Generální partner
Světlý režim
17. leden 2015

V kvalitním zápase zasloužené vítězství 3:1

Výhru nad slovenským prvoligovým soupeřem z Ružomberoku zařídila svými góly trojice Václav Juřena, Vlastimil Daníček a Lubomír Urgela.
MFK Karviná
sobota 17.1.2015
3:1
(1:1)

Diváci: 150
MFK Ružomberok
Lipčák (46. Pindroch) - Leibl (46. Růžička), Trousil (46. Jovanović), Cverna, Eismann - Celestine (32. Duda), Daníček - Hatok (46. Limanovský), Budínský (58. Kurušta), Juřena (46. Puchel) - Komenda (46. Urgela).
Senecký (70. Lešňovský) – Lupták (64. Ferenčík), Práznovský (46. Vajda), Gajič (46. Kružliak), Daghbashyan – Vavrík (46. Liener), Nagy (46. Bartoš, 56. Gerát) – Turčák (46. Ondrek), Janič, Almaský (64. Gerec) - Masaryk.
Branky: 18. Juřena, 69. Daníček, 84. Urgela - 16. Vavrík
Rozhodčí: Proske

Komentář

Velmi dobrý zápas v příjemném počasí s a vítěznou tečkou mají za sebou karvinští fotbalisté. Před solidní návštěvou sice jako první inkasovali, ale hned za dvě minuty vyrovnali a po změně stran udeřili ještě dvakrát. Hosté ze Slovenska se k pořádné šanci za celý zápas ani nedostali.

Ale šli do vedení. Po čtvrthodině se přímo od rohového praporku prosadil Vavrík. Hned za dvě minuty bylo vyrovnáno zásluhou krásné branky Václava Juřeny. Ten totiž zužitkoval prodlouženou přihrávku Vlastimila Daníčka a střelou z voleje srovnal stav. Na domácí straně byla vidět výšková převaha, a tudíž mělo být velmi nebezpečno před hostujícím brankářem zejména při standardních situacích. Ale úplně tomu tak nebylo.

Karvinští měli v průběhu prvního dějství jednu či dvě solidní šance, ale zejména Ján Hatok v zakončení zklamal. Ružomberok ohrožoval Lipčáka jen ze tří čtyř standardních situací, jinak byl po celé utkání směrem dopředu naprosto jalový. Ještě méně práce však měl ve druhé půli gólman Pindroch, který nemusel řešit takřka vůbec nic. Po hodině hry se v zajímavé příležitosti ocitl Erik Puchel, ale hostující brankář byl rychlejší. Za dvě minuty se na druhé straně mohla pískat penalta po zákroku Cverny na hostujícího Masaryka. Rozhodčí Proske však zůstal v klidu.

Za dalších pár chvil přišla pohledná dvojice Limanovský a Kurušta. Druhý jmenovaný však přestřelil, přesto si oba vysloužili potlesk obecenstva. V 69. minutě už byl potlesk gólový! Kurušta posunul míč na Puchla, který jej poslal před bránu, Urgela míč efektně přenechal Daníčkovi, kterému stačilo míč uklidit do prázdné brány. Třetí gól pak přidal sám Urgela, když mu míč adresoval kapitán Pavel Eismann.

Výsledek zápasu tak byl stejný jako v Chorzówě, ale jen s tím rozdílem, že tentokrát svěřenci Jozefa Webera vyhráli a svým výkonem určitě všechny příznivce pozvali na další přípravné duely. Ten nejbližší proběhne už ve středu 21. ledna proti BKS STAL Bielsko-Biala.

„V doslova jarním počasí zápas splnil účel a naše očekávání. Vyzkoušeli jsme takřka všechny hráče, o což v lednu, kdy se tvrdě trénuje, jde," zhodnotil vítězný duel výstižně asistent Josef Mucha.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
pá 14.1. | redakce

Pavol Bajza: Ze všech sil chci pomoct k záchraně

Třicetiletý zkušený gólman Pavol Bajza měl do Karviné namířeno už v minulosti, ale vyšlo to až nyní. V rozhovoru mluví nejen o tom, ale i o ztrátě místa v brance Slovácka či trenérovi brankářů Braňovi Rzeszotovi...

út 4.1. | redakce

Bohumil Páník na startu přípravy: Příští dny budou zátěžové, první trénink byl s chutí

Hráči i realizační tým jsou zpátky v tréninkovém procesu. Na startu přípravy promluvil hlavní trenér MFK Karviná Bohumil Páník.

st 22.12. | redakce

Lubomír Vlk: Nikdo nás vyloženě nepřehrál, ale pět bodů je těžko pochopitelných

Neveselé bylo hodnocení první části sezóny se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem. O doslova hororovém podzimu, výhledu směrem k jarní části a oprávněnému rozhořčení fanoušků promluvil pro klubový web...

út 21.12. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Čmelík

Ofenzivní záložník Lukáš Čmelík neměl během podzimu stejně jako celý tým moc důvodů k radosti. Probrali jsme s ním podzimní trápení, dnešního soupeře i blížící se Vánoce.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo