23. květen 2010

Karvinští ztratili v závěru zápasu vítězství

Zajímavý zápas s velmi nečekaným rozuzlením. Ještě deset minut před koncem vše vypadalo na vítězství Karviné. Jenomže v závěru zápasu přišel kolaps a hosté dokázali ztracený duel přivést k remízovému konci.
neděle 23.5.2010
2:2
(1:0)

Diváci: 1394
Baník Sokolov
Kučera – Hoffmann, Suchý, Buryán, Štajer – Jursa (84. Slončík), Kostoláni, Tchami, Milosavljev (64. Ciku) – Mišinský (70. Opic), Pontus
Bertelman - Kaplan (28. Habai), Knakal, Jašíček, Čupr - Podrazký (78. Hanzlík), Javorský, Pilař (K), Vaněček - Duchnič, Mlika (68. Radzinevičius)
Branky: 27. Milosavljev, 62. Štajer – 80. Radzinevičius, 90. Vaněček
ŽK: Opic – Duchnič, Pilař, Čupr, Javorský
Rozhodčí: Mikel – Handlíř, Santarius

Karvinští fotbalisté chtěli napravit zaváhání z Vítkovic. Hned v úvodních sekundách hry si Milosavljev naběhl do křídla na prodloužený míč, zpracoval si ho a stříleným centrem hledal Pontuse. Ten však na prudkou přihrávku nedosáhl.

Poté upadla hra do poklidného tempa. Diváky vytrhla z letargie až 27. minuta, kdy se agilní Milosavljev prosadil po křídle, a lehounkým obloučkem přehodil Bertelmana – 1:0.

O dvě minuty později to mohlo být dva nula. Mišinský využil špatně zahraného ofsajd systému, postupoval sám na bránu, jenže ve finální fázi selhal. Jeho lob skončil mimo.

První vážnější příležitost si sokolovští vypracovali až ve 39. minutě, kdy nebezpečně pálil Čupr. Naštěstí byl Kučera včas na zemi a míč lapil.

V nastaveném čase prvního poločasu zavelel k rychlému útoku Milosavljev. Postupně obešel dva hráče soupeře a naservíroval přihrávku před branku, kde si ji málem srazil do vlastní sítě Mlika.

V 50. minutě se pokoušel o parádičku Tchami. Jeho střela z otočky však nenašla cíl. Skončila metr nad břevnem.

Baníkovci poté dvakrát zatopili pod karvinským kotlem. Nejprve vyslal nepříjemný pozdrav Kučerovi Pilař, a o několik vteřin později hlavičkoval z pěti metrů nikým neatakován Mlika. Vzápětí oplácel stejnou mincí Mišinský, který nejprve obešel obránce a poté technickou střelu zakroutil těsně mimo.

Co se nepovedlo Mišinskému, dokázal Štajer. Sokolovští zadáci si nepohlídali ofsajdovou past, z čehož těžil náš záložník. Svůj brejk zakončil nejlépe, jak mohl. Bertelman se jen smutně podíval, jak mu míč proletěl kolem nohy a zastavil se až za brankovou čárou – 2:0.

Nadějný stav drželi karvinští do 80. minuty. Jenomže pak zadělal na pěkné drama Radzinevičius. Ciku se při ofsajd systému zapomněl vzadu, a litevský hráč ve službách Baníku Sokolov vrátil přesnou střelou podél Kučery hosty do hry – 2:1.

Varování pro karvinskou obranu přišlo v 89. minutě, kdy se Knakal z ničeho nic objevil sám před naším gólmanem. Jenomže neseřídil přesně mířidla a míč se vznesl nad bránu.

Když už se zdálo, že zelenobílí udržení těsné vedení, přišel šok. Nejprve dostal mnoho místa a času Radzinevičius, ale Kučera se blýsknul bravurním zákrokem. Akce ovšem pokračovala dále a Vaněček přesnou ránou pod víko rozhodl o dělbě bodů – 2:2.

K dalšímu utkání zamíří naši fotbalisté do Třince. Hutnicko – hornické derby se odehraje v sobotu 29. května od 16:00 hodin.