Generální partner
Světlý režim
10. říjen 2015

Byl to zvláštní zápas, shodli se reprezentanti

Erik Puchel s Martinem Pastornickým prožili zvláštní pátek. Na „svůj stadion“, kde denně trénují, dorazili jako hosté a zahráli si proti svým klubovým spoluhráčům v reprezentačním dresu.

Přípravný zápas zvládl lépe druholigový domácí tým. Klubového spoluhráče, brankáře Martina Pastornického, překonal nejprve kapitán Pavel Eismann a potom také nejlepší střelec Fotbalové národní ligy Lukáš Budínský. „Bohužel první gól byla moje chyba. Chtěl jsem sebrat míč, ale udělal jsem krok na víc a vyšlápl z šestnáctky. Byla z toho žlutá karta a standardní situace, kterou následně do gólové podoby dotáhl kapitán Eismann,“ řekl po zápase trochu smutný Martin Pastornický.

Přesto si oba borci si zápas náležitě užili. Pastornický odchytal hodinu, Puchel se na hřiště dostal na závěrečných třicet minut. „Myslím si, že jsme neodehráli špatný zápas. V první půli jsme měli několik dobrých šancí po hezkých a nebezpečných střelách, ale gól jsme nedali,“ hodnotil Erik Puchel, který si pochvaloval celý týden strávený ve společnosti svých reprezentačních vrstevníků. „Každý sraz je super. Aspoň na chvíli jsme změnili prostředí,“ usmál se.Reprezentační tým pod vedením Martina Svědíka trávil společně celý týden v Kravařích. Po příjezdu na páteční zápas si oba karvinští zástupci uvědomili, že přestože přijeli do známého prostředí, tak tentokrát do domácí kabiny nepůjdou. „Všechno to bylo hodně zvláštní. Možná se už taková situace nebude opakovat. Je opravdu náhoda, že zrovna v termínu konání reprezentačního srazu vyšlo volno ve Fotbalové národní lize zrovna na Karvinou,“ usmál se Erik Puchel. Pastornický jen přikývl. „Oba jsme se hodně těšili, věděli jsme, že si zahrajeme u nás doma, kde to všechno známe a nastoupíme proti vlastním spoluhráčům. Zajímavá zkušenost,“ doplnil „Pasta“. 

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo