Generální partner
Světlý režim
28. srpen 2018

První pohárovou překážkou je Líšeň

Na půdě třetiligového soupeře, který aktuálně vede MSFL, vstoupí do MOL Cupu karvinský tým. Hraje se ve středu odpoledne v Brně-Líšni.
Svěřenci Romana Nádvorníka se po čtyřech dnech znovu vrátí do Brna. Po sobotní ligové výhře s Opavou je los svedl proti účastníkovi MSFL. „Jedeme do Líšně postoupit do dalšího kola,“ prohlásil jasně kouč Nádvorník.

Karvinští vstupují do pohárových bojů jako většina prvoligových týmů až ve druhém kole. V Líšni dostanou šanci méně vytěžovaní hráči, kteří si případně můžou říct o šanci do ligových zápasů. „Je to přesně tak, ve středu dostanou šanci ti, kteří toho prozatím v lize moc neodehráli,“ dodal Roman Nádvorník.   

Z karvinské kabiny zněla po sobotním utkání jasná slova ke středečnímu pohárovému zápasu. „Rádi bychom postoupili a naladili se tak na nedělní důležitý domácí zápas se Slováckem,“ potvrdili svorně Filip Panák a Vojtěch Smrž. Pro MFK skončily pohárové boje v minulé sezóně v osmifinále po prohře v Liberci. 

Účastník MSFL je po čtyřech kolech v čele tabulky s deseti body za tři vítězství a jednu remízu. V předminulé sezóně vedl Líšeň exkarvinský kouč Josef Mazura. V loňském ročníku MOL Cupu skončil klub z Brna ve druhém kole po prohře ve Valašském Meziříčí. Letos v předkole vyřadili svěřenci Miloslava Machálka Blansko (3:1) a v prvním kole druholigový Prostějov (3:2 po prodl.).

Utkání 2. kola MOL Cupu SK Líšeň – MFK Karviná začíná na stadionu v Brně-Líšni ve středu 29. srpna v 17 hodin. Vstupné stanovil domácí klub na 100 Kč, zlevněné na 50 Kč. Hlavním rozhodčím bude pan Zbyněk Proske.
Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.