Generální partner
Světlý režim
16. březen 2013

Jarní domácí premiéra proti Klokanům

První jarní kolo v domácím prostředí a hned nejtěžší možný soupeř. Do Karviné přijede Bohemians Praha 1905, největší aspirant na postup do Gambrinus ligy. Rehabilitují se domácí hráči po vysoké porážce ve Znojmě?

Oproti minulému nepodařenému zápasu jsou v plánu změny v sestavě. „Už v přípravě jsme říkali, že jsme rádi za to, že máme patnáct nebo šestnáct vyrovnaných hráčů, kteří můžou kdykoliv zasáhnout do zápasů. Nějaké změny v sestavě určitě budou, protože výkon některých hráčů nebyl ve Znojmě ideální,“ zůstal z taktických důvodů tajemný trenér Jan Páník, který bude mít k dispozici takřka kompletní kádr kromě dlouhodobého maroda Marcela Cudráka. S týmem už také začal trénovat David Puškáč, který měl problémy s kolenem.

Jak vidí sílu nedělního soupeře karvinský trenér? „Bohemka je kandidát na postup, je to silný a kompaktní celek, který je velmi dobře poskládaný. Z hráčů stojí za zmínku jmenovat brankáře Sňozíka, nově příchozího Koláře nebo šikovné útočníky. Třeba mladý Štochl. Bude to nesmírně těžký duel,“ je si jistý Jan Páník. „K zápasu musíme celkově přistoupit úplně jinak než k tomu ve Znojmě. Především nasazení musí být úplně jiné,“ doplnil záložník Peter Hoferica.

Klokani se na cestu do Karviné vydávají už v sobotu. Doma však nechávají největší zimní posilu Martina Koláře, který dohání tréninkové manko. Společně s ním do zápasu určitě nezasáhne ani Michal Šmíd. Ten pyká za čtyři žluté karty. Trenér Jozef Weber nabádá své hráče k maximální koncentraci. „Karviná je ambiciózní tým, který má podmínky i hráče na to, aby hrála na špici. Její prozatímní výsledky jsou pro mě překvapením,“ řekl pro klubový web.

Klokani se mohou pyšnit opravdu velkou základnou věrných fanoušků, kteří zápas co zápas vytvářejí, hlavně na domácím stadionu opravdu výbornou atmosféru. O tom se Karvinští mohli přesvědčit na podzim, kdy v Ďolíčku pětkrát inkasovali a odjeli s hrozivou porážkou 1:5. K nedělnímu zápasu by z Prahy mohlo podle posledních zpráv dorazit kolem osmdesáti fandů.

Utkání, které začíná v neděli 16. března od 15 hodin, bude řídit rozhodčí Orel, na čarách mu budou asistovat pánové Vysloužil a Arnošt. Kromě samotného utkání bude k dispozici také bohatý doprovodný program pro děti. Se svým vybavením přijede Promoteam Hitrádia Orion a připravena bude rovněž autogramiáda Reného Bolfa.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii