Prohra v oslabení a po penaltě! M.Boleslav-Karviná 1:0

14.07.2019 | redakce, foto/Michal Chadim

Prohra v oslabení a po penaltě! M.Boleslav-Karviná 1:0 Prvních pětadvacet minut se rozkoukávali, potom i přes absenci několika hráčů základu a vyloučení Marka Hanouska odehráli kvalitní zápas a nakonec smolně inkasovali v závěru z pokutového kopu.

1.kolo, neděle 14.7.2019
FK Mladá Boleslav - MFK Karviná  1:0  (0:0)
Branka: 82. pen. Komličenko
ŽK: Túlio - Hanousek, Janečka, Kouřil, Rundić
ČK: 62. Hanousek (KAR.)
Rozhodčí: Proske - Kotík, Caletka
FK Mladá Boleslav: Šeda – Fulnek, Pudil, Takács, Túlio – Wiesner (59. Ladra), Matějovský (77. Auer), Hubínek, Bucha (46. Budínský) – Mešanović, Komličenko.
MFK Karviná: Pastornický – Ndefe, Kouřil, Rundić, Čonka – Hanousek, Janečka (61. Dramé) – Galuška (71. Petráň), Lingr, Puchel (88. Weber) – Šašinka.
Počet diváků: 3728

Bez čtyř hráčů základní sestavy se musel obejít kouč František Straka v prvním utkání na hřišti Mladé Boleslavi – chyběli Dreksa, Moravec, Ba Loua i Guba. Po dvou letech se v mateřském dresu objevil na prvoligovém trávníku Erik Puchel, na hrotu útoku dostal před Petráněm přednost Jakub Šašinka. V dresu soupeře zůstal pouze na lavičce Lukáš Budínský, zraněný Tomáš Wágner nebyl ani v nominaci.

Domácí začali aktivněji a už ve třetí minutě zahrozil osamocený Mešanovič, ale z dobré pozice na hranici šestnáctky zamířil vedle. Za pět minut dohrával roh nebezpečný Takács, ovšem zblízka překopl bránu. Už po necelých dvaceti minutách měli tři karvinští defenzivní hráči žluté karty a museli si dávat pozor – konkrétně Hanousek, Janečka a Kouřil.

Náznak první zajímavé šance měla Karviná po dvaceti minutách, kdy Čonka vybojoval ve středu hřiště míč, Janečka jej poslal levou nohou před bránu, ale zpracování zcela volného Galušky postrádalo kvalitu. Obranu MFK strašila převážně obě útočná esa domácích, ovšem nepřesně.

Ve 27. minutě přišla dosud největší šance hostů. Lingr perfektně přetáhl na zadní tyč, dvoumetrový stoper Kouřil vracel míč před bránu, ale Janečka ani Šašinka na míč ve skluzu nedosáhli! Od třicáté minuty se hra vyrovnala, často se přerušovalo a utkání chyběl spád. V poslední minutě úvodního dějství znovu zahrozili Mešanovič s Komličenkem, ale ani tentokrát z toho víc než vzrušení obecenstva nebylo.

Druhé dějství začalo aktivnější domácí mužstvo, na hřiště přišel Budínský a hned byl vidět. Nejprve jeho centr proletěl pokutovým územím, potom už provětral rukavice Pastornického tvrdou ranou. Nepříjemnost a komplikace přišla po hodině hry – po druhé žluté kartě byl vyloučen Marek Hanousek, jenž tak svůj premiérový zápas za Karvinou nedohrál.

Celý stadion následně vylekal umístěnou překvapivou ranou střídající Dramé a Šeda si mohl zhluboka oddechnout, že míč skončil těsně vedle. Domácí posledních dvacet minut měli logicky ještě větší převahu a snažili se rozhodnout, karvinská obrana ale statečně odolávala. Z ojedinělého útoku vymíchal střídající Petráň protihráče, rychle přihrál Šašinkovi, který nechal vyniknout zákrokem Šedu – velká šance!

