Generální partner
Světlý režim
6. srpen 2013

Mihailo Jovanovič: Můj gól je překvapením

Svým prvním gólem v karvinském dresu se hned ve druhém soutěžním zápase blýskla nová letní posila, srbský stoper Mihailo Jovanovič. Ve 36.minutě zápasu proti Hradci Králové mu doletěl míč po rohovém kopu přesně na hlavu a skončil v síti.

Svou premiéru před domácím fanoušky jste ozdobil premiérovým a zároveň vítězným gólem. Tomu se říká premiéra jako hrom…

Jsem šťastný, že se nám podařilo vyhrát. Tři body jsem očekával, ale na druhou stranu je příjemným překvapením, že jsem rozhodl zrovna já (úsměv).

Vyhovuje vám styl, kterým se pod trenérem Mazurou prezentujete?

Ano. Mám rád vysoké balóny po standardních situacích, které pak mám šanci umístit do sítě, přestože jsem stoper a spíš musím gólům zabraňovat. V kádru však máme dost ofenzivních typů, kteří umí dávat góly.

Do Karviné jste přišel z HFK Olomouc. S jakými cíli? Čekal jste vůbec, že se okamžitě prosadíte do základní sestavy?

Chtěl jsem zůstat v soutěži, kterou jsem kopal za HFK. Důležitý byl fakt, že jsem znal kvalitu soutěže a věřil si, že se tady prosadím. Před mým příchodem jsem pochopitelně mluvil se sportovním manažerem panem Vlkem. Ten mi řekl, že předpoklady na to, abych hrál v základu, mám.

Vy jste byl ke konci minulého ročníku u toho, kdy právě HFK Olomouc inkasovala tady v Karviné rekordních sedm branek. Vzpomněl jste si třeba i na tohle před příchodem?

Moc bych se v tom zápase nechtěl pitvat. Ne všichni k němu přistoupili tak, jak by měli. Opravdu se nezlobte.

Start nového sezóny vám vyšel perfektně. Dva zápasy a šest bodů proti těžkým soupeřům. Je to určitě povzbuzením do další práce, ne?

Pochopitelně. Start je vždy důležitý a nám vyšel dokonale. Doufám, že v nastoleném trendu budeme pokračovat i nadále.

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.