26. červen 2024

Tříbrankové vítězství na úvod přípravy

Až v pátém vzájemném duelu se fotbalistům MFK podařilo zdolat polskou Termalicu Nieciecza. V horkém dopoledni vstřelili góly Memić, Kačor a Ojora a nový realizační tým okusil hned ve své premiéře pocit vítězství v poměru 3:0.
Bruk-Bet Termalica Nieciecza KS
středa 26.6.2024
0:3
(0:1)
Goslaw Sport Center
Diváci: 0
I. pol.: Lapeš - Krčík, Svozil, Drobek, Fleišman - Planka, Čavoš - Memić, Ayaosi, Regáli - Vinicius. II.pol.: Ciupa - Raspopović, Bergqvist, Kauan Carneiro, Muhammad - Žák, Moses - Mikuš, Ojora, Ražnatović - Kačor.
Branky: 35. Memić, 52. Kačor, 61. Ojora

V základní sestavě se objevil na stoperu vedle Jaroslava Svozila mladý Ondřej Drobek, kapitánskou pásku oblékl David Planka, jehož transfer se dolaďuje. V bráně dostal příležitost Jakub Lapeš a v úvodu čelil dvěma příležitostem polského týmu – jedna střela proletěla těsně kolem tyče, druhou lapil.

Na druhé straně měl „loženku“ po výborném rozehrání právě od Lapeše Martin Regáli, ale na začátku přípravy ještě neseřídil mířidla ideálně. Karvinští se snažili hrát rychle s rozehrávkou od gólmana. První gól padl v 35. minutě po dobrém presinku a chybě obrany polského týmu. Regáli s Viniciusem vybojovali míč, pak si skvěle tělem počínal Jiří Fleišman a Amar Memić neměl z otočky zhruba na jedenácti metrech problém skórovat.

Do druhé půle naskočil mimo jiné třetí nováček, testovaný Yahaya Muhammed ze Slovácka. Po osmi minutách to bylo už o dva góly. S výbornou dlouhou přihrávkou od stopera si poradil Ražnatović, který udržel míč a v ideální moment jej posunul na Pavla Kačora, který sám před brankářem nezaváhal a zvýšil na dvoubrankový rozdíl.

A třetí úder zasadil polskému týmu Mustapha Ojora, po hodině hry využil skvělého presinku Davida Mosese uprostřed hřiště a přes dva protihráče dokázal dostat míč do sítě! V závěrečných třiceti minutách už nepadaly góly, ale přišla zranění. Postupně museli ze hřiště Douglas Bergqvist, Kauan Carneiro a Pavel Kačor.

Vstup do letní přípravy týmu a novému realizačnímu týmu vyšel. Další zápas je na programu v sobotu odpoledne ve Stonavě proti GKS Tychy.

Trenér Martin Hyský: „Utkání splnilo to, co jsme od něj čekali. Není to jednoduché, hrát hned třetí den přípravy, ale viděli jsme všechny hráče, kteří jsou k dispozici. Viděl jsem tam plno dobrých věcí, které od kluků budu chtít. Z výsledku mám radost, protože je vždy důležitý, i když v přípravě to tak není. Ale stále máme před sebou hodně práce, musíme si na sebe a způsob hry zvyknout. Celkově spokojenost, ale mrzí mě zranění tří hráčů, kteří duel nedohráli.“

po 1.7. | redakce

Rajmund Mikuš: EURO vyhraje Španělsko

Slovenský (spíš) záložník rozhodl sobotní duel ve Stonavě proti GKS Tychy. Po utkání mluvil o prvním týdnu přípravy, novém trenérském týmu, dovolené i evropském šampionátu.