Generální partner
Světlý režim
27. květen 2019

B1: Není kam couvnout! Karviná-Jihlava (út,18)

Dvanácti klubům FORTUNA:LIGY už sezóna skončila, zbývající čtyři pokračují. Mezi ně se řadí i tým trenéra Františka Straky, který čeká první duel s druholigovou Jihlavou. Odveta je na programu v neděli.
Bitva o všechno – jeden tým se bude radovat, druhý smutnit! Znovu symbolicky po roce se proti sobě postaví Karviná s Jihlavou a opět jen jeden tým si zahraje v příští sezóně nejvyšší soutěž. Rozdíl je pouze v tom, že tentokrát se hraje na dva zápasy pohárovým způsobem. První dějství rozehrají Karvinští na vlastním stadionu před svými skvělými fanoušky.

Trenér František Straka i samotní hráči si uvědomují, že půjde opravdu o všechno. „Bude to na krev. Hráči k tomu musí přistoupit na tisíc procent. Po každém z nich budu vyžadovat neskutečnou disciplínu, nasazení a zodpovědnost,“ hlásí trenér MFK. 

O barážových utkáních je známo, že bývají vyrovnaná, rozhodují detaily a malé chybičky. „Musíme se připravit zodpovědně, protože víme, že jde o dobrého a opravdu nepříjemného soupeře. Ale my máme kvalitu na to, abychom zvládli oba duely. Všichni uděláme maximum pro to, abychom pro celý klub a město zachránili nejvyšší soutěž,“ slíbil František Straka.Jihlavská Vysočina po sestupu z druhé ligy vyhlásila před touto sezónou za cíl skončit v první pětce. To se jí s přehledem podařilo, ba co víc, už kolo před koncem si definitivně zajistila druhé místo. Tým koučuje Radim Kučera, jeho asistentem je bývaly karvinský asistent Jozefa Webera a později hlavní trenér Josef Mucha. 

Mezi důležité postavy týmu patří jednoznačně Lukáš Vaculík, Lukáš Zoubele, Stanislav Klobása, talentovaný Pavel Šulc nebo brankář Luděk Vejmola. Nejlepším střelcem je už zmíněný Zoubele, který se prosadil celkem dvanáctkrát, devět tref zaznamenali Klobása s Klímou. 

Na úrovni nejvyšší soutěže spolu oba celky odehrály čtyři zápasy a ve všech se radovali Karvinští. V karetním ohrožení není nikdo, stav karet se před baráží anuloval.    

První utkání FORTUNA:LIGY baráž MFK Karviná – FC Vysočina Jihlava startuje na Městském stadionu v Karviné-Ráji v úterý 28. května v 18 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Milan Matějček, na čarách mu budou asistovat kolegové Blažej a Hock.

K dostání budou také klubové bulletiny MFK KARVINÁ, zdarma si je fanoušci mohou vyzvednout na pokladnách, ve fanshopu a u turniketů. Pokladny stadionu se otevřou v 16:45 hodin, jednotné vstupné činí symbolických 20 Kč.
YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
ne 26.1. | redakce

Taiwo: V novém kolektivu se cítím v pohodě a fajn

Den před odletem na soustředění posílil tým nigerijský útočník Abdulrahnam Taiwo, který přišel na hostování z Dunajské Stredy. Hned v prvním zápase v Beleku proti Craiove dostal od trenéra maximální prostor, odehrál celou porci minut.

po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?