Generální partner
Světlý režim
13. březen 2021

Bitva tabulkových sousedů, Bohemians Praha 1905-Karviná (ne,14)

Čtyři utkání obě mužstva čekají na vítězství a v tabulce je dělí pouze bod. V hlavním městě se očekává vyrovnaný a bojovný duel. Karvinští potřebují a chtějí udržet soupeře pod sebou, což znamená jediné - bodovat!

Zajímavý a zřejmě vyrovnaný duel dvou týmů, které se pohybují ve druhé polovině tabulky, je na programu v neděli odpoledne. „Cílem bude neprohrát a udržet Bohemku pod námi. Soupeřům se do Ďolíčku momentálně jezdí trochu lépe, když jsou prázdné tribuny. V posledních dvou zápasech u nich góly nepadly, proto si myslím, že nyní už nějaký padne. Věřím, že první gól dáme my a budeme tam i potřetí za sebou bodovat,“ prohlásil asistent trenéra Marek Bielan.

Jedním dechem dodal, že venku fotbalisté MFK umí. Nevyšel jim pouze duel v Mladé Boleslavi. „Ale Bohemka je doma silná, její hráči do toho dávají doma opravdu srdíčko. Musíme si dát pozor hlavně na výborného Tomáše Necida. Silný v soubojích je i náš odchovanec David Puškáč,“ pověděl Bielan.   

Kapitán Michal Papadopulos věří, že se jeho tým po dvou herně nepovedených utkáních vrátí ke své hře. „Věřím, že jsme se přes týden dali dohromady,“ řekl s tím, že nejen on už čeká na lepší terény. Otázkou je, zda se dočká právě v Ďolíčku, kde kvůli azylu Pardubic dostává trávník zabrat každý týden.

Svěřenci Luďka Klusáčka jsou na pětadvaceti bodech, v týdnu museli zkousnout vyřazení z MOL Cupu, když v domácím prostředí nestačili na Olomouc a po porážce 0:2 se s vidinou pohárové Evropy rozloučili. Trenérský štáb musí řešit i několik dlouhodobých zranění – klub v týdnu zveřejnil jména šestice fotbalistů, kteří budou nějakou dobu mimo hru. K nim přibyl z disciplinárních důvodů ještě útočník Matěj Pulkrab.

Proti svému bývalému klubu se v dresu Bohemky postaví brankář Patrik Le Giang, útočník David Puškáč a krajní univerzál Jan Vondra. Oba týmy naposledy zvítězily 6. února – Karvinští zdolali Opavu 3:1, Bohemka si poradila s Brnem 2:1. Podzimní duel v Karviné vyzněl pro MFK v poměru 2:1 po gólech Bartošáka a Qose z penalty.

Nejlepšími střelci obou týmů jsou vyhlášení kanonýři – na karvinské straně šestigólový Michal Papadopulos, na straně „klokanů“ pak třígóloví Necid s Pulkrabem, ke kterým se ještě přidal i Hronek.  

Utkání 23. kola FORTUNA:LIGY Bohemians Praha 1905 – MFK Karviná začíná v Ďolíčku v neděli 14. března ve 14 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Zbyněk Proske.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná