JUNIORKA: Přestřelka s vítězným koncem

09.04.2019 | redakce

JUNIORKA: Přestřelka s vítězným koncem Juniorský tým ve druhém zápase nadstavby B porazil na domácím trávníku Příbram divoce 5:3, když ještě dvacet minut před koncem vedl o tři góly, ale Příbram dokázala během chvíle vyrovnat. Jenže Karvinští přidali další dva góly a zaslouženě brali tři body.

2.kolo, pondělí 8.4.2019
MFK Karviná - 1.FK Příbram  5:3  (2:0)
Branky: 26. a 88. Suchan, 45. z pen. Faško, 49. Wala, 86. Paholík - 72. z pen. a 76. Vůch, 81. Polidar
ŽK: Paholík, Hladík, Fokaidis (vš. KAR.)
Rozhodčí: Mojžíš
MFK Karviná: Ciupa - Motyčka (46. Hladík), Paholík, Djordjević, Letić (58. Hujo) - Dramé - Wala, Suchan, Fokaidis (89. Ceniga), Faško (89. Sembol) - Gros (72. Botur).
Počet diváků: 30

Od začátku zápasu byl k vidění svižný fotbal z obou stran. Z první vážnější akce udeřilo v šestadvacáté minutě, když se prosadil po přihrávce kapitána Fokaidise záložník Jan Suchan. Vzápětí musel být na druhé straně v pohotovosti gólman Ciupa, jenž zlikvidoval nebezpečný pokus jednoho z hostujících fotbalistů.

Dvoubrankové vedení odmítl osm minut před pauzou Gros, který těsně minul. V poslední minutě prvního dějství však přišel faul v pokutovém území Příbrami a sudí Mojžíš nařídil penaltu. K té se postavil Michal Faško a uspěl. V poločase byl tedy stav 2:0 tzv. „Csaplárova past“. Hned po přestávce navýšil po střele Faška snadným doklepnutím do prázdné brány na 3:0 Vojtěch Wala.

Kdo si myslel, že je jasno, byl poměrně záhy vyveden z omylu. Domácí ještě nastřelili tyč a potom už Příbram pálila ostrými. Nejprve se kopala penalta i na druhé straně – po faulu Dramého ji proměnil Egon Vůch a vykřesal pro středočeský celek naději. Definitivně do zápasu se hosté vrátili patnáct minut před koncem, kdy se prosadil zblízka znovu Vůch. Pohroma pro karvinské hráče přišla ještě o pět minut později, kdy po další chybě vyrovnal Polidar.

Příbram se ani s remízou nespokojila a chtěla vyhrát, na což nakonec doplatila. Po hezké akci a přihrávce Suchana doklepával na 4:3 Marián Paholík a o dvě minuty později definitivně rozhodl právě sám Jan Suchan, pro kterého to byla už desátá branka v tomto soutěžním ročníku.

Trenér Marek Bielan: „V této soutěži je opravdu možné všechno, málem jsme prohospodařili tříbrankový náskok. Do sedmdesáté minuty jsem byl spokojený, akorát jsme skoro doplatili na neproměnění některých jasných šancí. Je neomluvitelné, že jsme během jedenácti minut přišli o tříbrankový náskok. Naopak mě těší, že jsme nakonec dalšími dvěma góly zápas nakonec rozhodili i díky tomu, že Příbram po vyrovnání chtěla víc, chtěla u nás vyhrát. I přes tři obdržené góly se mi líbila práce gólmana Ciupy, hlavně v dirigování obrany.“

• B-tým: doma v neděli dopoledne
včera - Rezervní tým, chcete-li MFK Karviná B, bude hrávat svá domácí utkání ve Fortuna MSD-F v nedělních termínech od 10:15 hodin ve Sportovním centru Kovona. Podzimní los svěřenců Čestmíra Kročila najdete ZDE.

• Sestřih z Mladé Boleslavi
před 3 dny - Karvinští vstoupili do sezóny smolnou porážkou na půdě Mladé Boleslavi. Nejzajímavější okamžiky zápasu najdete v sestřihu ZDE.

• Volný prodej na slezské derby
před 3 dny - Minutu po půlnoci z neděle na pondělí začal v síti Ticketportal volný prodej vstupenek na zápas 2. kola mezi Karvinou a Ostravou. V MěDK se začne od pondělního rána (7:00) v Kině Centrum potom odpoledne (16:00). Jeden fanoušek si může zakoupit maximálně 4 vstupenky. Cena? 200 Kč za kus. Podrobnosti ZDE.

• V sobotu vyhrála osmnáctka
14.7. - První zápasy letní přípravy mají za sebou starší dorostenci U19 a U18. Devatenáctka podlehla 1:3 ostravskému Baníku, osmnáctka zdolala 6:3 muže Bystřice nad Olší.

• S mistrem v neděli 4. srpna
13.7. - Ligová fotbalová asociace upřesnila čtvrté ligové kolo. Karvinští vyzvou na Městském stadionu v Karviné-Ráji mistrovskou Slavii v neděli 4. srpna od 16:30 hodin.

• První přípravné duely
12.7. - V sobotu 13. července jsou na programu první přípravná utkání B-týmu a st. dorostenců. Béčko se představí v Petrovicích proti Lokomotivě od 10:15 hodin. Ligový dorost U19 hostí od 9 hodin na Bažantnici ostravský Baník a následně tým U18 od 11 hodin Bystřici nad Olší.

• Rundić kapitánem
11.7. - Stoper Milan Rundić bude kapitánem MFK Karviná. Na předsezonní tiskové konferenci o tom informoval trenér František Straka.

• Přednostní prodej na derby
8.7. - Pro majitele nových permanentek začal v pondělí 8. července ráno online prodej vstupenek na zápas proti ostravskému Baníku. Omezení? 1 permice = max. 4 ks vstupenek. Volný prodej pro ostatní zájemce bude spuštěn příští pondělí ráno. Podrobnosti ZDE.