Mlade talenty

Mihailo Jovanovič: Můj gól je překvapením

06.08.2013 | redakce
 

Mihailo Jovanovič: Můj gól je překvapením Svým prvním gólem v karvinském dresu se hned ve druhém soutěžním zápase blýskla nová letní posila, srbský stoper Mihailo Jovanovič. Ve 36.minutě zápasu proti Hradci Králové mu doletěl míč po rohovém kopu přesně na hlavu a skončil v síti.

 

Svou premiéru před domácím fanoušky jste ozdobil premiérovým a zároveň vítězným gólem. Tomu se říká premiéra jako hrom…

Jsem šťastný, že se nám podařilo vyhrát. Tři body jsem očekával, ale na druhou stranu je příjemným překvapením, že jsem rozhodl zrovna já (úsměv).

Vyhovuje vám styl, kterým se pod trenérem Mazurou prezentujete?

Ano. Mám rád vysoké balóny po standardních situacích, které pak mám šanci umístit do sítě, přestože jsem stoper a spíš musím gólům zabraňovat. V kádru však máme dost ofenzivních typů, kteří umí dávat góly.

Do Karviné jste přišel z HFK Olomouc. S jakými cíli? Čekal jste vůbec, že se okamžitě prosadíte do základní sestavy?

Chtěl jsem zůstat v soutěži, kterou jsem kopal za HFK. Důležitý byl fakt, že jsem znal kvalitu soutěže a věřil si, že se tady prosadím. Před mým příchodem jsem pochopitelně mluvil se sportovním manažerem panem Vlkem. Ten mi řekl, že předpoklady na to, abych hrál v základu, mám.

Vy jste byl ke konci minulého ročníku u toho, kdy právě HFK Olomouc inkasovala tady v Karviné rekordních sedm branek. Vzpomněl jste si třeba i na tohle před příchodem?

Moc bych se v tom zápase nechtěl pitvat. Ne všichni k němu přistoupili tak, jak by měli. Opravdu se nezlobte.

Start nového sezóny vám vyšel perfektně. Dva zápasy a šest bodů proti těžkým soupeřům. Je to určitě povzbuzením do další práce, ne?

Pochopitelně. Start je vždy důležitý a nám vyšel dokonale. Doufám, že v nastoleném trendu budeme pokračovat i nadále.

• Sestřih vítězství v Příbrami
včera - Po gólech Smrže a Ndefeho vyhráli Karvinští v Příbrami. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků tohoto utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
před 2 dny - U19-Slavia Praha 0:2, Přerov-U18 2:3, U17-Slavia Praha 2:1, Přerov-U16 1:0, Frýdek-Místek-U15 10:4, Frýdek-Místek-U14 2:7, U13-Valašské Meziříčí 22:0, U12-Valašské Meziříčí 13:1, U11-Lokomotiva Petrovice 24:0, st. žáci B-Jablunkov 8:0, ml.žáci B-Jablunkov 4:2.

• Janečka nemůže hrát
před 3 dny - Sobotní duel v Příbrami musí Marek Janečka vynechat kvůli čtyřem žlutým kartám. Jeho trest ve čtvrtek potvrdila DK LFA na svém zasedání!

• Molitorisz na kvalifikaci U17
19.9. - Matyáši Molitoriszovi dorazila nominační pozvánka na 1. fázi kvalifikace o ME kategorie U17. Reprezentační sedmnáctku čeká od 25. září do 1. října kvalifikační turnaj ve Finsku proti domácím (25.9.), Moldavsku (28.9.) a Bosně a Hercegovině (1.10.). Mezi náhradníky čekají na šanci Roman Fukala s Oliverem Jurčákem!

• U19&U17: Se Slavií už v pátek
17.9. - Ze soboty na pátek byly po dohodě klubů přesunuty zápasy mezi dorosteneckými týmy Karviné a Slavie Praha. Nové termíny a časy pro kategorie U19 a U17 jsou pátek 20. září v 13:15 hod. a 15:30 hod. Hrát se bude na Kovoně.

• Sestřih remízy s Bohemkou
16.9. - Fanoušci na Městském stadionu v Karviné-Ráji se v neděli gólu nedočkali. Na sestřih vybraných akcí se podívejte ZDE.

• S Žižkovem v úředním termínu
16.9. - Duel třetího pohárového kola MOL Cupu mezi Karvinou a Viktorií Žižkov se odehraje ve středu 25. září od 16 hodin!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
14.9. - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem