Generální partner
Světlý režim
10. prosinec 2021

Ještě jedna cesta na soupeřovo hřiště, Zlín-Karviná (so,15)

Poslední výjezd v roce 2021 bude na Valašsko. Karvinští hrají v sobotu odpoledne na zlínské Letné, odkud z posledních dvou vzájemných zápasů přivezli dvě vítězství!

Celý týden měli fotbalisté MFK na přípravu. Předtím během čtrnácti dnů sehráli hned pět zápasů, u dvou šlo o dohrávky kvůli covidu.Kluci po tom zápřahu potřebovali obnovit síly a najet na tradiční režim. Když hrajete co třetí den, tak to vyvážení sil není rovnoměrné, protože se převážně zatěžují ti hráči, kteří odehrají zápasy. Z tohoto pohledu je dobře, že konečně byli v jednotné zátěži,“ podotkl trenér Bohumil Páník.

Ten se spolu s asistentem Janem Sombergem vrátí na známé místo. Vždyť se Zlínem vyhrál MOL Cup a zahrál si základní skupinu Evropské ligy. Oba Zlín trénovali ještě v květnu tohoto roku. Je výhoda, že to mužstvo dokonale známe. Přesto asistent sedí hodiny u videa a sleduje, co se tam změnilo. Na každého soupeře se chystáme zvlášť a zaměřujeme se na jakékoliv detaily. Tady ale bude výhoda, že budeme moct reagovat i během utkání, protože zlínské kluky známe. Ale až po zápase se ukáže, jestli to pro nás byla výhoda nebo ne,“ prohlásil Páník.

Na první vzájemné utkání nemají Karvinští dobré vzpomínky. Přestože v polovině srpna vedli po necelých padesáti minutách o dva góly, nakonec prohráli. „Už jsem ho viděl a udělal jsem si obrázek. Ale ještě se na určité sekvence podívám znovu. Pro hráče je to určité memento, že „Csaplárova past“ pořád funguje,“ hořce se pousmál zkušený trenér MFK Karviná, který už může počítat s Marcem Túliem, kterému skončil trest za vyloučení.

Ševci ze Zlína jsou aktuálně třináctí s patnácti body a čtyři zápasy čekají na plný bodový zisk. Naposledy svěřenci Jana Jelínka prohráli vysoko 1:4 v Teplicích. Soupeř je v komfortnější situaci, ale body nechce doma rozdávat nikdo, navíc ševci hrají naposledy v tomto roce před vlastními fanoušky.

Nadcházející zápas určitě vynechá mladý Martin Cedidla pykající za čtyři žluté karty. Naopak k dispozici už budou hráči obvyklé základní sestavy Tomáš Poznar, Václav Procházka či Vachtang Čanturišvili.

Karvinský tým má na poslední dvě návštěvy Zlína velmi dobré vzpomínky – oba zápasy totiž ukořistil pro sebe, 24. srpna 2019 vyhrál 4:1 a tento rok 4. dubna v rámci minulé sezóny 2:1. „Bylo by krásné uspět i do třetice. Mužstvo je odhodlané, druhý poločas se Spartou byl velice dobrý a na tom chceme stavět,“ zakončil Páník odhodlaně. Zajímavostí je, že ještě ani jeden vzájemný duel na prvoligové úrovni neskončil remízou. Šestkrát vyhrála Karviná, pětkrát Zlín. Ševce střelecky táhne pětigólový devatenáctiletý záložník David Tkáč, naopak na karvinské straně zkušený útočník a kapitán Michal Papadopulos se čtyřmi trefami.

Utkání 18. kola FORTUNA:LIGY FC Fastav Zlín – MFK Karviná začíná na Letné v sobotu 11. prosince v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Jan Machálek.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo