Na úvod soustředění porážka s Wroclawí 1:2

30.01.2018 | redakce

Na úvod soustředění porážka s Wroclawí 1:2 První utkání na kyperském soustředění Karvinští prohráli, když v obou poločasech jednou inkasovali. Snížení přišlo až pět minut před koncem po přesné hlavičce Tomáše Wágnera ze standardní situace.

přát., úterý 30.1.2018
Slask Wroclaw - MFK Karviná  2:1  (1:0)
Branky: 19. Bergier, 75. z pen. Piech - 85. Wágner
Slask Wroclaw: Wrąbel – Dankowski, Tarasovs, Kucharczyk, Augusto – Łuczak, Srnić, Vacek (60. Pałaszewski), Łyszczarz (60. Piech), Scalet – Bergier.
MFK Karviná: Krnáč – Čolić, Dreksa, Janečka, Eismann (58. Letić) – Šisler (75. Smrž), Panák (58. Lingr) – Moravec (58. Štěrba), Budínský (75. Weber), Kalabiška (58. Štepanovský) – Wágner.
Počet diváků: 0

Oba týmy začaly na útulném hřišti v Larnace opatrně. Až v desáté minutě se dostal do šance na úroveň posledního zadáka Wroclawi Tomáš Wágner, ale levačkou ideálně netrefil. Na druhé straně pak bek Čolić hasil nebezpečí ze vzduchu.

Od desáté do dvacáté minuty byli Karvinští více u balónu, pomohli si i několika standardními situacemi, ale bez úspěchu. Naopak na druhé straně po chybičce uprostřed hřiště trefil halfvolejem přesně z hranice vápna Sebastian Bergier a Wroclaw šla do vedení. Otěže zápasu rázem převzal polský tým, který měl opticky víc ze hry, ale žádné nebezpečí pro obranu v čele s brankářem Krnáčem však nepředstavoval.

Po přestávce vyběhli Karvinští na trávník ve stejném složení. V 52. minutě orazítkoval polský tým po standardní situaci břevno. Na druhé straně šli do brejku hráči ve žlutém - míč vybojoval Wágner, přiťukl jej Budínskému, který marně hledal někoho před bránou.

Po hodině hry přišlo střídání, karvinští trenéři vyměnili hned čtyři hráče najednou. Rozhodující okamžik duelu přišel patnáct minut před koncem, kdy svěřenci Josefa Muchy ztratili míč po své standardce a polský tým dohrál rychlý protiútok až do vápna, kdy si jeden z hráčů Wroclawi vymodlil na rozhodčím penaltu za faul gólmana Krnáče. Hráčům MFK se výrok nelíbil, zřejmě se zlobili na neodmávaný ofsajd těsně před střetem v šestnáctce.

Nařízenou penaltu Piech umístil naprosto přesně, gólman Krnáč se natahoval marně. Největší šance Karviné přišla tři minuty po obdrženém gólu – střídající Letić hezky našel mezi obránci Štepanovského, jenže ten polského brankáře v ideální příležitosti nepropálil. V 81. minutě ještě orazítkoval tyč Bojan Letić a o čtyři minuty později se už Karvinští dočkali a znovu u toho byl Letić. Po jeho rozehrávce standardní situace si ideálně našel balón Tomáš Wágner a hlavou jej těsně před brankářem poslal do sítě.

Závěrečné minuty patřily Karviné, která sahala po vyrovnání – moc hezkou kombinační akci asi pěti hráčů zakončoval ze středu levou nohou Tomáš Weber, ale střela byla slabá. Těsně před hvizdem se pak snažil prodloužit míč hlavou Janečka, ale minul. Wroclaw tak znovu po čtyřech a půl letech vyšla ze vzájemného duelu jako vítěz.

Trenér Josef Mucha: „Bylo vidět, že polská liga začíná o týden dřív. Soupeř byl v mezihře lepší a očividně víc sžitý s přírodním trávníkem.  Ale to není omluva, musíme se do dalších utkání zlepšit. Nám se nedařila kombinace, hráli jsme moc dotyků a hlavně se pořád trápíme v zakončení. Zahodili jsme tři velké šance, jednou jsme trefili tyčku. Pozitivem je, že se trefil Tomáš Wágner – je to právě on, kdo by měl střílet góly nebo je připravovat.“

• Upřesněné přípravné duely
včera - V sobotu na v tréninkovém centru Wisly Kraków v Myślenicích nastoupí Karvinští od 11 hodin, ve středu 4. července ve Wodzislaw-Slaski proti Zaglebie Sosnowiec také od 11 hodin. Už je také známo místo a čas zápasu proti Vítkovicím - 7. července od 11 hodin se bude hrát na hřišti v Dolní Lutyni.

• Také juniorka má rozlosováno
21.6. - Na středečním losovacím aktivu v Praze se kromě dvou profesionálních soutěžilo rozlosovala také Juniorská liga - jízdní podzimní řád MFK Karviná U21 najdete ZDE.

• Video ze zátěžových testů
20.6. - V úterý a ve středu absolvovali hráči fyzické zátěžové testy na Klinice sportovní medicíny v Ostravě. Na průběh testování se podívejte ve videu na MFK Karviná TV - ZDE.

• Tisková zpráva LFA
20.6. - Fortuna a Ligová fotbalová asociace ve středu představily novou identitu fotbalových soutěží v Česku. Tisková zpráva je k přečtení ZDE.

• Další zkušenosti pro Madera
18.6. - Matúš Mader má za sebou další vydařený reprezentační sraz. Se slovenskou osmnáctkou absolvoval dva duely proti Bělorusku (1:1 a 4:2). V prvním zápase odehrál náš borec celý počet minut, ve druhém naskočil na posledních šest minut.

• S Cracovií Kraków v 10:00
15.6. - První přípravný duel zná čas výkopu. Karvinští změří síly v sobotu 23. června v Dětmarovicích s Cracovií Kraków od 10 hodin.

• Mader proti Bělorusku
11.6. - V posledních utkáních kapitána dorostenecké devatenáctky Matúše Madera čekají další reprezentační povinnosti. V úterý a ve čtvrtek hraje slovenská osmnáctka dva přípravné duely doma v Senci proti Bělorusku.

• Víkendové výsledky mládeže
9.6. - U19-Baník Ostrava 4:2, Hlučín-U18 3:1, U17-Baník Ostrava 0:2, Hlučín-U16 5:1, Brušperk-st.žáci B 3:3, Brušperk-ml.žáci B 3:2.