Generální partner
Světlý režim
12. březen 2021

Marek Bielan: Cílem je neprohrát a udržet Bohemku pod námi

Bodovat - jasný cíl fotbalistů MFK před nedělním duelem v hlavním městě. Asistent Marek Bielan vzpomíná na poslední duel v Ďolíčku a upozorňuje na důležité a nebezpečné hráče soupeře.

Poslední dva vzájemné zápasy v Ďolíčku přinesly pouze bezbrankové remízy. Změní se to v neděli?
Myslím, že gól už padne a zároveň doufáme, že ho jako první vstřelíme my. Vybavuji si, že v minulé sezóně jsme tak odehráli fantastický druhý poločas i díky skvělému středu hřiště, kde operovali Qose, Janečka a Smrž. Bohemka měla jednu velkou šanci, my ale také – Vukadinović ji ovšem zahodil.

Připravujete hráče i na nepříliš kvalitní terén? Přeci jen v Ďolíčku se hraje každý týden, navíc hráči Bohemians hráli ve středu ještě také MOL Cup.
Bavili jsme se o tom, ale pro oba týmy je to hřiště stejné. Bohužel je období, kdy hřiště nejsou v nejlepším stavu, ale s tím se nedá nic dělat. Ostatně jsme na tom v domácím prostředí podobně. Opravdu jen pár mužstev v lize má v tomto období skvěle připravený pažit. 

Nedělní soupeř z hlavního města má pouze o bod méně. Jak důležitý zápas to bude?
Každý zápas je důležitý, ale cílem bude neprohrát a udržet Bohemku pod námi. Venku nehrajeme špatný fotbal s výjimkou zápasu v Mladé Boleslavi – ten nám vůbec nevyšel. Věřím, že v Ďolíčku budeme i potřetí za sebou bodovat.

Na které soupeřovy hráče budete v přípravě na utkání obzvlášť upozorňovat?
Určitě na Necida. Je to výborný fotbalista, skvělý hlavičkář. Když má den, rozhodne sám zápas. Musíme si samozřejmě pohlídat standardní situace a centry z obou krajů. Velice silný v soubojích je i náš odchovanec David Puškáč. Zmíním i Pepu Jindřiška, který toho ve svých letech stále dokáže dost oběhat. Bohemka je silná jako tým, hráči do toho dávají srdíčko a doma je tradičně silná.

Ale nechybí zrovna jim fanoušci na stadionu?
To je přesně řečeno. Určitě se teď do Ďolíčku jezdí soupeřům lépe, když se hraje před prázdnými tribunami. Fanoušci je ženou, umí vytvořit skvělou atmosféru. Bohužel doba je taková, že na stadiony lidé nesmí a rozdíly se trochu mažou.

Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo