29. červenec 2017

Premiéra na jedničku, Karviná-Jihlava 2:0

Všechny body zůstaly doma! Karvinští v prvním utkání nové sezóny porazili Vysočinu Jihlava po gólech Jana Šislera z penalty a Jana Kalabišky.
sobota 29.7.2017
2:0
(1:0)
Městský stadion
Diváci: 3423
Vysočina Jihlava
Berkovec – Moravec, Košťál, Hošek, Eismann – Janečka, Šisler – Štepanovský, Panák (86. Weber), Kalabiška (88. Lingr) – Wágner.
Rakovan – Tlustý, Kryštůfek, Krejčí, Rosa (65. Nový) – Štěpánek (68. Daníček) – Fulnek (57. Klíma), Zoubele, Hronek, Ikaunieks – Dvořák.
Branky: 34. z pen. Šisler, 57. Kalabiška
ŽK: Štěpánek, Rakovan, Klíma (vš. JIH.)
Rozhodčí: Franěk – Kubr, Koval

Oba týmy vstoupily do svého prvního ostrého utkání v sezóně v očekávaných sestavách s chutí a elánem, což se fanouškům na prosluněném stadionu muselo líbit. Úvodní čtvrthodině nechybělo nic kromě gólů – na jedné i druhé straně si hráči vytvořili po jedné velké šanci.

Nejprve po menších zmatcích v obraně domácích pálil z půlkruhu Zoubele a jen těsně minul. Na druhé straně v 15. minutě skvěle podržel Vysočinu exkarvinský gólman Rakovan, když zmenšil úhel nové karvinské posile Peteru Štepanovskému, který z dobré pozice trefil právě hostujícího brankáře. Celkově byl Štepanovský během úvodního dějství hodně aktivní a dělal zadákům hostů obrovské problémy.

Akce střídala akci, fandové se rozhodně nenudili. Už už se křičelo gól, ale Štepanovského střelu zlikvidoval nadvakrát Rakovan. O minutu později se dostal do šance Kalabiška,  avšak místo střely zasekl a Kryštůfek už nestačil zasunout nohu – faul a penalta. K pokutovému kopu se postavil Jan Šisler a s přehledem proměnil, 1:0!

Pět minut před přestávkou podržel domácí gólman Berkovec, když zlikvidoval z pěti metrů hlavičku osamoceného Hronka. S odstupem času se dá říct, že šlo o zákrok zápasu. Ve 42. minutě mohl zvýšit znovu Peter Štěpanovský po rychlém brejku a přečíslení jihlavské obrany. Ovšem po výborně načasované přihrávce od Wágnera trefil pouze Rakovana, od kterého se míč otřel o břevno. Z následného rohu se nic podstatného neudálo.

Druhý poločas se nesl v klidnějším duchu. Bylo to hlavně tím, že Karvinští už jihlavské hráče do ničeho vážnějšího vlastně nepustili a výbornou organizací hry si výsledek hlídali a přidali i druhý pojišťovací gól. Ten zaznamenal krátce před hodinou hry Jan Kalabiška. Centr Jana Moravce prodloužil na zadní tyč útočník Wágner a nejlepší střelec přípravy na zadní tyči uklidil míč za Mateje Rakovana, 2:0!

V posledních minutách trenér Weber prostřídal, z trávníku odešli Panák s Kalabiškou a pár minut si zahráli Tomáš Weber s Ondřejem Lingrem. Premiéru v karvinském dresu nestihla venezuelská posila Eric Ramirez – než se dostal na hřiště, tak sudí Franěk po dvou minutách nastavení duel ukončil.

Domácí trenér Jozef Weber: „Jsme moc rádi za tuto důležitou výhru. Zpočátku na nás byla vidět nervozita, ale přesto se mi fotbal v úvodním dějství líbil, bylo to nahoru dolů. Důležitá byla první branka, od té doby jsme už dominovali a ve druhé půli dobrou organizovanou hrou dovedli utkání po druhém gólu do vítězného konce. Nerad chválím jednotlivce, ale musím vyzdvihnout výkon Jana Moravce, který společně s Pavlem Košťálem naprosto vymazali jihlavského střelce Ikauniekse.“

Hostující trenér Ivan Kopecký: „Vstup do utkání jsme měli dobrý. Vytvořili jsme nějaké šance, ale scházel nám důraz a přesnost. Po gólu se pomyslná miska vah přehoupla na domácí stranu. Do druhé půle jsme šli s tím, že s výsledkem něco uděláme, ale už to nebylo ono. Domácí si všechno pohlídali a navíc nás potrestali po naší špatné rozehrávce. Bohužel jsme si všichni představovali jiný začátek ligové sezóny.“