Generální partner
Světlý režim
4. listopad 2019

B-TÝM: Domácí prohra s Bohumínem 1:2

Přestože svěřenci Čestmíra Kročila poslední zápas podzimní části Divize F prohráli, přezimují s jednobodovým náskokem v čele soutěže. Nedělní derby bylo vyrovnané, rozhodly individuální chyby.
MFK Karviná B
neděle 3.11.2019
1:2
(0:0)
Kovona
Diváci: 100
FK Bospor Bohumín
Neuman - Putyera, Mrózek, Hujo, Bielan - Krivák (73. Ceniga) - Wenglorz, Hejda, Greguš, Puchel - Hladík.
Branky: 59. Krivák - 67. Padych, 76. Halaška
ŽK: Mrózek - Palej, Lišaník, Kubinski
Rozhodčí: Řezníček

Komentář

Rezervní celek vstupoval do posledního utkání podzimu s tím, že přezimuje v čele soutěže, ať už derby dopadne jakkoliv. První minuty patřily Bohumínu, domácí se nemohli dostat do zápasu, nebyli na míči a často pouze odkopávali nebo o balon při založení akce rychle přišli.

Po čtvrthodině se hra vyrovnala a domácí se dostali do několika zajímavých příležitostí, z toho dvě volaly ho úvodní trefě. Jenže nekvalitní práce s míčem či špatné zakončení (Puchel, Bielan) znamenalo bezbrankový poločas.

Po změně stran začaly padat góly, po hodině hry vybojoval na útočné polovině u postranní čáry míč Hladík, převzal si Ján Krivák, který nastoupil netradičně na pozici defenzivního záložníka a střelou z osmnácti metrů na bližší tyč poslal domácí do vedení.

Náskok však domácím dlouho nevydržel - za osm minut bylo srovnáno. Střelci prvního gólu vystihl přihrávku dozadu střídající bohumínský Jesch, adresoval jej nejlepšímu střelci soutěže Padychovi a ten s přehledem vyrovnal. Za dalších deset minut už Bohumín vedl, když brankář Neuman podběhl rohový kop, míč se odrazil přesně k Halaškovi a ten ho zblízka poměrně jednoduše přes několik hráčů dopravil do sítě.

Domácí měli šanci na vyrovnání až v nastaveném čase, ale Puchel standardku vůbec nezvládl. Svěřenci Čestmíra Kročila si tak připsali první podzimní porážku na vlastním trávníku, přesto přezimují v čele soutěže s jednobodovým náskokem na béčko Opavy.

Ohlasy trenérů

Trenér Čestmír Kročil: „Úplně zbytečně jsme nebrali body. V první půli zahodíme několik jasných šancí a po vedoucím gólu, kdy jsme byli lepší, sami nabídneme Bohumínu vyrovnání jako na zlatém podnosu. To samé se dá říct i o vítězném gólu. Bohumín potvrdil, že je nejlepším týmem na venkovních hřištích.“   

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 18:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná
×
Dnes v 18:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná