23. únor 2019

Další domácí ztráta! Karviná-Teplice 1:1

Faktor Teplice trvá! Karvinští tento severočeský klub neporazili ani v šestém vzájemném utkání. Na vedoucí gól Tomáše Wágnera totiž odpověděl hostující Hora z penalty. Remíza 1:1 je pro domácí hrozně málo.
sobota 23.2.2019
1:1
(1:0)
Městský stadion
Diváci: 2245
FK Teplice
Berkovec – Čolić (77. Guba), Krivák, Rundić, Djordjević – Bukata, Faško (86. Dramé), Budínský – Ba Loua (67. Moravec), Wágner, Galuška.
Grigar - Vondrášek, Čmovš, Shejbal, Krob (79. Hošek) - Hora, Ljevaković (54. Trubač), Kučera, Hyčka (46. Moulis) - Žitný - Jindráček.
Branky: 45. Wágner - 72. z pen. Hora
ŽK: Rundić, Faško, Djordjević - Ljevaković, Čmovš
Rozhodčí: Marek – Podaný, Dobrovolný

Poprvé na jaře se trenér Hrnčár rozhodl pro hru se čtyřmi obránci. Karvinští začali proti Teplicím sympaticky, ale první nebezpečnou akci měli hosté. Domácím nevyšel signál po rohovém kopu, Faško se srazil s hlavním rozhodčím a hosté podnikli výpad do otevřené obrany – Čolić nebezpečí včas odvrátil.

Zhruba od desáté minuty sledovali promrzlí fanoušci na stadionu nepříliš atraktivní pasáž bez výraznějších šancí. Až v devětadvacáté minutě musel být ve střehu Berkovec proti střele Kučery. Ve 34. minutě se neujal ani pokus Djordjeviće, proti kterému musel zasahovat Grigar. Na druhé straně Berkovec vychytal technický pokus Hory z osmnácti metrů.

Těsně před poločasovým hvizdem už to vyšlo. Rohový kop někdo z hloučku hráčů na přední tyči prodloužil na osamoceného Tomáše Wágnera, který neměl příliš práce poslat míč hlavou do sítě – 1:0! Wágner se tak trefil na jaře už podruhé a jsou to jediné karvinské góly.

Druhou půlku začali domácí velmi dobře a svou aktivitou vůbec Teplice nedostaly do hry. Naopak zahrozili Karvinští po rohovém kopu, kdy ve skrumáži neprostřelil hradbu těl zblízka Djordjević. Po hodině hry přišel z nenápadné akce fantastický zákrok Berkovce po skryté střele Žitného, proti které musela brankářská jednička MFK rychle na zem k tyči.

V 72. minutě se dostaly Teplice do nebezpečného prostoru, domácí neodkopli míč a po faulu Kriváka na Moulise z toho byl pokutový kop. Na ten si věřil Jakub Hora a s velkou dávkou štěstí neumístěnou střelou překonal Martina Berkovce, který si na míč sáhl, ale nevytěsnil ho mimo - 1:1.

Posledních dvacet minut bylo nahoru dolů, oba týmy chtěly vyhrát. Blíže k vítězství byla Karviná, jenže Guba pohrdl stát se hrdinou, jeho pokus ze čtvrté minuty nastaveného času jen těsně minul levou tyč . Karvinští podruhé za sebou doma remizovali 1:1, což je opět ukrutně málo!

Domácí trenér Norbert Hrnčár: „Tato bodová ztráta moc mrzí. Zápas jsme měli dobře rozehraný a většinu času pod kontrolou. Pokud ale máme takové utkání dotáhnout k třem bodům, musíme přidat druhý gól. A to se nestalo, shodou okolností jsme inkasovali během dvou utkání už třetí gól z pokutového kopu.“

Hostující trenér Stanislav Hejkal: „Z utkání máme smíšené pocity, bod je asi dobrý. Nechtěli jsme dopustit, aby šli domácí dovedení, ale stalo se. Karviná byla v prvním poločase o něco lepší. Když se zápas lámal, tak jsme měli víc možností, ale nedotáhli jsme slibné útoky do finální podoby.“