U21: Přestřelka pro Zlín, rozhodl domácí gólman

04.09.2018 | redakce

U21: Přestřelka pro Zlín, rozhodl domácí gólman Třetí prohru v řadě si připsal juniorský tým. V pondělí ve Spytihněvi po špatném výkonu a hrubých individuálních chybách v obranné fázi nestačil na zlínské Ševce, kteří vyhráli 3:2!

7.kolo, pondělí 3.9.2018
FC Fastav Zlín - MFK Karviná  3:2  (2:2)
Branky: 17. Bykhovskyi, 32. Jakubov, 89. Číž - 19. Ramirez, 40. Galuška
Rozhodčí: Machálek
MFK Karviná: Ciupa - Putyrera, Kocsis, Motyčka, Hujo (55. Podbiol) - Galuška, Fokaidis, Holzer, Sembol (46. Hruška) - Suchan - Ramirez.
Počet diváků: 50

Karvinští vyrukovali na Zlín s pěti hráči A-týmu, jenže na hřišti to nebylo moc poznat. Přesto úvod utkání byl z hostující strany solidní – dvě šance, hlavička Erica Ramireze ani únik Petra Galušky však gól neznamenaly. Na druhé straně už ano, rychlý brejk zakončil po odraženém míči Bykhovskyi a domácí vedli.

O dvě minuty později bylo vyrovnáno – Eric Ramirez využil chyby zlínských obránců a v samostatném úniku se nemýlil. Na obou stranách se střídala šance za šancí a zákonitě musely přijít další góly. V 32. minutě vystřelil Jakubov z hranice šestnáctky a prostřelil gólmana Ciupu, když přes Putyeru vybojoval míč v sedě.

Karvinští stihli na těžkém terénu odpovědět ještě do poločasu, ve 40. minutě Petr Galuška propálil ze strany gólmana. Pár minut před gólem byl ještě hostům upřen gól Suchana kvůli ofsajdu. V poločase byla v kabině bouřka, trenéři nebyli i přes nerozhodný stav vůbec spokojeni s výkonem.

Začátek druhého poločasu mohl být veselejší, gól měl na hlavě Ramirez, jenže skvěle jej vychytal domácí brankář. Pak svou rychlost prokázal dvakrát Galuška, jenže v obou případech své šance nedal, když mohl přihrávat venezuelskému spoluhráči v dobré pozici. Postupem času omlazený tým Zlína vycítil šanci, že by mohl bodovat. Jejich hráči dřeli, chytali je dokonce křeče.

A protože už po prostřídání měli na lavičce pouze náhradního gólmana, tak Číž šel v 88. minutě na hřiště a nakonec se stal hrdinou, protože utkání o minutu později rozhodl po chybě Kocsise s Ciupou. V nastaveném čase ještě mohl vyrovnat Motyčka, ale na zadní tyči neprostřelil gólmana domácích.

Hosté z Karviné tak prohráli třetí utkání za sebou a reprezentační pauza jim asi přijde vhod. V tabulce po sedmi odehraných kolech patří svěřencům Marka Bielana a Zbyška Gazdy sedmé místo se sedmi body. Vede třináctibodová Ostrava. Další utkání je na programu až v pondělí 17. září od 11 hodin na Kovoně proti Brnu.

Trenér Marek Bielan: „Doplatili jsme na hrubé individuální chyby a neproměnění čistých gólových šancí ve druhém poločase. S výkonem a nasazením většiny hráčů v tomto utkání jsme hrubě nespokojení.“

• S Jabloncem 8.12. odpoledne
před 2 dny - Ligová fotbalová asociace upřesnila předposlední 18. podzimní kolo. V domácím prostředí vyzvou svěřenci nového trenéra Norberta Hrnčára severočeský FK Jablonec v sobotu 8. prosince od 15 hodin.

• Žáci U15 porazili Vítkovice
před 3 dny - Poslední podzimní zápasy mají za sebou starší žáci U15 a U14. Patnáctka v pátek vyhrála 1:0, čtrnáctka prohrála 1:3.

• Dorostencům skončil podzim
16.11. - Sobotní zápasy 15. kola I. Celostátní ligy dorostu U19 a U17 mezi Karvinou a Spartou Praha byly odloženy na 27. února 2019.

• U15+U14: Derby s Vítkovicemi
16.11. - Starší žáci zakončí podzimní část sezóny v pátek 16. listopadu zápasy na umělé trávě SC Kovona proti Vítkovicím. Derby obou kategorií začnou ve 14 a 15:45 hodin!

• BUDÍNSKÝ: 3 zápasy a pokuta
15.11. - Disciplinární komise LFA potrestala Lukáše Budínského zastavením závodní činnosti na 3 utkání za surovou hru v zápase se Spartou, po které mu sudí Julínek po zhlédnutí videa dodatečně udělil červenou kartu. Navíc za nesportovní chování dostal karvinský záložník ještě pokutu ve výši 10 000 Kč.

• MINIREPUBLIKA U13: tři výhry
15.11. - Mladší žáci U13 cestovali do Písku, kde odehráli další díl Minirepubliky. Suma sumárum - tři výhry a jedna porážka (MFK-Písek 2:0, MFK-Hodonín 4:1, MFK-Pardubice 0:4, MFK-SKP ČB 2:1).

• Fukala si zahrál proti Německu
14.11. - Dohromady 87 minut si ve dvou přípravných utkáních na půdě Německa zahrál hráč MFK Roman Fukala. V prvním utkání (prohra 1:7) naskočil na závěrečných 25 minut, ve druhém (prohra 1:3) odehrál v základní sestavě 62 minut.

• V Boleslavi 1. prosince
13.11. - V rámci 17.kola FORTUNA:LIGY se Karvinští představí na trávníku Mladé Boleslavi v sobotu 1. prosince od 15 hodin.