Mlade talenty

B1: Není kam couvnout! Karviná-Jihlava (út,18)

27.05.2019 | redakce
 

B1: Není kam couvnout! Karviná-Jihlava (út,18) Dvanácti klubům FORTUNA:LIGY už sezóna skončila, zbývající čtyři pokračují. Mezi ně se řadí i tým trenéra Františka Straky, který čeká první duel s druholigovou Jihlavou. Odveta je na programu v neděli.

 

Bitva o všechno – jeden tým se bude radovat, druhý smutnit! Znovu symbolicky po roce se proti sobě postaví Karviná s Jihlavou a opět jen jeden tým si zahraje v příští sezóně nejvyšší soutěž. Rozdíl je pouze v tom, že tentokrát se hraje na dva zápasy pohárovým způsobem. První dějství rozehrají Karvinští na vlastním stadionu před svými skvělými fanoušky.

Trenér František Straka i samotní hráči si uvědomují, že půjde opravdu o všechno. „Bude to na krev. Hráči k tomu musí přistoupit na tisíc procent. Po každém z nich budu vyžadovat neskutečnou disciplínu, nasazení a zodpovědnost,“ hlásí trenér MFK. 

O barážových utkáních je známo, že bývají vyrovnaná, rozhodují detaily a malé chybičky. „Musíme se připravit zodpovědně, protože víme, že jde o dobrého a opravdu nepříjemného soupeře. Ale my máme kvalitu na to, abychom zvládli oba duely. Všichni uděláme maximum pro to, abychom pro celý klub a město zachránili nejvyšší soutěž,“ slíbil František Straka.Jihlavská Vysočina po sestupu z druhé ligy vyhlásila před touto sezónou za cíl skončit v první pětce. To se jí s přehledem podařilo, ba co víc, už kolo před koncem si definitivně zajistila druhé místo. Tým koučuje Radim Kučera, jeho asistentem je bývaly karvinský asistent Jozefa Webera a později hlavní trenér Josef Mucha. 

Mezi důležité postavy týmu patří jednoznačně Lukáš Vaculík, Lukáš Zoubele, Stanislav Klobása, talentovaný Pavel Šulc nebo brankář Luděk Vejmola. Nejlepším střelcem je už zmíněný Zoubele, který se prosadil celkem dvanáctkrát, devět tref zaznamenali Klobása s Klímou. 

Na úrovni nejvyšší soutěže spolu oba celky odehrály čtyři zápasy a ve všech se radovali Karvinští. V karetním ohrožení není nikdo, stav karet se před baráží anuloval.    

První utkání FORTUNA:LIGY baráž MFK Karviná – FC Vysočina Jihlava startuje na Městském stadionu v Karviné-Ráji v úterý 28. května v 18 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Milan Matějček, na čarách mu budou asistovat kolegové Blažej a Hock.

K dostání budou také klubové bulletiny MFK KARVINÁ, zdarma si je fanoušci mohou vyzvednout na pokladnách, ve fanshopu a u turniketů. Pokladny stadionu se otevřou v 16:45 hodin, jednotné vstupné činí symbolických 20 Kč.

• Středeční výsledky mládeže
12.6. - Opava-U18 1:0, Opava-U16 9:1, U13-Uničov 18:2, U12-Uničov 4:6, st.žáci B-Havířov 2:4, ml.žáci B-Havířov 6:3.

• Poslední utkání žáků
12.6. - Ve středu 12.6. uzavřou sezónu domácími zápasy mladší žáci a B žáci. Týmy U13 a U12 hostí na Kovoně Uničov (17:00). Starší B žáci (16:30) v areálu Městského stadionu v Karviné Ráji přivítají Havířov, po nich (od 18:15) nastoupí ještě mladší B žáci.

• VIDEO: Vyjížďka s Wágnerem
11.6. - Zástupci LFA pozvali na vyjížďku spojenou s rozhovorem hráče měsíce dubna Tomáše Wágnera. Na zajímavý rozhovor se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže z víkendu
9.6. - Kroměříž-U18 0:1, Kroměříž-U16 6:1, Krnov-st.žáci B 0:3, Krnov-ml.žáci B 0:6.

• Rozhovor s Janem Wolfem
8.6. - Na webu Karvinského deníku vyšel rozhovor s předsedou MFK Karviná Janem Wolfem. Jak viděl uplynulou sezónu první muž karvinské kopané? Rozhovor čtěte ZDE.

• Permanentky od 23. června
7.6. - Prodej permanentních vstupenek na novou sezónu začne v neděli 23. června. Bližší informace včetně cen zveřejní klub v příštím týdnu.

• Turnaje U8 a U10
6.6. - V pátek cestují svěřenci Ondřeje Hánla (tým U8) do Chomutova na finálový turnaj Ondrášovka Cupu. Ve skupině narazí na Choceň, Kutnou Horu, Spartu Praha, Bohemians Praha a Sigmu Olomouc. Tým U10 pod vedením René Vichera jede do německého Hannoveru - ve skupině narazí na Fenerbahce Istanbul, PAOK Soluň, Concordia Basilej, Löwe Kolín, Skødstrup SF, TSC Oosterhout a TSV Isernhagen. Hodně štěstí všem!

• Výsledky mládeže (středa)
5.6. - U19-Baník Ostrava 2:2 (5:3np),U17-Baník Ostrava 1:4, Sigma Olomouc-U15 2:1, Sigma Olomouc-U14 10:3.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem