Generální partner
Světlý režim
11. březen 2013

Heinzovi jsme nechali moc prostoru, ví Ondřej Cverna

Tichým a posmutnělým hlasem mluvil pravý bek Ondřej Cverna o nepovedeném utkání na půdě Znojma, kde pro někoho možná trochu překvapivě, naskočil do základní sestavy na úkor Matěje Fialy.

Právě Fiala odehrál většinu přípravy v základu na pozici pravého obránce, proto se předpokládalo, že v prvním mistrovském utkání dostane šanci od první minuty. Ale nebylo tomu tak. Na hřišti se objevil Ondřej Cverna. „Věděl jsem o tom možná od středy. Asi mě to i trochu překvapilo, ale bylo to rozhodnutí trenérů,“ řekl Cverna, který musel se spoluhráči spolknout hned v prvním zápase hořkou pilulku v podobě vysoké porážky 0:3. „Je to samozřejmě špatné. Chtěli jsme ve Znojmě bodovat, abychom se odpoutali od spodních příček tabulky, ale když po sedmnácti minutách prohráváte o dvě branky, tak je to hodně složité. Oni se potom zatáhli a spoléhali na brejky,“ prohlásil dvaadvacetiletý rodák z Nového Jičína.

V týdnu se hodně řešil stav hrací plochy. Během dopoledne bylo ve Znojmě příjemné jarní počasí, ale těsně před začátkem zápasu začalo hustě pršet. „Padaly dokonce i kroupy. Terén byl těžký, ale na nic se nevymlouváme, pro oba týmy byly podmínky stejné. Zápas nám vůbec nevyšel,“ nehledal výmluvy Ondřej Cverna.

Obecně platí, že jeden hráč tým nedělá. V případě Marka Heinze, který už na začátku druhé půle zkompletoval hattrick, to zřejmě neplatí. „Myslím si, že to stálo na něm, protože všechny balóny na něj směřovaly. Marek převzal míč a ostatní čekali, co s ním vymyslí. Bohužel nám dal tři branky,“ kroutil hlavou Cverna. Celý tým měl od trenérů jasné instrukce, jak Heinze bránit respektive dávat si pozor, ať před pokutovým územím nedostane kvalitní míč. „Při všech gólech dostal ohromně prostoru. My jsme ho měli dostoupit, což se nepodařilo. Všichni víme, že má výbornou střelu, přesto ho necháme nepokrytého. Určitě si to rozebereme na videu,“ doplnil Ondřej Cverna.

Rozhovory Rozhovory
út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

út 29.6. | redakce

Martin Vlachovský: Dokázali jsme, že v Blansku se umí hrát fotbal

Odchovanec MFK Karviná je zpátky po hostování v Blansku. Martin Vlachovský se po půl roce znovu těšil domů a je rád, že zahájil letní přípravu doma. Rád by se v kádru udržel...

po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo