Generální partner
Světlý režim
27. listopad 2021

V azylu s dobře hrajícím nováčkem, Hradec Králové-Karviná (ne,15)

Karvinští vstupují do odvet ve středních Čechách - v Mladé Boleslavi totiž Hradec Hradec Králové nastupuje ke svým domácím utkáním. Nováček je na tom výborně, patří mu šestá příčka. Fotbalisté MFK se představí na hřišti soupeře přesně po měsíci a jedenácti dnech.

Herně v pořádku, bodově v nepořádku! Karvinští v posledních dvou utkáních předvedli velice dobré výkony, ale doma s Libercem i ostravským Baníkem shodně prohráli po gólech z nastaveného času 1:2. Šance na reparát číhá v Mladé Boleslavi. „Máme nějaké bolístky, ale věřím, že kluky dáme dohromady. Potřebujeme, aby byli nachystaní,“ pověděl trenér MFK Karviná Bohumil Páník a vyzdvihl tým trenéra Koubka. Hradec překvapuje stejně jako v loňské sezóně Pardubice. Hraje odlišným způsobem hry než ostatní ligové týmy. Votroci stabilně hrají na tři vzadu a je otázkou, zda tak budou hrát i proti nám. Díky svému způsobu hry zatím slaví úspěch,“ má jasno Páník.

První vzájemný duel, který byl bojovný a nervózní, skončil v poslední červencový den remízou 1:1. To však u týmu Bob Páník ještě nebyl. Určitě se na ten zápas ještě podíváme a rozebereme si, čím nás soupeř překvapil a zlobil,“ podotkl. Nejlepšími střelci jsou Michal Papadopulos na straně MFK se čtyřmi trefami a na hradecké straně Pavel Dvořák s pěti zásahy. Trenéři i fanoušci MFK mohou počítat s návratem Lukáše Čmelíka, který proti Baníku pykal za čtyři žluté karty.

Karvinští se po zápase neodcestují domů, ale zamíří do Nymburka, kde budou až do středečního odpoledne. Následně se vydají do hlavního města k dohrávce s Bohemkou. „Bude to tak pro nás lepší a přínosné. Do středečního zápasu mají kluci jen dva dny odpočinku, což je hraniční. Kdybychom však ještě strávili x hodin v autobuse, tak by z toho byl pouze jeden den odpočinku a těžko by byli připraveni. Třeba i krátká změna prostředí nám může pomoct,“ dodal s nadějí v hlase Bohumil Páník.

Hradci Králové patří šestá příčka v tabulce. V domácím azylu v Mladé Boleslavi prozatím uhrál nováček třináct bodů – důležité je zmínit bilanci 3-4-0. To znamená, že ani jednou ještě v Lokotrans Aréně neprohrál.

Výbornou formou se pyšní kapitán a ofenzivní tahoun Adam Vlkanova, v bráně chytá spolehlivě Vilém Fendrich, kterého fanoušci jistě znají z Opavy. V letošní sezóně chytal čtrnáct utkání a ve čtyřech udržel nulu. Votroci v minulém kole dokázali v Olomouci smazat dvougólové manko a z Androva stadionu si odvezli domů do na východ Čech bodík za remízu 2:2.

Utkání 16. kola FORTUNA:LIGY FC Hradec Králové – MFK Karviná začíná v mladoboleslavské Lokotrans Aréně v neděli 28. listopadu v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Josef Krejsa.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo