Generální partner
Světlý režim
29. leden 2018

Vše jde podle plánu, v úterý duel s Wroclawí

Karvinská výprava si užívá kvalitních podmínek na Kypru a těší na první zápas. V úterý se v Larnace od 14 hodin českého času představí proti Slasku Wroclaw.

Nedělní přílet i samotný let se obešel bez jakýchkoliv problémů. Ihned z letiště v Larnace zamířil celý tým do připraveného autobusu, který nabral cíl Ayia Napa. Po ubytování následoval první lehčí trénink na přírodní trávě, potom večeře. „Trénink byl krátký náběhový, z kluků jsme chtěli dostat únavu po cestě, přeci jen to byl dlouhý den,“ připomněl brzký ranní odjezd z Karviné o půl třetí ráno trenér Josef Mucha.

Na Kypru panuje slunečné počasí a ideálních sedmnáct stupňů. Na tréninkové hřiště to mají hráči od hotelu příjemných osm minut autobusem, na zápas s Wroclawí pojedou 40 minut do Larnaky. „Hřiště je v dobré kondici, ale máme přislíbeno, že půjdeme na ještě lepší. Tréninky budou samozřejmě herní, v pondělí jsme se zaměřovali například na standardní situace,“ přiblížil hlavní trenér MFK Karviná.

Denní režim je klasický – ráno od půl osmé snídaně, o půl desáté odjezd na trénink. Následuje v poledne oběd, krátké volno a odpoledne trénink od tří hodin, případně zápas. Před večeří je v plánu pokaždé regenerace.Na úterý je naplánován už zmíněný přípravný duel s polskou Wroclawí. Hrát se bude na stadionu v Larnace od 15 hodin (14 hodin českého času). Polský soupeř přicestoval na Kypr už 23. ledna a stihl odehrát jeden zápas - v něm prohrál s Mladou Boleslaví 0:1. Slasku Wroclaw patří po podzimní části Ekstraklasy až desáté místo se sedmadvaceti body a v jeho kádru figuruje jeden český fotbalista, konkrétně Kamil Vacek.

Klub WKS Slask Wroclaw SA vznikl krátce po druhé světové válce a prozatím získal dva mistrovské tituly (1976/1977 a 2011/2012). Poslední vzájemný souboj je starý čtyři a půl roku, Wroclaw tehdy 22. června 2013 vyhrála 3:1. Jediným pamětníkem na karvinské straně je kapitán Pavel Eismann. 

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii