Generální partner
Světlý režim
26. listopad 2021

Bohumil Páník: Královéhradecký způsob hry zatím slaví úspěch

Karvinští hrají v neděli v Mladé Boleslavi s nováčkem z Hradce Králové. Trenéra Bohumila Páníka výkony i aktuální šestá příčka Votroků do jisté míry překvapuje. Jeho svěřenci se po utkání nevrací domů, ale zamíří do Nymburka. Proč?

Trenére, zápasy jdou v rychlém sledu. V neděli vás čeká třetí zápas během sedmi dnů – jak je na tom váš tým?
Máme nějaké bolístky, ale doufám, že na sobotním předzápasovém tréninku bude všechno v pořádku. Potřebujeme, aby kluci byli nachystaní.

Hradci Králové se daří, patří mu šestá příčka.
Hradec překvapuje stejně jako v loňské sezóně Pardubice. Hraje odlišným způsobem hry než ostatní ligové týmy. Votroci stabilně hrají na tři vzadu a je otázkou, zda tak budou hrát i proti nám. Hradec Králové je mužstvo, které se především opírá o ofenzivní hráče, kteří nabrali výbornou formu – obzvlášť Adam Vlkanova!

Dá se tedy říct, že vás soupeř překvapuje?
Do jisté míry to pro mě překvapení je. Když se podíváme, jaké ambiciózní týmy jsou pod Hradcem - Mladá Boleslav, Jablonec, Olomouc, Liberec a další. Tyto celky zatím nepodávají optimální výkony a Hradec toho využívá díky svému způsobu hry, který zatím slaví úspěch.

Budete čerpat i z prvního vzájemného utkání, které se hrálo na konci července v Karviné a skončilo remízou 1:1?
Získáváme veškeré informace. Určitě se tedy na to ještě podíváme a rozebereme si, čím nás soupeř překvapil a zlobil v prvním utkání, ve kterém jsem u týmu ještě nebyl.

Po utkání se z Mladé Boleslavi, kde Votroci hrají svá domácí utkání, přesouváte do nedalekého Nymburka, kde budete až do středečního dohrávaného zápasu v Praze s Bohemkou. Chtěl jste to přesně takhle? Tedy, abyste necestovali dvakrát během pár dnů přes půl republiky?
Bude to pro nás lepší a přínosné. Do středečního zápasu mají kluci jen dva dny odpočinku, což je hraniční. Kdybychom však ještě strávili x hodin v autobuse, tak by z toho byl pouze jeden den odpočinku a těžko by byli připraveni na středeční zápas.

Může pomoct i krátká změna prostředí?
Samozřejmě může. Kluci se budou plně koncentrovat, budou mít maximální klid na odpočinek i regeneraci. Bude to také o kvalitním jídle a přípravě na samotný zápas s Bohemkou.

Uvažujete kvůli nabitému programu o nějakých změnách v sestavě?
Pro mě je vždycky zásadní zdravotní stav. Od toho se případné změny v sestavě vždy odvíjí. Takže uvidíme. Pokud někdo nebude stoprocentní, tak ho necháme, aby byl připravený na středu.

Rozhovory Rozhovory
pá 14.1. | redakce

Pavol Bajza: Ze všech sil chci pomoct k záchraně

Třicetiletý zkušený gólman Pavol Bajza měl do Karviné namířeno už v minulosti, ale vyšlo to až nyní. V rozhovoru mluví nejen o tom, ale i o ztrátě místa v brance Slovácka či trenérovi brankářů Braňovi Rzeszotovi...

út 4.1. | redakce

Bohumil Páník na startu přípravy: Příští dny budou zátěžové, první trénink byl s chutí

Hráči i realizační tým jsou zpátky v tréninkovém procesu. Na startu přípravy promluvil hlavní trenér MFK Karviná Bohumil Páník.

st 22.12. | redakce

Lubomír Vlk: Nikdo nás vyloženě nepřehrál, ale pět bodů je těžko pochopitelných

Neveselé bylo hodnocení první části sezóny se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem. O doslova hororovém podzimu, výhledu směrem k jarní části a oprávněnému rozhořčení fanoušků promluvil pro klubový web...

út 21.12. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Čmelík

Ofenzivní záložník Lukáš Čmelík neměl během podzimu stejně jako celý tým moc důvodů k radosti. Probrali jsme s ním podzimní trápení, dnešního soupeře i blížící se Vánoce.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo