Generální partner
Světlý režim
14. srpen 2015

Pozor na nováčka! Karviná-Vyšehrad (so,17)

První domácí duel odehrají Karvinští v sobotu odpoledne a přivítají v něm nováčka z Vyšehradu, který v minulém kole vyhrál. Zajímavostí může být, že duel odřídí jako hlavní rozhodčí paní Jana Adámková.

Kvízová otázka na začátek. Vzpomenete si, kdy naposledy jste viděli na domácím hřišti hráče s logem OKD na prsou? Ne? No, ono to budou už skoro tři měsíce. Poslední domácí zápas se datuje k 24. květnu, kdy také skončila karvinská domácí neporazitelnost na Kovoně, protože Ústí nad Labem si odvezlo všechny body.

Od té doby se doma svěřenci Jozefa Webera doma nepředstavili, ani v přípravném zápase. „Snad fanoušci budou po fotbale hladoví a přijdou i přes toto extrémně horké počasí. Budeme se jim chtít odvděčit kvalitním výkonem a samozřejmě výhrou. Ostatně v domácím prostředí chceme vyhrávat pravidelně,“ pravil Weber.

Ten neočekává lehké utkání. Vyšehrad je sice nováček, ale kvalitou disponuje, což dokázal v minulém kole, když zdolal Vlašim. „Pražského soupeře ani omylem nepodceníme. V kádru mají zajímavé ligové fotbalisty Jindráčka s Podrazkým, bratry Krbečky a další. A to jsou všechno velmi zajímavá jména,“ podotkl hlavní kouč Karviné, který Vyšehrad sledoval v úvodním kole proti Znojmu.

Šemíci z Vyšehradu, kteří se do FNL dostali ze třetího místa ČFL, mají po dvou „domácích“ zápasech na stadionu Viktorie Žižkov na svém kontě tři body za výhru 2:1 nad již zmíněnou Vlašimí. V tomto zápase usedl poprvé na lavičku jako hlavní kouč Jiří Novotný – čtrnáctinásobný mistr se Spartou. Za nejvýraznější osobnost týmu považuje jeho asistent Milan Kopřiva Miroslava Podrazkého, který duel s Vlašimí rozhodl. „Po takovém výsledku rozhodně nepojedeme do Karviné jako předem poražení. Věřím, že tam dokážeme bodovat,“ řekl pro klubový web před utkáním, které bude pro Vyšehrad prvním po neskutečných 33 letech na Moravě či ve Slezsku!!

Duel 3. kola Fotbalové národní ligy MFK OKD Karviná – FK Slavoj Vyšehrad startuje v SC Kovona v sobotu 15. srpna v 17 hodin. Hlavní rozhodčí bude paní Jana Adámková, které budou na čarách pomáhat kolegové Michal Myška a Matěj Vlček.

V poločase proběhne nová soutěž ve střelbě na přesnost z řad majitelů vylosovaných bulletinů - hrajeme o permanentku, klubový dres a šálu. Cena zápasového zpravodaje je také na startu nové sezóny pouhých 10 Kč.

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii