Generální partner
Světlý režim
26. listopad 2021

Bohumil Páník: Královéhradecký způsob hry zatím slaví úspěch

Karvinští hrají v neděli v Mladé Boleslavi s nováčkem z Hradce Králové. Trenéra Bohumila Páníka výkony i aktuální šestá příčka Votroků do jisté míry překvapuje. Jeho svěřenci se po utkání nevrací domů, ale zamíří do Nymburka. Proč?

Trenére, zápasy jdou v rychlém sledu. V neděli vás čeká třetí zápas během sedmi dnů – jak je na tom váš tým?
Máme nějaké bolístky, ale doufám, že na sobotním předzápasovém tréninku bude všechno v pořádku. Potřebujeme, aby kluci byli nachystaní.

Hradci Králové se daří, patří mu šestá příčka.
Hradec překvapuje stejně jako v loňské sezóně Pardubice. Hraje odlišným způsobem hry než ostatní ligové týmy. Votroci stabilně hrají na tři vzadu a je otázkou, zda tak budou hrát i proti nám. Hradec Králové je mužstvo, které se především opírá o ofenzivní hráče, kteří nabrali výbornou formu – obzvlášť Adam Vlkanova!

Dá se tedy říct, že vás soupeř překvapuje?
Do jisté míry to pro mě překvapení je. Když se podíváme, jaké ambiciózní týmy jsou pod Hradcem - Mladá Boleslav, Jablonec, Olomouc, Liberec a další. Tyto celky zatím nepodávají optimální výkony a Hradec toho využívá díky svému způsobu hry, který zatím slaví úspěch.

Budete čerpat i z prvního vzájemného utkání, které se hrálo na konci července v Karviné a skončilo remízou 1:1?
Získáváme veškeré informace. Určitě se tedy na to ještě podíváme a rozebereme si, čím nás soupeř překvapil a zlobil v prvním utkání, ve kterém jsem u týmu ještě nebyl.

Po utkání se z Mladé Boleslavi, kde Votroci hrají svá domácí utkání, přesouváte do nedalekého Nymburka, kde budete až do středečního dohrávaného zápasu v Praze s Bohemkou. Chtěl jste to přesně takhle? Tedy, abyste necestovali dvakrát během pár dnů přes půl republiky?
Bude to pro nás lepší a přínosné. Do středečního zápasu mají kluci jen dva dny odpočinku, což je hraniční. Kdybychom však ještě strávili x hodin v autobuse, tak by z toho byl pouze jeden den odpočinku a těžko by byli připraveni na středeční zápas.

Může pomoct i krátká změna prostředí?
Samozřejmě může. Kluci se budou plně koncentrovat, budou mít maximální klid na odpočinek i regeneraci. Bude to také o kvalitním jídle a přípravě na samotný zápas s Bohemkou.

Uvažujete kvůli nabitému programu o nějakých změnách v sestavě?
Pro mě je vždycky zásadní zdravotní stav. Od toho se případné změny v sestavě vždy odvíjí. Takže uvidíme. Pokud někdo nebude stoprocentní, tak ho necháme, aby byl připravený na středu.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo