Generální partner
Světlý režim
25. únor 2022

Bohumil Páník před Budějovicemi: Věřím, že nás fanoušci přijdou podpořit

Neděle se blíží a s ní i druhý jarní domácí zápas. O nutnosti zvítězit se netřeba zmiňovat. K tomu by mohl pomoct povolený doping - více fanoušků na stadionu. Nejen o tom promluvil dva dny před duelem trenér MFK Karviná Bohumil Páník, který pochopitelně přidal i pár slov k soupeři.

Trenére, když naposledy přijely České Budějovice do Karviné, byla z toho domácí výhra 3:0. To byste bral i v neděli, že?
Brali bychom jakékoliv vítězství nad tímto soupeřem, protože od začátku jara Budějovice ukazují svou kvalitu. Přesvědčily se o tom takové týmy jako Sparta nebo i Plzeň. Jihočeši se jim herně vyrovnali a třeba v jednom z poločasů měli i navrch.

Překvapili vás právě tyto výkony a výsledky? V domácím prostředí remíza se Spartou 0:0, s Plzní těsná porážka 0:1.
Čekalo se, jak se vypořádají s odchody Talovierova a Basseyho - odešla jim kvalita v defenzivě a ofenzivě.

V defenzivě to vypadá, že problém zatím nemají…
V obraně neztratili. Ale myslím si, že jim chybí Bassey ve střílení gólů. Hernost a vypracování si gólových šancí tam ale v minulých zápasech bylo. A mimochodem Michal Škoda po odchodu Basseyho dokazuje, že je dobrým útočníkem.

Z venku to vypadá, že vnitřní problémy, o kterých se psalo a mluvilo zhruba čtrnáct dnů zpátky, nemají na výkony mužstva vliv. Vnímáte to stejně?
Ano, souhlasím. Nijak se jich to nedotýká. Trénovali jsme vedle sebe na soustředění v Turecku, viděli jsme se, známe se. Myslím, že hráči ani realizační tým tyhle věci neřeší.

Stadion může být v neděli konečně zaplněný z více než poloviny své kapacity. Kvitujete to?
Náš stadion má kouzlo v tom, že je postavený tak, aby rezonovaly pokřiky a celkové fandění. Věřím, že to bude v neděli znát a fanoušci přijdou celý tým podpořit. Zároveň doufám, že to klukům pomůže, protože takový povolený doping dlouho nemohl být kvůli restrikcím.

Na začátku týdne bylo dotaženo hostování Modou Ndiayeho z Plzně. Jak se vám líbil v tréninku?
Je to odlišný typ fotbalisty, než které tady máme. Na jeho hodnocení je brzy, počkejme (úsměv).

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo