Generální partner
Světlý režim
28. únor 2019

Hrnčár a Wágner před zápasem v Příbrami

V sobotu se Karvinští představí v Příbrami. Před utkáním ve středních Čechách promluvili pro klubový web trenér Norbert Hrnčár a útočník Tomáš Wágner, který je odchovancem Příbrami.
Norbert Hrnčár: „Nula vzadu je první předpoklad úspěchu“

Jaký zápas v sobotu v Příbrami očekáváte?
Budu se opakovat, česká liga nemá lehkých soupeřů a zápasů. Bude to těžký a náročný zápas.

Co říkáte na příbramské transfery v závěru přestupního období?
Chtěli zvýšit kvalitu a sílu, kterou bezpochyby mají. My si potřebujeme do utkání přenést pozitivní věci z minulého domácího utkání a být dobře připravení.

Na podzim, ještě bez vašeho vedení, se doma podařilo zvítězit vysoko 4:1. Budete se k tomu v předzápasové přípravě nějakým způsobem aspoň v minimální míře vracet?
V sobotu to bude úplně nový zápas, týmy se celkem proměnily a začíná se od stavu 0:0. Věřím, že budeme zvyšovat kvalitu pozitivních aspektů z utkání proti Teplicím.

Na jaře se ještě nepodařilo udržet nulu vzadu. Asi by bylo vhodné, aby se to konečně podařilo. 
To je první předpoklad úspěchu (úsměv).

Tomáš Wágner: „Do Příbrami bych radši jel v komfortnější situaci“

Téměř po dvou letech si opět zahrajete na stadionu, kde jste vyrůstal. Dělá to ještě něco s vámi za ta léta, co jste pryč?
Je to pro mě pořád něco speciálního. Moc se do Příbrami těším, na druhou stranu vím, jak moc to u Litavky bude těžké. Oni ví, že pokud tento zápas zvládnou, tak jsou v pohodě. Naopak, pokud to tam nezvládneme, tak to už bude hodně zlé. Z toho vyplývá, že bych tam radši jel v komfortnější situaci.

Kolik lístků budete shánět pro rodinu a kamarády?
Počítám něco mezi deseti až dvanácti. Škoda, že nepřijde brácha, který bude mít zápas jinde.

Co říkáte na „last minute“ posily domácích v čele s talentovaným Janem Matouškem, který se vrátil ze Slavie?
Přivedli nějaké hráče z minulosti spjaté s klubem, takže adaptace u nich asi nebude příliš dlouhá. Víc bych to asi  neřešil, musíme se koukat na sebe.

Zatím jste jediným jarním střelcem MFK – ve dvou utkáních, do kterých jste nastoupil, jste se pokaždé trefil. Asi by bylo fajn na to navázat, ne?
Stoprocentně, i když ono je jedno, kdo ten gól dá. My potřebujeme body, nejlépe všechny tři a konečně zvítězit. Kvalitu na to máme.
Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 18:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná
×
Dnes v 18:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná