z utkání 4. kola FORTUNA:LIGY je k dispozici sestřih nejzajímavějších okamžiků - více ZDE.

• Výsledky mládeže-příprava
před 2 dny - Rajec muži (Slovensko) - MFK U19 3:2, Havířov U19-MFK U17 1:6, Legia Varšava U16-MFK U16 7:1, MFK U15-Martin U15 8:0.

• Ligoví dorostenci nehrají!!
9.8. - Z důvodu výskytu gastrointestinálních onemocnění (potvrzeno KHS Jihočeského kraje) se odkládají zápasy 1. kola Celostátní dorostenecké ligy mezi Karvinou a Českými Budějovicemi v kategoriích U19 i U17. O náhradním termínu bude teprve rozhodnuto.

• MLÁDEŽ: Výsledky přípr. zápasů
9.8. - U19-Ružomberok 1:0, U18-Cieszyn (muži) 3:2, U17-Ružomberok 1:2, U16-Chybie 1:1, U15-Třinec 3:0, Třinec-U13 3:4, Třinec-U12 6:4.

• V Brně s Opavou 25. srpna
7.8. - LFA oznámila přesné termíny 6. kola FORTUNA:LIGY. S nováčkem SFC Opava se utkáme v Brně v sobotu 25. srpna s výkopem v 17 hodin!

• Sestřih utkání s Ml. Boleslaví
6.8. - První domácí zápas a bohužel porážka. Karvinští v přestřelce podlehli Mladé Boleslavi 3:4. Sestřih utkání najdete ZDE.

• Juniorka hostí Baník
5.8. - V pondělí od 11 hodin rozehraje juniorka své třetí mistrovské utkání! Na Kovoně hostí v derby ostravský Baník! Svěřenci trenérů Gazdy a Bielana budou chtít získat tři body, prozatím získali jen jeden za remízu s Třincem.