Generálka vyšla na výbornou

26.02.2011 | Redakce

Generálka vyšla na výbornou Týden před zahájením druhé ligy se fotbalisté Karviné prezentují dobrou formou. V generálce zdolali třetiligový HFK Olomouc vysoko 5:1.

Přípr., sobota 26.2.2011
1. HFK Olomouc - MFK Karviná  1:5  (1:2)
Branky: 5. Tögel - 11. a 62. Radzinevičius, 14. Pavlík, 58. Gajdoš, 86, Ciku
1. HFK Olomouc:

1. poločas: Šrom – Dadák, Kovář, Polák, Onofrej – Kobylík, Bednář, Čtvrtníček – Korčián, Obal, Tögel.

2. poločas: Aleksijevič – Kopecký, Polák, Krejčí, Onofrej – Filipský, Kovář, Bednář, Krumpolc – Obal, Richter.

MFK Karviná: Kafka (46. Pulen) – Hoffmann, Mráz, Štajer (60. Horváth), Knötig – Pavlík, Slončík (46. Milosavljev, 75. Ciku), Gajdoš, Ciku (46. Jursa) – Radzinevičius, Presl (46. Vrána)
Počet diváků: 0

Přitom vstup do utkání nám nevyšel. Po zaváhání naší obrany se v 5. minutě prosadil Tögel a poslal tak Holické překvapivě do vedení – 0:1.

Nepříznivý stav nezanechal na našich hráčích žádné stopy. Během deseti minut jsme dokázali stav nejenom srovnat, ale i otočit ve svůj prospěch. V 11. minutě se ujal zahrávání přímého kopu Slončík, a přesným centrem našel hlavu Radzinevičiuse – 1:1.

O čtyři minuty později se v další šanci objevil Radzinevičius, který orazítkoval břevno. Míč se poté odrazil k Pavlíkovi a ten hlavou podruhé rozesmutnil olomouckého brankáře – 1:2.

Další branky si hráči Karviné schovali do druhé půle. V 58. minutě napřáhl Milosavljev, jeho střelu gólman vyrazil před sebe a Gajdoš neměl s dorážkou žádný problém – 1:3.

Uběhly další čtyři minuty a nejlepší střelec MFK OKD Radzinevičius se podruhé v utkání zapsal do listiny střelců. Tentokrát si naskočil na Jursův roh a míč se zastavil až v síti – 1:4.

V závěru zápasu si Ciku narazil s výborně hrajícím Radzinevičiusem, a střelou na první tyč zaskočil holického brankáře – 1:5.

„Generálka byla vydařená. Ukázalo se, že máme velkou sílu v útočné fázi. Soupeř byl hlavně v prvním poločase houževnatý a šel dokonce do vedení. Nepříznivý stav nás nerozhodil. I nadále jsme hráli svojí hru, a v 15. minutě jsme již vedli. Do konce poločasu jsme si vytvořili další tři příležitosti, které jsme neproměnili. Do druhé půle jsme udělali několik změn, aby si zahráli všichni hráči. Náš výkon šel nahoru a HFK Olomouc se jen sporadicky dostávala před naší branku. Byla prakticky celý zbytek zápasu pod tlakem, z něhož pramenily další tři góly. Jsem rád, že z kádru, se kterým počítám do zápasu s Mostem, se nikdo nezranil. Jen Vladan Milosavljev si vyvrtnul kotník a v pondělí uvidíme, jak na tom bude," říká trenér MFK OKD Karviná Karel Kula. A zároveň dodává: „Příprava nám skončila a já ji hodnotím kladně. Hráči si své povinnosti plnili na 100%, ať v tréninku, či v zápasech. Teď je zapotřebí se stoprocentně koncentrovat na úvod jarní části.“

• U10 čeká ve středu kvalifikace
včera - Kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu pokračují pro kategorie U10! Ve středu se na Kovoně představí osmička týmů od 10 hodin!

• STOPka pro Petráně
před 2 dny - Trest zastavení činnosti na jedno utkání dostal od DK LFA útočník Michal Petráň za vyloučení po 2 ŽK v duelu na Spartě. Znamená to, že domácí duel se Slováckem v neděli 20. října vynechá!

• Víkendové výsledky týmů MFK
před 3 dny - Příbram-U19 4:2, U18-Havířov 7:0, Příbram-U17 2:1, U16-Havířov 6:3, Jihlava-U15 5:1, Jihlava-U14 1:2, U13-Vítkovice 2:8, U12-Vítkovice 2:14, Lokomotiva Petrovice-U11 6:1 Kopřivnice-st.žáci B 2:3, Kopřivnice-ml.žáci B 3:4.

• S Jabloncem 3. listopadu
10.10. - 15. kolo FORTUNA:LIGY budou hrát Karvinští před svými fanoušky v neděli 3. listopadu od 14:30 hodin proti FK Jablonec. Předprodej vstupenek na toto utkání začne v úterý 22. října!

• Výhra U17 2:0!
10.10. - Ligoví dorostenci U17 zvládli dohrávku s Českými Budějovicemi výborně a získali tři body za vítězství 2:0 po gólem Vraje a Molitorisze.

• Postup U9, naopak U8 končí
9.10. - První dva kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu přinesly pro karvinské týmy poloviční úspěšnost. Zatímco tým U9 si postup vybojoval z třetího místa, tým U8 skončil osmý a finálový turnaj si nezahraje. Podrobnosti ke kvalifikacím najdete ZDE.

• U17 dohrává proti Dynamu
9.10. - Dohrávku 1. kola má před sebou tým U17. Dnes od 14:30 hodin začne utkání proti Českým Budějovicím. Duel je v plánu odehrát na umělé trávě SC Kovona.

• Ve středu otevřený trénink
8.10. - Předzápasový trénink reprezentační jednavacítky bude ve středu od 15:30 hodin otevřen široké veřejnosti. Vstup bude hlavním vchodem Městského stadionu v Karviné-Ráji a otevřena bude hlavní tribuna.