Generální partner
Světlý režim
4. prosinec 2014

Áčková premiéra gólmana Jiřího Ciupy

V pondělí se dozvěděl, že půjde o dva dny později v zápase proti Opavě do brány. Šestnáctiletý brankář Jiří Ciupa si odbyl premiéru v dresu druholigového áčka. Těšit jej může výkon, výhra i čisté konto.

Podle svých slov byl Ciupa překvapený. V žádném případě takovou šanci neočekával a v první moment měl velkou radost! „Moc jsem se těšil. Nervozitou jsem před utkáním netrpěl, spíš až ze začátku zápasu a asi to šlo i trochu vidět. Ale postupem času se to zlepšilo, aspoň si to teda myslím,“ usmíval se a přidal, že v šatně dostal několik cenných rad od Martina Lipčáka.

Přestože se Opava do nějakých větších šancí během celého utkání nedostala, vůbec to nesnižuje výkon mladého brankáře, věkem ještě mladšího dorostence. „Soupeř tam měl jen pár standardních situací. Jednou mě sice překonali, ale na brankové čáře mi čisté konto zachránil Milan Jurdík. S nulou jsem spokojený, ale individuální výkon mohl být lepší. Bylo tam několik zádrhelů v rozehrávce. Na tom musím pořád pracovat a pracovat,“ uvědomuje si Jiří Ciupa.

V tak mladém věku byl i přípravný duel za A tým dobrou zkušeností, ale zároveň velkým zážitkem. „Zkusil jsem si chlapský fotbal. Je to neskutečný rozdíl, oproti celostátní lize U19, o U17 ani nemluvím. Za šanci jsem moc rád a trenérům za ni děkuji. Věřím, že další příležitost zase někdy přijde. Teď už se těším na lehčí oddech a vánoční pohodu. Sezóna byla dlouhá,“ doplnil Ciupa, který ve druhé půli středečního utkání před sebou dirigoval dva ostřílené ligové plejery Jana Trousila s Tomášem Janíčkem. „Spolupráce byla v pohodě. To samé i v první půli s Vencou Cvernou a Michalem Skwarczkem,“ rozloučil se spokojený Jiří Ciupa.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo