Derby juniorek vyhrála hostující Ostrava

17.03.2019 | redakce

Derby juniorek vyhrála hostující Ostrava Poslední zápas základní části Juniorské ligy nedopadl pro karvinské hráče dobře, protože ostravský Baník si z Karviné odvezl všechny body po vítězství 2:0.

21.kolo, neděle 17.3.2019
MFK Karviná - FC Baník Ostrava  0:2  (0:2)
Branky: 16. Urban, 43. z pen. Mooc
ŽK: Gros, Hladík (oba KAR.)
Rozhodčí: Vojkovský
MFK Karviná: Pastornický - Motyčka (69. Ceniga), Krivák, Dramé, Letić - Hejda (10. Hujo), Fokaidis (26. Paholík) - Hladík, Gros, Wala - Kouakou.
Počet diváků: 100

Přitom úvodních patnáct minut bylo z domácí strany výborných. Hosté nevěděli, co dřív. Karvinští dominovali, byli agresivní a napadali rozehrávku Baníku. Hned v úvodu měl velkou šanci Wala, jenže hlavou před prázdnou bránou netrefil, za pár okamžiků minul před prázdnou bránou také Koukakou, kterému míč na poslední chvíli odskočil.

Trenéři Gazda s Bielanem museli během úvodních třiceti minut dvakrát střídat kvůli zranění. V desáté minutě odstoupil kapitán Hejda, patnáct minut po něm i Fokaidis. To už ale Baník vedl, když po první akci hostů po pravé straně otevřel skóre střelou na zadní tyč Urban. Ve 32. minutě mohli domácí srovnat z pokutového kopu, jenže Bojan Letić nechal vyniknout brankáře hostů Murina.

Podobná situace přišla krátce před poločasovým hvizdem také na druhé straně – jenže baníkovský Mooc naložil s příležitostí lépe a hosté rázem vedli o dva góly. Druhý poločas nepřinesl příliš záživný fotbal, oba týmy kupily chyby a šance nepřicházely ani na jedné straně.

Za zmínku stojí pouze střílený centr Letiće, který k překvapení všech skončil na břevnu. Karvinští neměli v tomto utkání kvalitu ke zdramatizování duelu a prohráli doma s Ostravou 0:2. Znamená to, že v tabulce moravské skupiny Juniorské ligy skončili sedmí a během týdne se dozví přesný hrací plán nadstavby o konečné umístění, do které už zasáhnou i týmy z druhé poloviny české části JL.

Trenér Marek Bielan: „Prvních patnáct minut bylo moc dobrých. Škoda zahozených dvou tutovek na začátku. Nám se hra rozsypala po zranění Hejdy s Fokaidisem a hosté z první akce šli do vedení. Kluky následně srazila neproměněná penalta a gól do šatny. Ve druhé půli jsme nebyli nebezpeční, pouze jednou jsme orazítkovali břevno. Baník hrál dobře organizovaně a zvítězil zaslouženě.“

• U15+U14: Porážky se Sigmou
před 2 dny - Starší žáci ve středečních předehrávkách 22. kola podlehli na Kovoně olomoucké Sigmě - patnáctka 0:4, čtrnáctka 1:6.

• Víkendové úspěchy přípravek
před 3 dny - Starší přípravka U11 skončila druhá na finálovém turnaji Zimní ligy OFS. Starší přípravka U10 posbírala během víkendu dvě stříbra na turnajích v Brušperku a Bohumíně a tým U9 se také na halovém turnaji radoval ze stříbra.

• Víkendové výsledky mládeže MFK
17.3. - U19-Hradec Králové 0:1, U18-Baník Ostrava 0:5, U17-Hradec Králové 1:2, U16-Baník Ostrava 2:0, FM-U15 1:2, FM-U14 5:2.

• Sestřih zápasu na Dukle
17.3. - Páteční duel na pražské Julisce dopadl s velkým štěstím lépe pro domácí. V sestřihu iSportu, který najdete ZDE, si připomeňte sporné momenty a všechny tři góly.

• U19+U17: Porážky od Votroků
16.3. - Ligoví dorostenci ani na čtvrtý pokus na jaře nevyhráli. Oba týmy podlehly v domácím prostředí Hradci Králové - devatenáctka 0:1, sedmnáctka 1:2.

• Jarní program MSDL a žák. ligy
14.3. - O tomto víkendu startuje jarní část proti dorostence U18, U16 a starší žáky U15 a U14. Jejich jarní rozlosování najdete po rozkliknutí dané kategorie.

• Čtyři góly Ramireze za Senici
12.3. - Eric Ramirez hostuje v Senici a v úterý večer čtyřmi góly zničil ve čtvrtfinále Slovnaft Cupu Nitru, jejíž branku hájil exkarvinský gólman Branislav Pindroch. Senica zvítězila jasně 5:1!

• Víkendové výsledky mládeže
11.3. - České Budějovice-U19 3:2, České Budějovice-U17 2:1, U16-Čadca (muži) 3:4, U15-Martin 5:0, U14-Martin 3:3, FM-U13 3:2, FM-U12 14:5.