Generální partner
Světlý režim
27. listopad 2021

V azylu s dobře hrajícím nováčkem, Hradec Králové-Karviná (ne,15)

Karvinští vstupují do odvet ve středních Čechách - v Mladé Boleslavi totiž Hradec Hradec Králové nastupuje ke svým domácím utkáním. Nováček je na tom výborně, patří mu šestá příčka. Fotbalisté MFK se představí na hřišti soupeře přesně po měsíci a jedenácti dnech.

Herně v pořádku, bodově v nepořádku! Karvinští v posledních dvou utkáních předvedli velice dobré výkony, ale doma s Libercem i ostravským Baníkem shodně prohráli po gólech z nastaveného času 1:2. Šance na reparát číhá v Mladé Boleslavi. „Máme nějaké bolístky, ale věřím, že kluky dáme dohromady. Potřebujeme, aby byli nachystaní,“ pověděl trenér MFK Karviná Bohumil Páník a vyzdvihl tým trenéra Koubka. Hradec překvapuje stejně jako v loňské sezóně Pardubice. Hraje odlišným způsobem hry než ostatní ligové týmy. Votroci stabilně hrají na tři vzadu a je otázkou, zda tak budou hrát i proti nám. Díky svému způsobu hry zatím slaví úspěch,“ má jasno Páník.

První vzájemný duel, který byl bojovný a nervózní, skončil v poslední červencový den remízou 1:1. To však u týmu Bob Páník ještě nebyl. Určitě se na ten zápas ještě podíváme a rozebereme si, čím nás soupeř překvapil a zlobil,“ podotkl. Nejlepšími střelci jsou Michal Papadopulos na straně MFK se čtyřmi trefami a na hradecké straně Pavel Dvořák s pěti zásahy. Trenéři i fanoušci MFK mohou počítat s návratem Lukáše Čmelíka, který proti Baníku pykal za čtyři žluté karty.

Karvinští se po zápase neodcestují domů, ale zamíří do Nymburka, kde budou až do středečního odpoledne. Následně se vydají do hlavního města k dohrávce s Bohemkou. „Bude to tak pro nás lepší a přínosné. Do středečního zápasu mají kluci jen dva dny odpočinku, což je hraniční. Kdybychom však ještě strávili x hodin v autobuse, tak by z toho byl pouze jeden den odpočinku a těžko by byli připraveni. Třeba i krátká změna prostředí nám může pomoct,“ dodal s nadějí v hlase Bohumil Páník.

Hradci Králové patří šestá příčka v tabulce. V domácím azylu v Mladé Boleslavi prozatím uhrál nováček třináct bodů – důležité je zmínit bilanci 3-4-0. To znamená, že ani jednou ještě v Lokotrans Aréně neprohrál.

Výbornou formou se pyšní kapitán a ofenzivní tahoun Adam Vlkanova, v bráně chytá spolehlivě Vilém Fendrich, kterého fanoušci jistě znají z Opavy. V letošní sezóně chytal čtrnáct utkání a ve čtyřech udržel nulu. Votroci v minulém kole dokázali v Olomouci smazat dvougólové manko a z Androva stadionu si odvezli domů do na východ Čech bodík za remízu 2:2.

Utkání 16. kola FORTUNA:LIGY FC Hradec Králové – MFK Karviná začíná v mladoboleslavské Lokotrans Aréně v neděli 28. listopadu v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Josef Krejsa.

Rozhovory Rozhovory
pá 14.1. | redakce

Pavol Bajza: Ze všech sil chci pomoct k záchraně

Třicetiletý zkušený gólman Pavol Bajza měl do Karviné namířeno už v minulosti, ale vyšlo to až nyní. V rozhovoru mluví nejen o tom, ale i o ztrátě místa v brance Slovácka či trenérovi brankářů Braňovi Rzeszotovi...

út 4.1. | redakce

Bohumil Páník na startu přípravy: Příští dny budou zátěžové, první trénink byl s chutí

Hráči i realizační tým jsou zpátky v tréninkovém procesu. Na startu přípravy promluvil hlavní trenér MFK Karviná Bohumil Páník.

st 22.12. | redakce

Lubomír Vlk: Nikdo nás vyloženě nepřehrál, ale pět bodů je těžko pochopitelných

Neveselé bylo hodnocení první části sezóny se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem. O doslova hororovém podzimu, výhledu směrem k jarní části a oprávněnému rozhořčení fanoušků promluvil pro klubový web...

út 21.12. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Čmelík

Ofenzivní záložník Lukáš Čmelík neměl během podzimu stejně jako celý tým moc důvodů k radosti. Probrali jsme s ním podzimní trápení, dnešního soupeře i blížící se Vánoce.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo