Generální partner
Světlý režim
11. březen 2013

Heinzovi jsme nechali moc prostoru, ví Ondřej Cverna

Tichým a posmutnělým hlasem mluvil pravý bek Ondřej Cverna o nepovedeném utkání na půdě Znojma, kde pro někoho možná trochu překvapivě, naskočil do základní sestavy na úkor Matěje Fialy.

Právě Fiala odehrál většinu přípravy v základu na pozici pravého obránce, proto se předpokládalo, že v prvním mistrovském utkání dostane šanci od první minuty. Ale nebylo tomu tak. Na hřišti se objevil Ondřej Cverna. „Věděl jsem o tom možná od středy. Asi mě to i trochu překvapilo, ale bylo to rozhodnutí trenérů,“ řekl Cverna, který musel se spoluhráči spolknout hned v prvním zápase hořkou pilulku v podobě vysoké porážky 0:3. „Je to samozřejmě špatné. Chtěli jsme ve Znojmě bodovat, abychom se odpoutali od spodních příček tabulky, ale když po sedmnácti minutách prohráváte o dvě branky, tak je to hodně složité. Oni se potom zatáhli a spoléhali na brejky,“ prohlásil dvaadvacetiletý rodák z Nového Jičína.

V týdnu se hodně řešil stav hrací plochy. Během dopoledne bylo ve Znojmě příjemné jarní počasí, ale těsně před začátkem zápasu začalo hustě pršet. „Padaly dokonce i kroupy. Terén byl těžký, ale na nic se nevymlouváme, pro oba týmy byly podmínky stejné. Zápas nám vůbec nevyšel,“ nehledal výmluvy Ondřej Cverna.

Obecně platí, že jeden hráč tým nedělá. V případě Marka Heinze, který už na začátku druhé půle zkompletoval hattrick, to zřejmě neplatí. „Myslím si, že to stálo na něm, protože všechny balóny na něj směřovaly. Marek převzal míč a ostatní čekali, co s ním vymyslí. Bohužel nám dal tři branky,“ kroutil hlavou Cverna. Celý tým měl od trenérů jasné instrukce, jak Heinze bránit respektive dávat si pozor, ať před pokutovým územím nedostane kvalitní míč. „Při všech gólech dostal ohromně prostoru. My jsme ho měli dostoupit, což se nepodařilo. Všichni víme, že má výbornou střelu, přesto ho necháme nepokrytého. Určitě si to rozebereme na videu,“ doplnil Ondřej Cverna.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii