29. srpen 2012

Pouť pohárem pro nás skončila ve druhém kole

1:2 - to je výsledek, který ukazovala světelná tabule po konci derby Karviné s Baníkem Ostrava. O postupu hostujícího týmu rozhodl šest minut před koncem Vrťo.
středa 29.8.2012
1:2
(0:0)

Diváci: 3202
FC Baník Ostrava
Rakovan - Cverna O. (68. Gonda), Mikula, Cverna V., Knötig - Hrtánek, Vaněk - Ciku, Fischer (77. Besta), Vladavič - Presl (35. Vrána).
Bárta - Zawada, Frydrych (78. Lukeš), Kaprálik, Mach - Droppa, Vašenda (46. Fantiš) - Milosavljev (58. Kukec), Greguš, Vrťo - Onuchukwu.
Branky: 68. Vladavič z penalty - 56. Greguš, 84. Vrťo
ŽK: Mikula, Vrána, Vaněk, Hrtánek - Milosavljev, Greguš, Vrťo
ČK: 75. Vrána
Rozhodčí: Mikel - Duda, Vojkovský

Domácí se museli obejít bez kapitána Reného Bolfa, a tak kapitánskou pásku převzal Admir Vladavič. Více než třítisícová návštěva neviděla v první půli příliš záživné utkání. Hrálo se ve středu pole s minimem šancí na obou stranách. Dvakrát to zkoušel exkarvinský Milosavljev, ale Mateje Rakovana v domácí brance příliš nezaměstnal.

Druhá půle už byla mnohem lepší a pro oko diváka atraktivnější. Hrálo se svižně na obou stranách a fanoušci obou táborů se dočkali tří branek. Nejprve však po Vaňkově centru neumístil míč do branky hlavičkující stoper Mikula. A tak přišel trest. V 56. minutě se bombou z pětadvaceti metrů prosadil Ján Greguš, který překonal svého bývalého spoluhráče ze slovenské jednadvacítky Rakovana. O dvanáct minut později Greguš přidržel Václava Cvernu a sudí Mikel nařídil proti Baníku penaltu. Umístěnou střelou k levé tyči ji Admir Vladavič proměnil a vyrovnal.

O chvíli později Onuchukwu ukázal, co se také dá neproměnit. Sám před Rakovanem zkoušel technicky zakončit, ale míč minul bránu. Patnáct minut před koncem přišel sporný moment uprostřed hřiště. Vrána za údajné zdržování dostal od sudího Mikela druhou žlutou a musel do šatny. Baník v tu chvíli ožil a šest minut před koncem rozhodl celé utkání Tomáš Vrťo, který přízemní střelou překonal Rakovana a poslal Baník do dalšího kola.

Domácí trenér Pavel Malura: „Utkání mohlo samozřejmě pro nás skončit lépe. V první půli si na sebe obě mužstva dávala velký pozor. Baník byl malinko silnější ve středu pole. My jsme po získaných balónech spěchali dopředu, kde to však nebylo nijak oslnivé. Ve druhé půli se to o něco zlepšilo. Bohužel po vyrovnávací brance nás zbrzdila přísná druhá žlutá karta pro Vránu. V tom okamžiku se Baník dostal do tlaku a podařilo se mu zápas rozhodnout. Kdybychom však hráli zodpovědněji, tak výsledek mohl být příznivější i přes tuto skutečnost.“

Hostující trenér Radoslav Látal: „Viděli jsme pravý pohárový zápas s množstvím emocí. Přesně na toto jsem hráče připravoval a opravdu to bylo derby se vším všudy. Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, proto jsem hráče vyvezl už den předem na menší soustředění. Cílem bylo postoupit do dalšího kola a to se nám podařilo. Na penalty jsme nemysleli a ani je netrénovali. Hráčům děkuji za velmi dobrý přístup.“