Generální partner
Světlý režim
21. duben 2018

Bitva o záchranu pokračuje, Karviná-Teplice (ne,16)

Soupeř z nejneoblíbenějších čeká na nažhavený karvinský tým. Po srdnaté, leč bezbodové, bitvě v Edenu se Slavií je na řadě další domácí duel proti soupeři, který se nachází v klidném středu tabulky.

Karvinští nutně potřebují ukončit sérii bez vítězství, která čítá už šest utkání. Z tří bodů se naposledy radovali 25. února po utkání se Zlínem. Od té doby přidali pět remíz za sebou a čerstvou porážku z Edenu. Při pohledu na tabulku jarní části patří svěřencům Josefa Muchy sedmé místo, v té celkové jedenácté s tříbodovým náskokem na první sestupové místo.

Do cesty se jim postaví tradiční severočeský klub - FK Teplice. Právě Teplice nepatří mezi oblíbené soupeře. Po postupu mezi elitu Karvinští všechna tři dosavadní utkání prohráli při skóre 1:6. „Bývá to tak, že některá mužstva se řadí mezi oblíbené a neoblíbené. Minulou sezónu jsme doma s Teplicemi dokonce prohráli 1:4. Věřím, že tu černou sérii už konečně zlomíme,“ přeje si kouč Mucha a s ním i celý tým.

Severočeši působí nenápadným dojmem, pravidelně střídají lepší výsledky s těmi horšími, ale při pohledu na tabulku už můžou být v klidu – patří jim osmá příčka daleko od sestupu i od pohárů. „Už jsou v pohodě, výstraha pro nás je, že vyhráli v Liberci. Věřím, že v utkání se projeví náš hlad a vůle po vítězství. Tři body nutně potřebujeme,“ uvědomuje si Mucha.

Poprvé od konce února bude muset karvinský trenér sáhnout do obranné čtyřky, z které vypadl kvůli čtyřem žlutým kartám ve formě hrající Jan Hošek. „S tím se musí v průběhu sezóny počítat, jsme na to připravení. Ale samozřejmě je to nepříjemnost, protože obrana nám fungovala vlastně celé jaro,“ řekl Josef Mucha.Teplický tým odcestoval směr Karviná v sobotu. Na palubě autobusu by měl být i kapitán Admir Ljevaković, který v posledních dvou zápasech nehrál kvůli trestu za osm žlutých karet. Otázkou také bude, komu dá trenér Šmejkal přednost v útoku

Na podzim se karvinským katem stal David Vaněček, špatně nehraje ani Marek Červenka, který například dal gól při remíze se Spartou. Asi nejlepší formou oplývá ofenzivní univerzál Jakub Hora. Teplice v zimě opustil režisér a mozek hry Martin Fillo, který zamířil do Baníku. Z Mladé Boleslavi naopak dorazil Pavel Čmovš jako náhrada za Alexandra Šušnjara.

Svěřenci Daniela Šmejkala tři zápasy v řadě neprohráli, naposledy doma plichtili s Mladou Boleslaví, předtím vyhráli v Liberci a remizovali Na Stínadlech se Spartou. Podzimní vzájemný duel rozhodl jedinou trefou v 87. minutě útočník David Vaněček.

Utkání 25. kola HET ligy MFK Karviná – FK Teplice začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 22. dubna v 16:00 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Franěk, na čarách mu budou asistovat kolegové Kříž a Kubr.

Pokladny stadionu se fanouškům otevřou ve 14:45 hodin a k dispozici budou i vstupenky na další domácí zápas proti pražské Dukle – více ZDE. Klubové bulletiny MFK Karviná budou vydávány zdarma ve fanshopu, na pokladnách a u turniketů.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo