Karvinská tvrz pokořena

09.08.2009 | Redakce

Karvinská tvrz pokořena Ani druhý zápas se karvinským fotbalistům nepovedl. Přestože si Hradec za celý zápas vypracoval pouze dvě solidní šance, odváží si domů překvapivě tři body.

2.kolo, neděle 9.8.2009
MFK Karviná - FC Hradec Králové  0:1  (0:1)
Branky: 0 - 28. Černý
ŽK: Mišinský – Černý
Rozhodčí: Mikel – Novák, Drastík
MFK Karviná: Kafka – Jursa, Čeman, Buryán, Staš (67. Pontus) – Ficek, Pavlík, Milosavljev, Tchami (46. Juroszek) – Opic, Mišinský.
FC Hradec Králové: Lindr – Wozniak, Chleboun, Kasálek – Rezek, Karal (58. Janoušek), Hochmeister, Poděbradský (86. Kalousek) – Černý, Pilař (64. Přibyl), Fischer.
Počet diváků: 3165

Přes tři tisíce natěšených fanoušků čekalo, že domácí zaberou a vybojují vítězství. Namísto toho přichází zklamání. Po dvou odehraných kolech má MFK na svém bodovém kontě nulu a trčí se na chvostu druholigové tabulky.

„Chyběly nám kvalitní centry do šestnáctky. A samozřejmě důraz v zakončení. Přestože jsme se připravovali na útočnou dvojici Pilař – Černý, tak nám druhý jmenovaný vstřelí gól. Už v předchozí sezóně nás sestřelil dvěma góly,“ okomentoval nepovedený zápas lodivod domácích Leoš Kalvoda.

Přestože měli zelenobílý častěji míč na svých kopačkách, šance se rodily horko těžko. Nejpovedeněji vypadaly akce v 10. a 13. minutě. A u obou byl v hlavní roli Martin Opic.

Nejprve se po nádherně rozehraném přímém kopu do křídla a následném centru dostal před hradeckého obránce, ale špatně seřídil mířidla.

Druhá šance už volala po gólu. Opic se klamavým pohybem obtočil kolem beka Votroků a jeho střela z otočky jen těsně minula Lindrovu svatyni.

O další vzruch před hostující bránou se postaral Chleboun, který si málem nešťastně srazil centr Mišinského do vlastní brány.

Hradec Králové se dostal do první slibné šance ve 28. minutě. A hned byl z toho gól. Špatného zakřižování obránců využil Černý, proletěl kolem Buryána rychlostí blesku a poslal míč do levého vinklu – 0:1.

Hráčům Karviné nezbývalo nic jiného, než se začít ještě více tlačit dopředu. Ale dobývání soupeřovy brány nevedlo k úspěchu. Po Fickově dalekonosném pokusu karvinské publikum jenom zklamaně povzdechlo. Jedovatá střela jen těsně minula svůj cíl.

Do druhého poločasu udělal trenér Kalvoda změnu. Místo Tchamiho poslal na hřiště Juroszka, s cílem oživit hru.

Nejnadějněji vypadala akce po ose Ficek – Milosavljev – Opic. Ficek se protáhl do pokutového území, přihrál Milosavljevovi a ten poslal míč na hlavu osamocenému Opicovi, který v záklonu hlavičkoval nad bránu.

Po hodině hry zahrozili hradečtí. Pilař poslal Buryána na druhou stranu a po jeho ráně se musel Kafka pořádně natahovat.

Další nebezpečnou situaci vyprodukoval kanonýr MFK OKD Karviná Martin Opic. Ovšem s pomocí hostujících hráčů, kteří jeho dělovku nešikovně tečovali a ta jen o fous skončila mimo.

V nastaveném čase se pokoušel udělat něco s výsledkem Pontus, ale ani jemu nebylo přáno.

I přes převahu se musela Karviná sklonit před svým soupeřem, který oplatil domácím jarní porážku.

Další střetnutí se hraje netradičně v pátek. Od 19 hodin se na Julisce střetneme s Duklou Praha.

• Výsledky mládeže (pá-ne)
včera - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.

• Na Letné večer od sedmi
před 3 dny - Na pražské Letné k duelu 12. kola FORTUNA:LIGY proti Spartě vyběhnou svěřenci Františka Straky v sobotu 5. října od 19 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
10.9. - a) sektor E2-řada 6- sedadlo 26, b) sektor C3-řada 5-sedadlo 11, c) sektor D2-řada 6-sedadlo 8, d) sektor D5-řada 6-sedadlo 10. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemians 1905 budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Víkendové výsledky týmů MFK
7.9. - U19-Plzeň 1:4, U17-Plzeň 0:0 (8:9np), Zlín-U15 4:2, Zlín-U14 3:3, U13-Baník Ostrava 4:3, U12-Baník Ostrava 0:17, U11-Albrechtice 6:2, st.žáci B-Kobeřice 1:4, ml.žáci B-Kobeřice 1:7.

• Potvrzený trest pro Rundiće
7.9. - Od Disciplinární komise LFA dostal kapitán Milan Rundić jednozápasovou stopku za čtyři žluté karty! Znamená to, že do zápasu proti Bohemians Praha 1905 po reprezentační přestávce určitě nezasáhne!

• Stropek do Sokolova
5.9. - Střední obránce Daniel Stropek vrací do druholigového Sokolova, odkud v létě přišel na přestup. Dan odešel na půlroční hostování s tím, že do zimní přípravy se zapojí opět v Karviné.

• Výsledky mládeže (út+st)
4.9. - U18-Prostějov B 2:2, U16-Prostějov B 4:2, Opava-U15 3:2, Opava-U14 1:6, U13-Třinec 4:8, U12-Třinec 3:10, Horní Suchá-st.žáci B 0:2, Horní Suchá-ml.žáci B 2:2.

• Slezské derby v neděli 29.9.
4.9. - Ligová fotbalová asociace upřesnila termíny 11. kola FORTUNA:LIGY. Slezské derby mezi Karvinou a Opavou se bude hrát v neděli 29. září od 15:30 hodin.