5. červen 2013

Karviná se rozloučila se sezónou porážkou ve Zlíně

Fotbalisté Karviné zakončili sezónu 2012/2013 prohrou ve Zlíně 2:1. V konečném zúčtování to znamená celkové deváté místo se ziskem dvaačtyřiceti bodů. Jediným úspěšným karvinským střelcem byl Elvist Ciku, který proměnil krátce před přestávkou penaltu.
FC Zlín
středa 5.6.2013
2:1
(1:1)
Stadion Letná
Diváci: 719
Kořínek – Pazdera, Kroča, Kubica, Červenka – Holík (73. Poznar), Elšík, Polách, Hruška (86. Kurtin) – Železník (67. Bartolomeu), Malcharek.
Paleček – Hoffmann, Mikula, Homola (79. Gonda), Knötig – Vaněk, Hottek – Limanovský (55. Fischer), Fiala, Ciku – Kurušta (46. Legierski)
Branky: 37. Malcharek, 73. Hruška - 41. Ciku z pen.
ŽK: Malcharek, Kurtin - Homola, Mikula, Vaněk
Rozhodčí: Bílek – Kříž, Machálek

Trenér Josef Mazura překvapil nasazením na hrot útoku teprve osmnáctiletým Lukášem Kuruštou, pro kterého to byl premiérový start za áčko. Po jednozápasové absenci se na „domácí“ hřiště vrátil odchovanec Zlína Matěj Fiala. Jinak byla sestava standardní a bez překvapení. Do Zlína také přijela asi dvacítka fanoušků našeho klubu a po celý zápas byla hodně slyšet.

Hosté z Karviné na domácí tým vletěli a už ve druhé minutě nebezpečně zahrozili. Elvist Ciku přebral na hranici ofsajdu míč a poslal ho před bránu, kde ho před útočícími hráči do bezpečí uklidil jeden ze zlínských hráčů. Svěřenci Josefa Mazury byli celkově v prvních deseti minutách nebezpečnější, ale do výraznější šance, kromě rohových kopů, se nedostali. Poté se však role obrátila a hrozili Zlínští. V tutovce se ve dvanácté minutě ocitl domácí snajpr Železník, ale z hranice malého vápna naštěstí nezamířil úplně přesně. I další minuty nabídly zajímavý a rychlý fotbal, který diváky musel bavit.

Ve 23. minutě se do příležitosti dostal opět Železník, ale trefil pouze boční síť. Přesně zamířil až v 37. minutě Pavel Malcharek, který dostal do ideální pozice míč od Tomáše Polácha a domácí se dostali do vedení. To jim však vydrželo jen čtyři minuty. Sudí Bílek nařídil po ruce v pokutovém území penaltu. Tu s přehledem proměnil Elvist Ciku a vyrovnal na 1:1.

Ve druhé půli pokračovala hra nahoru dolů. V obrovské a asi největší šanci hostujících fotbalistů se ocitl na levé straně Jakub Hottek, který však z dobré pozice pálil těsně vedle. Na druhé straně Malcharek také v dobré pozici nepřekonal Palečka, který míč vykopl na rohový kop. Dvacet minut před koncem našel Holík hlavu Polácha, jehož zakončení nemělo potřebnou razanci. Za dvě minuty se už však domácí dočkali. Střídající Bartolomeu našel Hrušku, ten se položil do střely a poslal domácí do vedení. Karvinští po obdržené brance působili na hřišti zakřiknutým dojmem a do výraznější brankové příležitosti se až do konce utkání nedostali. Zápas tak skončil zaslouženou výhru Zlína v poměru 2:1.

Domácí trenér Marek Kalivoda: „Do Zlína přijel velice kvalitní mančaft. My jsme začali jako obvykle, poslali jsem soupeře do velké šance. Poté už to však bylo lepší a pomalu jsme se do zápasu dostali, i když bylo těžké se přes karvinskou obrannou hráz dostat. Naštěstí se to ještě v první půli podařilo. V dalším průběhu jsme měli šance dát gól, ale celkově musím své hráče pochválit. Byla na nich vidět touha a chuť zakončit sezónu výhrou."

Hostující trenér Josef Mazura: „Viděli jsme zajímavé a otevřené utkání. Do první obdržené branky byla hra celkem vyrovnaná, potom jsme museli taktiku malinko změnit a začít otvírat prostor. Dnes rozhodla kvalita útočníků. V tomto měli navrch a to rozhodlo. Škoda začátku druhé půle, především šance Jakuba Hottka volala po gólu. Potom by se zápas vyvíjel asi jinak. Soupeři gratuluji k vítězství, dnes nás přehrál."