Generální partner
Světlý režim
26. březen 2021

Vítězná páteční příprava, Podbeskidzie BB-Karviná 0:1

Fotbalisté MFK s novým koučem Jozefem Weberem vycestovali v pátek do Polska, kde se dopoledne v Goslaw Sport Center (Wodzislaw_Slaski) utkali s týmem Ekstraklasy TS Podbeskidzie Bielsko-Biala. Zápas nabídl jeden gól, který dal Lukáš Bartošák!
TS Podbeskidzie Bielsko-Biała
pátek 26.3.2021
0:1
(0:1)
Goslaw Sport Center
Diváci: 0
MFK Karviná
Ciupa (Neuman) - Haša, Janečka, Smékal, Herc, Qose, Leonardo Pereira, Jean Mangabeira, Bartošák, Holzer, Bielan, Šindelář, Mazáň, Mikuš, Čmelík, Smrž.
Branka: 16. Bartošák

Komentář

Známé tváře v dresu soupeře (Milan Rundić, Gergö Kocsis či Marco Túlio) nastoupily do utkání proti MFK. Bývalý hráč Teplic, fanoušky dobře známý Jakub Hora, zůstal pouze v civilu. Na kvalitně připraveném trávníku za příjemného jarního počasí to byl boj, který nakonec rozhodl jediný gól zkraje utkání. 

Karvinští začali výborně, během prvních deseti minut měl dvě šance Kristi Qose, kterého však v obou případech vychytal gólman polského týmu. V šestnácté minutě udeřilo, střelu Lukáše Bartošáka tečoval jeden z hráčů soupeře tak, že gólman byl bezmocný. 

Polský tým hrozil výhradně z dálky a z centrovaných míčů – se vším si Jiří Ciupa poradil včetně zakryté pumelice, kterou viděl až na poslední chvíli.

Druhý poločas patřil opticky Podbeskidzie, ale že by hráči tohoto klubu měli nějakou vyloženou tutovou šanci? To zase ne. Karvinští se sice už hůře prosazovali směrem do ofenzivy, ale vítězství si nakonec nenechali vzít. 


Ohlasy trenérů

Trenér Jozef Weber: „Byl to pro nás poznávací zápas, chtěl jsem vidět ty hráče, které jsem měl k dispozici. Každopádně výhra nás těší, fotbal přeci hrajeme pro to, abychom vyhrávali.“

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo