Generální partner
Světlý režim
2. červen 2024

Slezský Bílý balet zůstává prvoligový! Karviná-Vyškov 1:0

Karvinští zvládli vítězně i barážovou odvetu a zaslouženě zůstávají mezi prvoligovou smetánkou. Hubenou jednobrankovou výhru zajistil svým gólem Rajmund Mikuš. V Karviné v červenci začne už osmá prvoligová sezóna!
MFK Karviná
neděle 2.6.2024
1:0
(0:0)
Městský stadion
Diváci: 3015
Vyškov
Ciupa – Raspopović, Svozil, Bergqvist, Fleišman – Moses (89. Bederka), Čavoš – Mikuš (75. Memić), Budínský (75. Žák), Ražnatović (66. Regáli) – Ezeh (89. Adeleke).
Stejskal – Němeček (59. Svoboda), Straalman, Štěpánek (81. Nghabo), Kayondo – Lahodný (69. Sylla), Mafwenta – Ilko (69. Aberkane), Bayo (81. Delferriere) – Fomba, Krollis.
Branka: 54. Mikuš
ŽK: Moses, Fleišman, Bergqvist - Krollis, Fomba
ČK: 90. Nghabo
Rozhodčí: Starý - Caletka, Antoníček

Komentář

Trenérský štáb nesáhl do sestavy a nechal stejnou zahajovací jedenáctku jako ve čtvrtek v Drnovicích. Na gól se v Ráji nečekalo dlouho, po pouhých třech minutách skončila pumelice Rajmunda Mikuše (po zpětné přihrávce kapitána Budínského) pod břevnem, avšak zanedlouho byl VARem potvrzen ofsajd, a gól tak neplatil. 

Aktivita domácích tím však nebyla otupená, Karvinští dřeli dál a bylo jich v prvních minutách plné hřiště. Pohodu úvodních minut dokumentovala i střela z kroku v podání Andriji Ražnatoviće – škoda jen, že vysoko nad bránu. Po čtvrthodině začal soupeř nepříjemně kousat, což nejprve dokumentovala nepřesná střela Krollise. 

Vzápětí bylo mnohem hůř, protože Ilko utekl po pravé straně a přízemním centrem naštěstí pro domácí nenašel nikoho ze spoluhráčů. Bayo pak stříleným centrem ještě vylekal gólmana Ciupu, který míč odrazil do břevna. V dalších minutách byli hosté aktivnější a na domácích hráčích byla znát nervozita. 


Druhý poločas začali domácí výborně, hned po pár minutách totiž skórovali a gól platil. Na krásnou přízemní přihrávku Ražnatoviće nedosáhl Ezeh, ale Mikuš už ano a pohodlně otevřel skóre. Z domácích hráčů spadl velký balvan a hlídali si náskok. Šanci na navýšení náskoku měl kapitán Budínský, ale jeho přímý kop vyboxoval gólman Stejskal. 

Poslední dvacetiminutovka už byla kouskovaná střídáními. V závěru ještě neudržel nervy Nghaba a kung-fu úderem sejmul Svozila, za což viděl zaslouženou červenou kartu. Karvinští dotáhli duel do vítězného konce a zachránili se v nejvyšší soutěži. 


Ohlasy trenérů

Domácí asistent Marek Bielan: „Kluci splnili plán na sto procent a bylo na nich vidět odhodlání udělat maximum pro záchranu! Vstřelili jsme krásný gól po brejku. Pochvala oběma stoperům a Jirkovi Fleišmanovi. Vyhráli jsme zaslouženě a zaslouženě zůstáváme v nejvyšší soutěži.“

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo