Generální partner
Světlý režim
26. únor 2022

Další šance na první domácí vítězství! Karviná-České Budějovice (ne,15)

Restrikce zmírněny, hurá na fotbal! Karvinští fotbalisté v neděli hostí českobudějovické Dynamo, které je sice na osmém místě tabulky, ale drtivou většinu bodů získali Jihočeši doma. Zápas začne ve tři odpoledne.

V krátké prvoligové historii si Budějovice z Karviné ze dvou zápasů odvezly pouze bod, stalo se tak 7. června 2020 při remíze 0:0. Druhá návštěva jihočeského klubu byla za nulu, Karvinští zvítězili 17. dubna 2021 jasně 3:0. „V neděli bychom samozřejmě brali jakékoliv vítězství. Soupeř ale od začátku jara ukazuje svou kvalitu, přestože postrádá kvůli transferům do Slavie a Ferencvárose dva klíčové hráče Talovierova a Basseyho. V obraně bez ukrajinského stopera zatím sílu neztratili, ale myslím si, že jim chybí útočník Bassey,“ má jasno kouč MFK Karviná Bohumil Páník.

Okolo jihočeského klubu bylo v posledních čtrnácti dnech nebývale rušno, řešily se věci, které ovšem nemohou hráči ani realizační tým nikterak ovlivnit. „Přesně tak. Nijak se jich to nedotýká. Tyhle věci realizační tým ani samotní hráči neřeší,“ podotkl přesvědčivým tónem Páník. Soupeř během tří jarních kol sice posbíral pouze dva body (doma proti Spartě a v Mladé Boleslavi s Hradcem Králové remízy 0:0, respektive 2:2), ale herní kvalita byla vidět v každém utkání. „Právě o tom se přesvědčily takové týmy jako Sparta nebo i Plzeň. Jihočeši se jim herně vyrovnali a třeba v jednom z poločasů měli i navrch,“ dodal Páník.

Karvinští ztrácí na předposlední Pardubice deset bodů, doma jako jediný tým ještě nevyhráli. Budějovice naopak jako jediný tým ještě nevyhrály na hřišti soupeře! „Před našimi fanoušky bychom to v neděli měli určitě zvládnout. Ovšem nejen v neděli, musíme vyhrávat častěji,“ řekl ofenzivní záložník a jedna ze zimních posil Lukáš Holík.

Osmé místo v tabulce se ziskem 27 bodů aktuálně patří svěřencům trenéra Davida Horejše. Ti na jaře stále čekají na první vítězství, byť měli ohromně těžké soupeře, v podobě Sparty či Plzně (viz výše). České Budějovice přes zimu výrazněji neposilovaly, přesto jejich kádr má stále kvalitu, což ostatně dokazuje umístění v tabulce a předváděné výkony.

Podzimní vzájemný duel skončil výhrou Budějovic 3:1, přestože Karvinští na Střeleckém ostrově chvíli vedli. Ještě do poločasu však domácí skóre otočili a po přestávce přidali třetí pojišťující gól. Na úrovni nejvyšší soutěže půjde o šestý vzájemný duel, o chlup lepší bilanci mají Jihočeši (dvě výhry, dvě remízy a jedna porážka). Nejlepšími střelci jsou na straně českých Budějovic třígóloví Mihálik s Van Burenem, na straně MFK pak stále Michal Papadopulos s čtyřmi trefami.

Utkání 23. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – SK Dynamo České Budějovice startuje na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 27. února v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ladislav Szikszay. Pokladny stadionu se otevřou v 13:45 hod., cena vstupenek se pohybuje v rozmezí od 50 Kč do 140 Kč. U pokladen, u turniketů a ve Fanshopu budou kromě bulletinů k dostání i papírová fandítka v dostatečném množství.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo