Škoda! Juniorka na Slovácku dvakrát vedla

11.03.2019 | redakce

Škoda! Juniorka na Slovácku dvakrát vedla A je i po teoretických nadějích na první čtyřku. Juniorka MFK na půdě Slovácka dvakrát vedla, jenže slepenými góly dvacet minut před koncem nakonec prohrála 2:3 a domů odjela s prázdnou.

20.kolo, neděle 10.3.2019
1.FC Slovácko - MFK Karviná  3:2  (1:1)
Branky: 18. Olšanský, 70. z pen. Janša, 71. Krejčík - 5. Hladík, 56. Suchan
ŽK: Franič - Hladík
Rozhodčí: Marek
MFK Karviná: Ciupa - Putyera (80. Motyčka), Dreksa (46. Holec), Dramé, Letić (71. Hujo) - Hejda - Hladík, Fokaidis, Suchan, Wala - Gros.
Počet diváků: 50

Znovu s Pavlem Dreksou, kapitánem Janem Suchanem a Bojanem Letićem, který už má po vyléčené mononukleóze natrénováno, nastoupili svěřenci Zbyška Gazdy a Marka Bielana ve Starém Městě u Uherského Hradiště k dalšímu utkání Juniorské ligy.

Hosté si byli vědomi silných stránek domácích, které se jim úspěšně dařilo eliminovat. Naopak se snažili zahušťovat střed hřiště a hrát na brejky. Už v páté minutě po hezké akci šli Karvinští do vedení. Michal Hladík si naběhl k přední tyči na přízemní centr a uklidil míč do sítě.

Domácí vyrovnali v osmnácté minutě. Po rohovém kopu se hlavička jednoho z domácích hráčů otřela o břevno, jenže z dorážky už se Olšanský nemýlil. Potom se perfektním reflexivním zákrokem prezentoval Ciupa, když z hranice penalty vymrštil ruku proti střele Krejčíka.

Po změně stran šli Karvinští znovu do vedení, přesný centr Hladíka proměnil v gól střelou mezi dvěma domácími hráči kapitán Jan Suchan. Další minuty patřily hostům, velké šance zahodili Wala s Fokaidisem, který dokonce hlavičkoval do prázdné brány, ale míč mu sjel a zamířil pouze do náruče slováckého brankáře. Sám na bránu šel ještě útočník Gros.

Potom už přišel naprosto zbytečný zákrok na hranici střídajícího Holce v pokutovém území a penalta, kterou domácí Janša proměnil. Hned po rozehrání si krásně na přední tyč naběhl Krejčík a zblízka prostřelil Ciupu. Hosté se už nezmohli na odpověď, náznaky šancí se už jim nepodařilo dotáhnout. V zajímavém zápase tak zůstaly všechny body doma.

Trenér Marek Bielan: „Necelých sedmdesát minut jsme odehráli velice slušně a měli jsme určitě šanci udělat na hřišti soupeře dobrý výsledek a odvézt si nějaký bod. Věděli jsme, že domácí nesmíme nechat kombinovat. Poločas skončil asi zaslouženě 1:1. Bohužel nám ve druhé půli scházel stoper Pavel Dreksa. Inkasovali jsme zbytečný gól z penalty a vzápětí hned rozhodující. Škoda, před penaltou jsme nevyužili dvě velké šance a to rozhodlo. Výborně zahráli Suchan s Hejdou, ti byli nadstandardními hráči.“

• U15+U14: Porážky se Sigmou
před 2 dny - Starší žáci ve středečních předehrávkách 22. kola podlehli na Kovoně olomoucké Sigmě - patnáctka 0:4, čtrnáctka 1:6.

• Víkendové úspěchy přípravek
před 3 dny - Starší přípravka U11 skončila druhá na finálovém turnaji Zimní ligy OFS. Starší přípravka U10 posbírala během víkendu dvě stříbra na turnajích v Brušperku a Bohumíně a tým U9 se také na halovém turnaji radoval ze stříbra.

• Víkendové výsledky mládeže MFK
17.3. - U19-Hradec Králové 0:1, U18-Baník Ostrava 0:5, U17-Hradec Králové 1:2, U16-Baník Ostrava 2:0, FM-U15 1:2, FM-U14 5:2.

• Sestřih zápasu na Dukle
17.3. - Páteční duel na pražské Julisce dopadl s velkým štěstím lépe pro domácí. V sestřihu iSportu, který najdete ZDE, si připomeňte sporné momenty a všechny tři góly.

• U19+U17: Porážky od Votroků
16.3. - Ligoví dorostenci ani na čtvrtý pokus na jaře nevyhráli. Oba týmy podlehly v domácím prostředí Hradci Králové - devatenáctka 0:1, sedmnáctka 1:2.

• Jarní program MSDL a žák. ligy
14.3. - O tomto víkendu startuje jarní část proti dorostence U18, U16 a starší žáky U15 a U14. Jejich jarní rozlosování najdete po rozkliknutí dané kategorie.

• Čtyři góly Ramireze za Senici
12.3. - Eric Ramirez hostuje v Senici a v úterý večer čtyřmi góly zničil ve čtvrtfinále Slovnaft Cupu Nitru, jejíž branku hájil exkarvinský gólman Branislav Pindroch. Senica zvítězila jasně 5:1!

• Víkendové výsledky mládeže
11.3. - České Budějovice-U19 3:2, České Budějovice-U17 2:1, U16-Čadca (muži) 3:4, U15-Martin 5:0, U14-Martin 3:3, FM-U13 3:2, FM-U12 14:5.