Generální partner
Světlý režim
25. září 2020

Cíl? Potvrdit bod z venku vítězstvím doma! Karviná-Mladá Boleslav (so,16:30)

Karvinské fotbalisty čeká třetí domácí zápas v této sezóně. V předchozích dvou jednou remizovali a jednou prohráli. Do třetice už to snad vyjde... V cestě stojí tým z města automobilů pod taktovkou kouče Jozefa Webera a kapitána Lukáše Budínského.

S pěti body ze čtyř zápasů, což je druhý nejlepší počin od postupu do nejvyšší soutěže, se připravují na domácí duel s Mladou Boleslaví hráči MFK Karviná. Nálada je dobrá, ovšem všichni vědí, jak důležité bude zvládnout nadcházející zápas. „Uděláme pro to maximum. Jednak jsme si před sezónou řekli, že z domácího prostředí uděláme nedobytnou tvrz a za druhé bychom rádi ukončili proti Boleslavi nepříznivou sérii. V lize ji Karviná v domácím prostředí ještě neporazila,“ prohlásil trenér MFK Juraj Jarábek. 

Ano, je to přesně tak – Karvinští odehráli s týmem z města automobilů čtyři domácí zápasy, třikrát se urodila remíza, jednou si Středočeši odvezli vítězství. „Start do sezóny se nám celkem povedl. Ale musíme zvládat domácí zápasy. S kýmkoliv. Věřím, že i povolené dvě tisícovky fanoušků nám pomůžou, a doženou nás k výhře,“ podotkl záložník Vojtěch Smrž, kterého si do A-týmu vytáhl před pár lety tehdejší kouč Weber, dnes trenér právě Mladé Boleslavi.  

Přestože Boleslav poprvé bodovala až v minulém kole (prohry na Bohemce, doma se Zlínem, v Plzni) a třemi body se odlepila od úplného dna osmnáctičlenné tabulky, spatřuje Juraj Jarábek v týmu soupeře velkou sílu. „Boleslav má dobrý tým, vynikající fotbalisty. V posledních dvou zápasech změnili rozestavení, hráli na tři obránce a myslím, že to nemají důvod měnit. V Plzni vycházeli z dobré defenzivy a spoléhali na chytré kontry. Duel s Jabloncem zvládli vítězně za tři body,“ podotkl Jarábek.

Svěřenci kouče Jozefa Webera přes léto trochu obměnili kádr, z odchodů je potřeba zmínit Tomáše Wágnera, který odešel na Kypr, dále pak Daniel Pudil se přesunul do Viktorky Žižkov, hostování skončilo třeba Jaroslavu Zelenému a v kádru nefiguruje ani záložník Ladra, který odešel do Jablonce. 

Naopak od nové sezóny jsou v týmu dva Sparťané – zkušený Ondřej Zahustel a mladý útočník Václav Drchal. Posilami určitě budou také Michal Škoda a Davis Ikaunieks. Kouč Weber má tedy do útoku docela široký výběr. V minulých dnech vedení Boleslavi dotáhlo do úspěšného konce ještě hostování gólmana Jakuba Markoviče ze Slavie a obránce Róberta Mazáně.

Utkání 5. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – FK Mladá Boleslav začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 26. září v 16:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Alex Denev. Zdarma pro všechny fanoušky budou ve Fanshopu a u turniketů připraveny Klubové bulletiny MFK Karviná. 

Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo