Generální partner
Světlý režim
1. březen 2019

Daleký výjezd k Litavce, Příbram-Karviná (so,15)

Čtvrtý jarní zápas čeká na svěřence Norberta Hrnčára. Karvinští se představí v Příbrami u nováčka FORTUNA:LIGY a budou útočit na první tříbodový zisk v roce 2019.
Tři zápasy a pouhé dva získané body. Napravit tuto nelichotivou bilanci se pokusí MFK Karviná ve středních Čechách, konkrétně v Příbrami. Karvinští budou opět spoléhat na umění Tomáše Wágnera, který je zatím jediným jarním střelcem MFK, navíc se proti Příbrami trefil i v podzimním utkání. „Bylo by fajn na to navázat, ale vlastně je jedno, kdo ten gól dá. My potřebujeme body, nejlépe všechny tři. Určitě máme kvalitu na to, abychom v Příbrami vyhráli,“ uvedl odchovanec tohoto klubu.

Ovšem snadné to nebude, v Příbrami se nikomu nehraje dobře a hovoří o tom i sedmnáct získaných bodů z celkových třiadvaceti. „Raději bych tam jel v komfortnější situaci. Ale samozřejmě se k Litavce těším, pořád je to pro mě něco speciálního, vždyť mě Příbram vychovala,“ podotkl Tomáš Wágner.

Trenér Norbert Hrnčár by rád do hry svých svěřenců dostal pozitivní aspekty z duelu proti Teplicím. „Kvalitu pozitivních věcí musíme neustále zvyšovat. A prvním předpokladem úspěchu je neinkasovat, to se nám na jaře ještě nepodařilo,“ má jasno.Středočeský klub v zimní přípravě nikterak nezářil, ale podařilo se mu zajímavě doplnit kádr. Přišli Tomáš Jablonský, Egon Vůch, Matěj Chaluš, Olivier Kingue a především Jan Matoušek na hostování ze Slavie – poslední tři hráči dorazili do Příbrami jen pár hodin před koncem přestupního období. Naopak kariéru ukončil Mario Holek. „Chtěli ještě zvýšit kvalitu a sílu, kterou bezpochyby mají. Bude to opět těžký a náročný zápas,“ řekl trenér Hrnčár.

Příbram pod vedením svérázného trenéra Josefa Csaplára má suverénně nejhorší ligovou defenzivu, inkasovala už 51 gólů. Na podzim k tomu Karvinští přispěli do sítě středočeského klubu čtyřmi góly a radovali se z vítězství 4:1. Aktuálně patří Příbrami třináctá příčka s třiadvaceti body. V prozatímních třech jarních duelech získala Příbram tři body za domácí výhru se Zlínem (3:2). Porážky zapsala v Liberci a Olomouci.

Utkání 23. kola FORTUNA:LIGY 1. FK Příbram – MFK Karviná začíná na stadionu u Litavky v sobotu 2. března v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Martin Nenadál, na čarách jeho asistenti Paták a Horák.   
Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo