Generální partner
Světlý režim
25. září 2020

Cíl? Potvrdit bod z venku vítězstvím doma! Karviná-Mladá Boleslav (so,16:30)

Karvinské fotbalisty čeká třetí domácí zápas v této sezóně. V předchozích dvou jednou remizovali a jednou prohráli. Do třetice už to snad vyjde... V cestě stojí tým z města automobilů pod taktovkou kouče Jozefa Webera a kapitána Lukáše Budínského.

S pěti body ze čtyř zápasů, což je druhý nejlepší počin od postupu do nejvyšší soutěže, se připravují na domácí duel s Mladou Boleslaví hráči MFK Karviná. Nálada je dobrá, ovšem všichni vědí, jak důležité bude zvládnout nadcházející zápas. „Uděláme pro to maximum. Jednak jsme si před sezónou řekli, že z domácího prostředí uděláme nedobytnou tvrz a za druhé bychom rádi ukončili proti Boleslavi nepříznivou sérii. V lize ji Karviná v domácím prostředí ještě neporazila,“ prohlásil trenér MFK Juraj Jarábek. 

Ano, je to přesně tak – Karvinští odehráli s týmem z města automobilů čtyři domácí zápasy, třikrát se urodila remíza, jednou si Středočeši odvezli vítězství. „Start do sezóny se nám celkem povedl. Ale musíme zvládat domácí zápasy. S kýmkoliv. Věřím, že i povolené dvě tisícovky fanoušků nám pomůžou, a doženou nás k výhře,“ podotkl záložník Vojtěch Smrž, kterého si do A-týmu vytáhl před pár lety tehdejší kouč Weber, dnes trenér právě Mladé Boleslavi.  

Přestože Boleslav poprvé bodovala až v minulém kole (prohry na Bohemce, doma se Zlínem, v Plzni) a třemi body se odlepila od úplného dna osmnáctičlenné tabulky, spatřuje Juraj Jarábek v týmu soupeře velkou sílu. „Boleslav má dobrý tým, vynikající fotbalisty. V posledních dvou zápasech změnili rozestavení, hráli na tři obránce a myslím, že to nemají důvod měnit. V Plzni vycházeli z dobré defenzivy a spoléhali na chytré kontry. Duel s Jabloncem zvládli vítězně za tři body,“ podotkl Jarábek.

Svěřenci kouče Jozefa Webera přes léto trochu obměnili kádr, z odchodů je potřeba zmínit Tomáše Wágnera, který odešel na Kypr, dále pak Daniel Pudil se přesunul do Viktorky Žižkov, hostování skončilo třeba Jaroslavu Zelenému a v kádru nefiguruje ani záložník Ladra, který odešel do Jablonce. 

Naopak od nové sezóny jsou v týmu dva Sparťané – zkušený Ondřej Zahustel a mladý útočník Václav Drchal. Posilami určitě budou také Michal Škoda a Davis Ikaunieks. Kouč Weber má tedy do útoku docela široký výběr. V minulých dnech vedení Boleslavi dotáhlo do úspěšného konce ještě hostování gólmana Jakuba Markoviče ze Slavie a obránce Róberta Mazáně.

Utkání 5. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – FK Mladá Boleslav začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 26. září v 16:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Alex Denev. Zdarma pro všechny fanoušky budou ve Fanshopu a u turniketů připraveny Klubové bulletiny MFK Karviná. 

Rozhovory Rozhovory
út 19.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jiří Fleišman

Nejzkušenější borec v karvinské kabině s 360 prvoligovými starty – to je Jiří Fleišman! V rozhovoru mluvil o své nejúspěšnější štaci, kterou byla bezpochyby ta v Liberci. Právě se Slovanem má mistrovský titul a zahrál si tam i Evropskou ligu. Řeč se stočila i k rodnému Mostu a stejnojmennému seriálu, který bavil (možná i nadále baví) celou republiku…

st 23.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

Vůbec poprvé vyběhne proti „svému“ Jablonci, kde zažil úspěšná léta. Útočník Martin Doležal nedá na Jablonec dopustit. Přestože s ním nezískal žádnou trofej, i když třikrát byl blízko triumfu v MOL Cupu, úspěchů i tak bylo dost. Posuďte sami – dvakrát třetí a čtvrtý v lize, účast v základní skupině Evropské i Konferenční ligy a reprezentační pozvánky…

út 8.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Budínský

Kapitán Lukáš Budínský soupeře velice dobře zná, prožil tam nejlepší sezónu v kariéře. Rozhovor se točil právě kolem jeho angažmá ve městě automobilů, ale došlo i na jeho výborné spoluhráče, nové stadiony v Hradci Králové a Pardubicích, start do sezóny či zmínku k otevření krytého bazénu v Karviné a jeho vztah k plavání obecně.

ne 2.7. | redakce

Matej Franko: Česká liga je kvalitnější, chci tady něco dokázat!

Vytáhlý slovenský útočník Matej Franko má za sebou úvodních pětačtyřicet minut v dresu MFK. V prvním rozhovoru pro klubový web poděkoval Banské Bystrici za uvolnění a mluvil i o bývalých hráčích Karviné, s kterými ve slovenském klubu hrával.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo