Generální partner Oficiální
technický partner
10. říjen 2015

Byl to zvláštní zápas, shodli se reprezentanti

Erik Puchel s Martinem Pastornickým prožili zvláštní pátek. Na „svůj stadion“, kde denně trénují, dorazili jako hosté a zahráli si proti svým klubovým spoluhráčům v reprezentačním dresu.

Přípravný zápas zvládl lépe druholigový domácí tým. Klubového spoluhráče, brankáře Martina Pastornického, překonal nejprve kapitán Pavel Eismann a potom také nejlepší střelec Fotbalové národní ligy Lukáš Budínský. „Bohužel první gól byla moje chyba. Chtěl jsem sebrat míč, ale udělal jsem krok na víc a vyšlápl z šestnáctky. Byla z toho žlutá karta a standardní situace, kterou následně do gólové podoby dotáhl kapitán Eismann,“ řekl po zápase trochu smutný Martin Pastornický.

Přesto si oba borci si zápas náležitě užili. Pastornický odchytal hodinu, Puchel se na hřiště dostal na závěrečných třicet minut. „Myslím si, že jsme neodehráli špatný zápas. V první půli jsme měli několik dobrých šancí po hezkých a nebezpečných střelách, ale gól jsme nedali,“ hodnotil Erik Puchel, který si pochvaloval celý týden strávený ve společnosti svých reprezentačních vrstevníků. „Každý sraz je super. Aspoň na chvíli jsme změnili prostředí,“ usmál se.



Reprezentační tým pod vedením Martina Svědíka trávil společně celý týden v Kravařích. Po příjezdu na páteční zápas si oba karvinští zástupci uvědomili, že přestože přijeli do známého prostředí, tak tentokrát do domácí kabiny nepůjdou. „Všechno to bylo hodně zvláštní. Možná se už taková situace nebude opakovat. Je opravdu náhoda, že zrovna v termínu konání reprezentačního srazu vyšlo volno ve Fotbalové národní lize zrovna na Karvinou,“ usmál se Erik Puchel. Pastornický jen přikývl. „Oba jsme se hodně těšili, věděli jsme, že si zahrajeme u nás doma, kde to všechno známe a nastoupíme proti vlastním spoluhráčům. Zajímavá zkušenost,“ doplnil „Pasta“. 

Rozhovory Rozhovory
st 5.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Marek Jarolím

Nový hlavní kouč Marek Jarolím hovořil o startu angažmá v Karviné, své hráčské kariéře, během které si zkusil fotbal v daleké a exotické Číně, dnešnímu soupeři i svých nejbližších spolupracovnících.

út 21.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jan Fiala

Téměř dvoumetrový útočník Jan Fiala patří našemu dnešnímu soupeři a v Karviné hostuje. V rozhovoru mluvil o pohárovém triumfu se Sigmou, ale také třeba o svých zdravotních peripetiích z poslední doby.

čt 16.10. | redakce

Marek Jarolím: Práce v Karviné mě láká!

Nový kouč Marek Jarolím se ve středu ujal týmu! Za pochodu jej poznává a připravuje na sobotní zápas se Sigmou Olomouc, který pro něj bude premiérovým v roli hlavního kouče na prvoligové scéně. V prvním rozhovoru mluvil o Jihlavě, ambicích, Jiřím Fleišmanovi i nadcházejícím soupeři.

út 30.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jan Chytrý

Obránce Jan Chytrý prožívá skvělé týdny. Vyléčil zranění, řekl si o místo v základní sestavě MFK i o nominaci do reprezentační jednadvacítky. V prvních dvou duelech nechyběl na hřišti ani minutu a hned po příjezdu odehrál celý zápas ve vyprodaném pražském Edenu před devatenácti tisíci fanoušků…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo