Generální partner
Světlý režim
30. srpen 2018

OHLASY: Pastornického nula, premiéra Holzera

Se svými pocity se po postupu do třetího kola MOL Cupu svěřili trenér Roman Nádvorník, debutanti Jan Holzer s Jánem Krivákem a brankář Martin Pastornický.
Roman Nádvorník

Trenér MFK si pochvaloval, že bylo utkání rychle rozhodnuté a hráli hráči širšího kádru. „Dva góly do půle a třetí krátce vzápětí po změně stran otupily soupeřovo snažení. Nechci vyzdvihovat jednotlivce, potřebovali jsme vidět kluky v zápase a všechno si v klidu vyhodnotíme. Těší nás postup i nula vzadu," řekl.

Velmi dobře fungovala spolupráce Ba Loua s Ramirezem. Záložník z Pobřeží Slonoviny připravil pro venezuelského útočníka dva góly. „Spokojenost! O Adrielovi jsme veděli, že má rychlé první kroky, umí se tam dostat a poslat dobrý balón před bránu. Povedlo se hned dvakrát, takže určitě dobré. Každopádně pořád má tréninkový deficit, ale určitě mu pomůže reprezentační přestávka, aby se dal do formy a zvládl co možná nejdřív celý zápas," řekl na adresu krajního záložníka Roman Nádvorník.

Karvinský kouč mnohé překvapil nominací šestnáctiletého Jana Holzera. Nakonec dostal důvěru na posledních několik minut. „Jsem známý tím, že dávám šanci mladým hráčům. Honza podává kvalitní výkony v ligovém dorostu, je to reprezentant a prostě dostal šanci. Záleží jen na něm, jak bude dál pracovat. Teď ví, že má dveře otevřené a to platí i pro další šikovné kluky z dorostu a juniorky,“ prohlásil Roman Nádvorník. 


Jan Holzer

Šestnáctiletý univerzál přiznal, že hrát za A-tým byl jeden z jeho snů a cílů. Před střídáním Bojana Letiće přiznal nervozitu. „Nepředstavoval jsem si, že dostanu šanci v tak mladém věku. Nervozní jsem lehce byl, to nepopírám. Na druhou stranu jsem měl v hlavě, že si ty minuty musím hlavně užít," usmíval se Holzer. 

Celý den od ranního rozcvičení v Karviné až po samotný zápas si náramně vychutnával a sbíral cenné zkušenosti. „Úplně maximálně. Byl bych šťastný i za minutu na trávníku. Dospělý fotbal je rychlý, důraznější a vyspělejší než dorostenecký. Je to pro mě velká zkušenost, budu dál pracovat a s pokorou čekat na další šanci," podotkl Jan Holzer 

Během osmi nebo devíti minut stihl několik dotyků s míčem i jednu střelu z voleje. Ta kdyby sedla, mohlo být hodně veselo... „No, to by byl hodně drahý start. Jsem fakt moc šťastný, že jsem to mohl takhle brzy všechno zažít," dodal s úsměvem na tváři mládežnický reprezentant.


Ján Krivák

Vítěznou a gólovou premiéru zažil také stoper Ján Krivák. Odehrál celý zápas, byl nepřehlédnutelný v hlavičkových soubojích a navíc po standardní situaci skóroval. „Gól vždycky potěší, Bojan Letić kopl roh perfektně. Jsem rád, že jsem pomohl týmu k postupu do dalšího kola," hodnotil zápas slovenský stoper.


Martin Pastornický 

Poprvé v sezóně se dostal do brány, musel řešit dvě zapeklitější situace - zvládl je. Po zásluze se pak mohl Martin Pastornický radovat z vychytané nuly. „Mám radost z čistého konta, byl to dobrý zápas. Domácí nás zlobili především v úvodu, podařilo se mi chytit dvě jejich velké šance. Jsem rád, že jsme celkem bez problémů postoupili do dalšího kola," uvedl dvaadvacetiletý gólman.Rozhovory Rozhovory
st 1.4. | redakce

Trenér Jarábek: Fotbal v Bělorusku? To mi hlava nebere...

Už třetí týden není s týmem v každodenním kontaktu, naopak všechno řeší na dálku přes telefon nebo internet. Hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek věří, že se už ale brzy celý tým znovu sejde v kabině. V rozhovoru dále vyjádřil svůj názor na likvidaci Žiliny nebo na běloruský fotbal.

st 25.3. | redakce

Petr Horák: Hráčům chybí míč, fyzicky je ale udržujeme!

Kondiční trenér Petr Horák jde hráčům příkladem a individuální plán plní s nimi. V rozhovoru se dozvíte víc...

so 21.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - DÁVID GUBA (8.3.2020)

Ofenzivní záložník Dávid Guba je zpátky na trávníku. Minulý týden odehrál poločas za rezervní tým. Na trávníku se objevil poprvé od začátku září, kdy se mu výrazně zhoršil zdravotní stav kvůli problémům se zády, konkrétně s ploténkou.

čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii