18. květen 2019

Prohra = jistota baráže, Karviná-Bohemians 1905 0:1

Jednogólová domácí porážka s „Klokany“ rozhodla, že Karvinští skončí po nadstavbové části patnáctí a bude je čekat baráž. Soupeř už je také známý – Vysočina Jihlava.
sobota 18.5.2019
0:1
(0:1)
Městský stadion
Diváci: 2470
Pastornický – Krivák, Smrž, Rundić, Djordjević (46. Záhumenský) – Bukata (63. Galuška) – Moravec, Budínský, Lingr, Guba (46. Ba Loua) – Wágner.
Valeš – Hůlka, Šmíd, Pokorný – Dostál, Levin, Jindřišek, Bartek – Nečas (71. Reiter), Vacek (56. Puškáč), Vaníček (82. Záviška).
Branka: 31. Jindřišek
ŽK: Smrž (KAR.)
Rozhodčí: Marek – Pelikán, Kotík

Domácí trenéři sáhli do vítězné úterní sestavy a udělali několik změn – do stoperské dvojice vedle Rundiće se postavil Vojtěch Smrž, na levém kraji obrany nastoupil po delší době Lazar Djordjević a šanci v základní sestavě na pozici defenzivního záložníka dostal Martin Bukata.

Prvních dvacet minut byla velká průtrž mračen, a jakoby to oběma týmům nevyhovovalo. Nehrál se atraktivní fotbal, nebyly ani šance. Snad jen hlavička Jána Kriváka nad bránu po centru Budínského stojí za zmínku. První opravdu vážná šance přišla ve třiadvacáté minutě, kdy z hranice šestnáctky točil míč do brány hostující Bartek, ale těsně minul.

Po třiceti minutách přišly v karvinské obraně zbytečné zmatky, kterých využili Nečas s Jindřiškem. Kapitán Bohemky měl tolik času v nebezpečném prostoru, že si několikrát přehodil míč z jedné nohy na druhou a nakonec zakončil nechytatelně razantně pod břevno. Za tři minuty Pastornický vytáhl skvělý zákrok proti Nečasovi, jeho pokus vyrazil na rohový kop.

Přestože měli domácí mírnou územní převahu, byla jim k ničemu. Ani jednou přímo neohrozili brankáře Valeše. O přestávce udělal trenér Straka dvě změny – stáhl Djordjeviće s Gubou a místo nich šli na hřiště Záhumenský a Ba Loua.

Druhá půle byla z domácí strany mnohem lepší, přišlo pár střel, které ovšem velmi pozorná obrana hostů pokaždé zblokovala. Do čisté gólovky se domácí nedostali, spíš se snažili prosadit z dálky – konkrétně dvakrát Rundić, jednou Ba Loua.

Dvě minuty před koncem byl před Valešem velký závar, ale Lingr se ke střele o chlup nedostal. Hosté mohli vítězství pojistit v samotném závěru, jenže Reitera zblízka skvěle vychytal Pastornický. Zajímavostí jistě je, že v letošní sezóně nedali hráče MFK ve třech zápasech Bohemians 1905 ani jeden gól, přestože hráli dvakrát na domácím stadionu (0:0, 0:3, 0:1).

Domácí trenér František Straka: „Absolutně jsme nezvládli první poločas – chyběl nám důraz, jistota na míči i pohyb. Udělali jsme několik změn kvůli zdravotnímu stavu i kvůli tomu, abych viděl některé hráče. Situace před prvním gólem byla opět naší fatální chybou. Budu se opakovat, takové zápasy rozhoduje jedna individuální chyba a opět jsme ji udělali my. Ve druhém poločase byla vidět naše převaha, jenže jsme z ní nic nevytěžili. Musíme se připravit na baráž, bude to na krev.“

Hostující trenér Martin Hašek: „Nebyli jsme tak nebezpeční jako v jiných venkovních duelech. Po direktu od Příbrami bylo těžké tým na duel v Karviné připravit. Ale zvládli jsme to, dokonce s nulou vzadu. Tato výhra bude mít cenu, pokud v posledním kole získáme aspoň bod doma s Opavou.“