19. srpen 2019

Béčko si poradilo s Polankou a je stoprocentní

Relativně bez větších problémů zvítězil rezervní tým MFK Karviná v neděli dopoledne v domácím prostředí nad Polankou v poměru 3:1. Všechny góly padly v první půli.
FK SK Polanka
Drobek - Hejda (71. Mrózek), Paholík, Hujo, Kaczmarczyk (64. Bielan) - Weber - Wala (82. Ceniga), Vlachovský, Seriš (76. Hladík), Puchel (86. Motyčka) - Šašinka.
Branky: 31. Vlachovský, 36. Puchel, 38. Seriš - 43. Tížek
ŽK: Drobek, Mrózek, Šašinka - Fromelius, Skřehot, Krakovčík
Rozhodčí: Nápravník

S několika posilami z A-týmu vyrukovala karvinská rezerva na Polanku. Od začátku se hrálo hodně opatrně bez sebemenšího vzrušení. Karviná dobývala, Polanka si v poklidu hrála to svoje a spoléhala na zabezpečenou obranu.

První velká šance se urodila po pětadvaceti minutách, kdy Hejda naservíroval míč před bránu Šašinkovi, který ovšem ve skluzu přestřelil. Svěřence Čestmíra Kročila to naštěstí nemuselo dlouho trápit – Weber s Šašinkou procpali míč do vápna na Martina Vlachovského, ten udělal rychlé kroky, obešel brankáře a zakončoval do odkryté brány – 1:0!

Za pět minut bylo ještě veseleji, Erik Puchel si vyměnil míč opět s Weberem a Šašinkou a z dálky na bližší tyč prostřelil gólmana Polanky – 2:0 a druhá Šašinkova asistence! Skvělou sedmiminutovku zakončili Karvinští rychlým přechodem, Puchel na levé straně nesprintoval obránce hostů a naservíroval míč před prázdnou bránu Davidu Serišovi a ten se nemohl mýlit – 3:0!

Za další dvě minuty mohl Seriš přidat svůj druhý gól v utkání, jenže jasnou šanci zahodil. Zbytečná komplikace přišla dvě minuty před pauzou, kdy snížil po několika na sebe navazujících chybách uvnitř šestnáctky Tížek – 3:1. S ranou pod břevno neměl Drobek šanci nic udělat.

Začátek druhé půle patřil hostům, jejich převaha však byla pouze platonická. V 53. minutě trefil Wala tyč a následovala celá plejáda nedotažených nadějných brejkových situací. Karvinští další góly nepřidali, Polanka byla relativně neškodná, jen deset minut před koncem Drobek zlikvidoval tečovaný hlavičkový pokus hostů. Stav utkání se už nezměnil.

Trenér Čestmír Kročil: „Jsem spokojený s výhrou a výkonem v prvním poločase. Po změně stran jsme zahodili pět brejkových situací, které musíme při naší rychlostní kvalitě dohrát do gólu. Soupeř byl silný při zahrávání standardních situací. Kdyby se jim povedlo snížit na jednogólový rozdíl, tak by to bylo ještě otevřené. Zvládli jsme to, ale kluci se musí dát sžívat s mužským fotbalem.“