Generální partner
Světlý režim
9. prosinec 2021

Bohumil Páník: Bylo by krásné uspět ve Zlíně i do třetice

Hlavní trenér Karviné Bohumil Páník se vrátí na místo, které dokonale zná. Nyní ale na zlínskou Letnou přijede jako soupeř. Je příprava na ševce v tomto ohledu jednodušší? Karvinští navíc jedou na Valašsko s vědomím, že tam zvítězili v předchozích dvou vzájemných duelech.

Trenére, přivítal jste po čtrnácti hektických dnech a pěti odehraných zápasech tradiční týdenní mikrocyklus?
Určitě. Kluci po tom zápřahu potřebovali obnovit síly a najet na tradiční režim. Když hrajete co třetí den, tak to vyvážení sil není rovnoměrné, protože se převážně zatěžují ti hráči, kteří odehrají zápasy. Z tohoto pohledu je dobře, že jsou kluci konečně v jednotné zátěži.

Počasí je tento týden nevyzpytatelné. Jak uzpůsobujete tréninkový proces právě aktuálnímu počasí?
Bereme to jako holý fakt a trénujeme na umělce. Ale určitě se na přírodní trávu před sobotním zápasem dostaneme, to je jasné.

Je příprava na Zlín, který dokonale znáte, jednodušší?
Je specifičtější, ale pochopitelně je výhoda, že to mužstvo dokonale známe. Ale na druhou stranu i přesto asistent sedí u videa hodiny a sleduje, co se tam změnilo. Na každého soupeře se chystáme zvlášť a zaměřujeme se na jakékoliv detaily. Tady bude výhoda, že budeme moct reagovat i během utkání, protože zlínské kluky známe. Ale až po zápase se ukáže, jestli to pro nás byla výhoda nebo ne.

Viděl jste první vzájemný duel, který tady vaši současní svěřenci ještě pod trenérem Weberem nepochopitelně ztratili, přestože vedli 2:0?
Už jsem ho viděl a udělal jsem si obrázek. Ale ještě se na určité sekvence podívám znovu. Pro hráče je to určité memento, že „Csaplárova past“ pořád funguje.

Zlín naposledy prohrál 1:4 v Teplicích…
…na severu Čech však nastoupil bez tří klíčových hráčů, kteří se určitě vrátí. Domácí vědí, že při jejich návratu budou silnější a budou si více věřit. Jejich způsob hry je úplně jiný, když máte na hrotu Poznara a pod ním nejkreativnějšího hráče současného Zlína Roberta Hrubého.

Tuším, že v obraně chyběl zkušený Procházka.
Ano, ten řídí celou obranu a mužstvo pak hraje mnohem lépe.

Poslední dva zápasy na zlínské Letné Karviná vyhrála (4:1 a 2:1), což by bylo fajn na to navázat. Věděl jste to?
Ano, vím to (úsměv). Bylo by krásné uspět i do třetice. Mužstvo je odhodlané, druhý poločas se Spartou byl velice dobrý a na tom chceme stavět.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo