Generální partner
Světlý režim
12. březen 2021

Marek Bielan: Cílem je neprohrát a udržet Bohemku pod námi

Bodovat - jasný cíl fotbalistů MFK před nedělním duelem v hlavním městě. Asistent Marek Bielan vzpomíná na poslední duel v Ďolíčku a upozorňuje na důležité a nebezpečné hráče soupeře.

Poslední dva vzájemné zápasy v Ďolíčku přinesly pouze bezbrankové remízy. Změní se to v neděli?
Myslím, že gól už padne a zároveň doufáme, že ho jako první vstřelíme my. Vybavuji si, že v minulé sezóně jsme tak odehráli fantastický druhý poločas i díky skvělému středu hřiště, kde operovali Qose, Janečka a Smrž. Bohemka měla jednu velkou šanci, my ale také – Vukadinović ji ovšem zahodil.

Připravujete hráče i na nepříliš kvalitní terén? Přeci jen v Ďolíčku se hraje každý týden, navíc hráči Bohemians hráli ve středu ještě také MOL Cup.
Bavili jsme se o tom, ale pro oba týmy je to hřiště stejné. Bohužel je období, kdy hřiště nejsou v nejlepším stavu, ale s tím se nedá nic dělat. Ostatně jsme na tom v domácím prostředí podobně. Opravdu jen pár mužstev v lize má v tomto období skvěle připravený pažit. 

Nedělní soupeř z hlavního města má pouze o bod méně. Jak důležitý zápas to bude?
Každý zápas je důležitý, ale cílem bude neprohrát a udržet Bohemku pod námi. Venku nehrajeme špatný fotbal s výjimkou zápasu v Mladé Boleslavi – ten nám vůbec nevyšel. Věřím, že v Ďolíčku budeme i potřetí za sebou bodovat.

Na které soupeřovy hráče budete v přípravě na utkání obzvlášť upozorňovat?
Určitě na Necida. Je to výborný fotbalista, skvělý hlavičkář. Když má den, rozhodne sám zápas. Musíme si samozřejmě pohlídat standardní situace a centry z obou krajů. Velice silný v soubojích je i náš odchovanec David Puškáč. Zmíním i Pepu Jindřiška, který toho ve svých letech stále dokáže dost oběhat. Bohemka je silná jako tým, hráči do toho dávají srdíčko a doma je tradičně silná.

Ale nechybí zrovna jim fanoušci na stadionu?
To je přesně řečeno. Určitě se teď do Ďolíčku jezdí soupeřům lépe, když se hraje před prázdnými tribunami. Fanoušci je ženou, umí vytvořit skvělou atmosféru. Bohužel doba je taková, že na stadiony lidé nesmí a rozdíly se trochu mažou.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 15:00
FC Hradec Králové
MFK Karviná
×
Odehráno v 15:00
FC Hradec Králové
MFK Karviná