Generální partner
Světlý režim
26. květen 2019

U21: Moře zahozených šancí a tři body pro Teplice

Juniorský tým MFK nabídl severočeskému klubu na rozloučenou se sezónou jako na zlatém podnose tři body. Domácí na Kovoně trestuhodně spálili deset čistých gólovek a ještě dlouho budou kroutit hlavou, co všechno neproměnili.
MFK Karviná
neděle 26.5.2019
1:3
(0:0)
Kovona
Diváci: 20
FK Teplice
Ciupa (55. Tichý) - Sembol (46. Štromp), Wybranczyk, Husár (55. Sušienka), Streit (46. Halvoník) - Ceniga, Hejda - Hladík, Vlachovský, Hujo - Gros.
Branky: 61. Hladík - 58. Baftijar, 68. vl. Štromp, 70. Mustafić
ŽK: Ceniga - Švejda
Rozhodčí: Mojžíš

Komentář

Další zápas „blbec“! Karvinští v posledním utkání sezóny selhali v koncovce a zbytečně darovali všechny body hostům. Celé utkání se hrálo nahoru dolů, oba týmy chtěly střílet góly. Domácí v prvním poločase zahodili asi šest tutovek – neujaly se velké šance Grose, Hejdy, Vlachovského, Hladíka a především dvě Huja. Domácí borci nebyli schopni skórovat, ani z malého vápna či po brejcích tváří v tvář brankáři Teplic.

Hosté měli dvě solidní příležitosti a jednu nebezpečnou střelu z dálky. Ovšem oba gólmani nekapitulovali. To se ovšem změnilo krátce před hodinou hry, nejdřív poslal Teplice do vedení Baftijar, za tři minuty Michal Hladík vyrovnal.

Za průběžného stavu 1:1 spálili domácí další dvě tutovky a hosté trestali, když si vlastní gól vstřelil Štromp. Ani to domácí nevykolejilo a připravili si gólovku, kterou opět neproměnili. Vzápětí přišel třetí gól a bylo téměř jasno. V závěrečné desetiminutovce byla střelecká nemohoucnost podtržena dalšími dvěma zahozenými šancemi.

Do rolí „spalovačů“ se ve druhé půli vžili Vlachovský, stoper Wybranczyk, Hladík a útočník Gros. Juniorská liga tedy pro domácí skončila, od příští sezóny se vrátí B týmy, ten karvinský by měl nastupovat v divizi – ovšem definitivní to ještě není.

Ohlasy trenérů

Trenér Marek Bielan: „V tomto zápase se opět projevila naše slabina, která nás provází celou nadstavbovou část – produktivita. Kluci nejsou schopni ani z těch nejvyloženějších pozic skórovat. Kdo byl na Kovoně, může potvrdit. Byl to už několikátý zápas, ve kterém jsme určitě nebyli horší než soupeř, jenže fotbal je o gólech, my je nedali a soupeř z Teplic ano. Nezbývá mi než konstatovat, že výhra hostů byla zasloužená.“

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii