Místo výhry remíza

16.08.2010 | Redakce

Místo výhry remíza První střetnutí nové sezóny nedopadlo pro karvinskou juniorku dobře. Místo suverénního vítězství přišla nečekaná bodová ztráta za remízu. A to i přesto, že zelenobílí měli zápas pod kontrolou a vypracovali si množství šancí.

2.kolo, sobota 14.8.2010
MFK Karviná - TJ Smilovice  3:3  (3:2)
Branky: 2. a 18. Zoller, 30. Gottwald – 23. Kohut, 43. M. Topiarz, 65. Slušný
MFK Karviná: Hájek – Večeřa, Janík, Zielonka (70. Wojaczek), Žebrok – Koutný, Knötig, Kubiena, Zahatlan (46. Ruisl) – Gottwald, Zoller
Počet diváků: 100

Ještě dříve než se diváci stačili usadit, bylo to 1:0. Po obrovské hrubce zadáka Smilovic, který nectil pravidlo, že poslední hráč nemá dělat útočníkovi kličku, se míče zmocnil Zoller a svůj brejk zakončil gólem.

Smilovičtí odpověděli vzápětí. Jejich nejlepší MiroslavTopiarz se ujal zahrání přímého kopu a rozezvučel spojnici tyče a břevna.

Poté se opět předvedli domácí a zásluhou agilního Zollera šli do dvoubrankového vedení. Zoller dokázal využít zaváhání gólmana Liska a pohodlně skóroval – 2:0.

Tento stav vydržel pouhých pět minut. Po rohu se míč odrazil k nekrytému Kohutovi a ten přesnou ránou k tyči rozjásal hlouček hostujících fanoušků – 2:1.

Když se po půlhodině hry zapsal do střelecké listiny Gottwald a poslal karvinské do vedení 3:1, zdálo se být rozhodnuto.

Jenomže tým z Podbeskydí dokázal zdramatizovat utkání. Ve 43. minutě Topiarz zakroutil míč do šibenice a Hájek bravurním zákrokem vytlačil balón na rohový kop. Z něho již hosté skórovali. Gólman Hájek ve skrumáži nechtěně vyrazil míč na nohy Topiarze a ten ho z první vrátil do brány – 3:2.

Druhá půle začala náporem Karviné. Hlavním „spalovačem“ se stal Gottwald, který nejprve hlavičkoval těsně mimo. Posléze se elegantně uvolnil v šestnáctce, ale trefil pouze dobře postaveného brankáře Liska. A v 60. minutě zatřásl břevnem, od něhož se míč odrazil zpátky do pole.

Jak se mají proměňovat šance, předvedl Slušný, který se po špatné komunikaci obrany s gólmanem ocitl ve výhodné střelecké pozici a placírkou překonal Hájka – 3:3.

Do konce hry již žádná branka nepadla a hosté se mohou radovat ze zisku bodu. Naopak karvinští mohou zpytovat svědomí, jelikož se jim nepovedlo dovést dobře rozehraný zápas do vítězného konce.

Druhé utkání sehraje juniorka v neděli 22. srpna v Bystřici. Zahajovací hvizd rozhodčího se rozezní v 17:00 hodin.

• Výsledky mládeže (pá-ne)
včera - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.

• Na Letné večer od sedmi
před 3 dny - Na pražské Letné k duelu 12. kola FORTUNA:LIGY proti Spartě vyběhnou svěřenci Františka Straky v sobotu 5. října od 19 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
10.9. - a) sektor E2-řada 6- sedadlo 26, b) sektor C3-řada 5-sedadlo 11, c) sektor D2-řada 6-sedadlo 8, d) sektor D5-řada 6-sedadlo 10. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemians 1905 budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Víkendové výsledky týmů MFK
7.9. - U19-Plzeň 1:4, U17-Plzeň 0:0 (8:9np), Zlín-U15 4:2, Zlín-U14 3:3, U13-Baník Ostrava 4:3, U12-Baník Ostrava 0:17, U11-Albrechtice 6:2, st.žáci B-Kobeřice 1:4, ml.žáci B-Kobeřice 1:7.

• Potvrzený trest pro Rundiće
7.9. - Od Disciplinární komise LFA dostal kapitán Milan Rundić jednozápasovou stopku za čtyři žluté karty! Znamená to, že do zápasu proti Bohemians Praha 1905 po reprezentační přestávce určitě nezasáhne!

• Stropek do Sokolova
5.9. - Střední obránce Daniel Stropek vrací do druholigového Sokolova, odkud v létě přišel na přestup. Dan odešel na půlroční hostování s tím, že do zimní přípravy se zapojí opět v Karviné.

• Výsledky mládeže (út+st)
4.9. - U18-Prostějov B 2:2, U16-Prostějov B 4:2, Opava-U15 3:2, Opava-U14 1:6, U13-Třinec 4:8, U12-Třinec 3:10, Horní Suchá-st.žáci B 0:2, Horní Suchá-ml.žáci B 2:2.

• Slezské derby v neděli 29.9.
4.9. - Ligová fotbalová asociace upřesnila termíny 11. kola FORTUNA:LIGY. Slezské derby mezi Karvinou a Opavou se bude hrát v neděli 29. září od 15:30 hodin.