Generální partner
Světlý režim
29. srpen 2014

Karviná přivítá v sobotu remízové Pardubice

Třetí srpnový domácí zápas čeká na svěřence Jozefa Webera v sobotu dopoledne proti východočeským Pardubicím. Utkání na Městském fotbalovém stadionu v Karviné-Ráji začíná v 10:15 hodin.

Porážku v novém soutěžním ročníku Fotbalové národní ligy nepoznalo už jen pět týmů. Mezi nimi jsou i oba sobotní soupeři. Karvinští mají na svém kontě dvě výhry a dvě remízy, zatímco Pardubice posbíraly pouze nerozhodné výsledky. Tato bilance náramně připomíná minulého soupeře, Táborsko. „Tam už naše hra splňovala parametry a k výhře nebylo daleko. Chtěli bychom i proti Pardubicím navázat na dobré pasáže právě z utkání s Táborskem, anebo na první poločas domácího zápasu s Kolínem. Věřím, že se nám to povede," je přesvědčený karvinský trenér.

Tým trenéra Jozefa Webera se představí na domácím trávníku během srpna již potřetí. V předešlých dvou duelech si připsal čtyři body za remízu s Mostem a výhru nad Kolínem. Herně to prozatím není před domácím publikem úplně ono. Hráči se trápí směrem do ofenzivy, důkazem jsou pouhé dvě vstřelené branky, navíc obě z pokutových kopů. Podaří se jim konečně prosadit i ze hry? „Těší mě každá branka, navíc penalty byly odpískány správně po jasných rukách v pokutovém území. Je ale pravdou, že nějaký gól ze hry by to už chtělo. Šancí si vytváříme dost, ale kvalita provedení není optimální. Pracujeme však na tom a hráčům věříme. Kvalitu na to rozhodně mají," poznamenal Jozef Weber.Východočeši zahájili na začátku srpna třetí sezónu ve druhé nejvyšší soutěži. V obou předešlých letech si z Karviné body neodvezly. Proto by už nyní svěřenci nového kouče Martina Haška rádi tuto nepříznivou bilanci zlomili. Do Karviné se vydávají už v pátek po obědě. Z dosavadních výsledků lze vyčíst, že s defenzivou v čele s brankářem Frydrychem, který má svůj post jedničky takřka předplacený, není prozatím v Pardubicích problém. Horší to je s útočnou fází, neboť Východočeši čekají na gólovou radost už 265 minut, což jsou takřka tři celá utkání. Naposledy se prosadil obránce Bederka v páté minutě utkání na Žižkově…

Do utkání už bude moci v domácích barvách naskočit Michal Skwarczek, jenž si odpykal třízápasový trest za vyloučení v Třinci. Menší zdravotní potíže měl v týdnu akorát Lukáš Kurušta. Ostatní členové týmu jsou v pořádku.

Utkání 5. kola Fotbalové národní ligy MFK OKD Karviná – FK Pardubice začíná na Městském fotbalovém stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 30. srpna v 10:15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Jaroslav Bílek. Jeho asistenty pak pánové Kříž a Caletka.

V přestávce zápasu proběhne soutěž ve střelbě penalt na Martina Lipčáka z řad majitelů vylosovaných bulletinů. O jaké ceny se bude soutěžit? O dva pětilitrové soudky piva a celosezónní permanentku. Vítěz této dovednostní soutěže si bude moci opět vybrat, kterou z cen bude chtít. Cena bulletinu, je stále stejná - lidových 10 Kč.

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.