Potom přišel zákrok kapitána Rundiće na hranici šestnáctky na Mešanoviče a sudí Proske pískl penaltu pro domácího, už nervózního, favorita. Nikolaj Komličenko si věděl rady a vstřelil jediný gól utkání. Hosté se nevzdali, v nastavení se mohl stát hrdinou Pastornický, ale jeho střelu Šeda zlikvidoval. V úplném závěru byl ještě faulován ve vápně Lingr, jenže tentokrát píšťalka sudího Proskeho zůstala němá

Karvinští tak poprvé ve své historii prohráli na půdě Mladé Boleslavi, na začátku nové sezóny 2019/2020 těsně o jeden jediný gól.

Domácí trenér Jozef Weber: „Jsme moc rádi za vítězství, první kola bývají těžká, ošidná. Před Karvinou klobouk dolů, vzdorovala velmi dobře.“

Hostující trenér František Straka: „Začátek utkání byl z naší strany hodně nervózní, ale moc se tomu nedivím, protože jsme v novém složení hráli první mistrovský zápas. Postupem času se ukazovalo, že máme dobrý tým, hlavně v defenzivě jsme odvedli poctivou a kvalitní práci proti moc dobrému týmu, který bude zanedlouho hrát předkolo Evropské ligy. Bohužel zápas rozhodla hodně sporná situace a penalta proti nám. Na druhé straně podobná situace na Lingra a nic. Ať si to každý zhodnotí sám. Celý tým chválím za výkon především v defenzivě. Je to ale fotbal a jedeme dál.“

• SESTŘIH: Remíza se Sigmou
před 3 dny - Remízou 1:1 skončilo utkání předposledního podzimního kola. Karvinští ani na devátý pokus doma nevyhráli. Na souhrn nejzajímavějších okamžiků se podívejte ZDE.

• Bronz z Hluku pro U11
8.12. - Starší přípravka U11 má za sebou halový turnaj v Hluku (10 km od Uherského Hradiště), kde vyzvala soupeře, s kterými často nehraje. Zápasy to byly velmi vyrovnané a rozhodoval každý detail. MFK-Slovácko 5:7, MFK-AS Trenčín 7:5, Spartak Hluk U12 6:5, MFK-Zbrojovka Brno 1:6. Hvězdou týmu se stal Adam Czyž a nejlepším hráčem celého turnaje se stal Olivier Slazyk!

• Vylosování do pol. soutěže
5.12. - a) sektor D5-řada 3- sedadlo 17, b) sektor D4-řada 8-sedadlo 39, c) sektor D4-řada 7-sedadlo 25, d) sektor B5-řada 5-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Olomouci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Elitní fáze rozlosována!
4.12. - Reprezentační tým do 17 let i s hráči MFK Karviná Matyášem Molitoriszem a Romanem Fukalou zná jména soupeřů pro jarní elitní fázi kvalifikace o postup na EURO 2020 - ve Skotsku bude mít za soupeře domácí tým, Irsko a Slovensko. Závěrečný turnaj se v roce 2020 hraje v Estonsku od 21.5. do 6.6. Z elitní fáze kromě vítězů dalších sedmi skupin postoupí také sedm nejlepších družstev z druhých míst.

• Sestřih utkání na Slavii
2.12. - Karvinští favoritovi vzdorovali, inkasovali až po hodině hry a v samotném závěru z penalty. Koukněte na nejzajímavější okamžiky nedělního utkání v Sinobo Stadium ZDE.

• U11: 13. místo na MEH
2.12. - Skvěle obsazený Memoriál Evžena Hadamczika je u konce. Karvinští obsadili ve velké konkurenci 13. příčku. Z celkového triumfu se radoval maďarský MOL Vidi. Podrobnosti k turnaji během úterý.

• U14: Čtyři zápasy v Praze
1.12. - Starší žáci U14 se vydali do Prahy, kde v pátek a sobotu odehráli celkem čtyři přípravná utkání. Ve dvou pátečních duelech proti Spartě zaznamenali výhru 4:2 a prohru 0:13, v sobotních zápasech proti Bohemians 1905 zapsali dvě porážky 0:3 a 1:4.