Generální partner
Světlý režim
27. září 2020

Vladimír Neuman: Čekal jsem víc práce, kluci mi ale pomohli

Dva prvoligové starty a dvě čistá konta! Skvělými statistikami se může pochlubit dvacetiletý Vladimír Neuman, který se půl roku od své premiéry ve FORTUNA:LIZE znovu postavil do brány a opět neinkasoval.

Vláďo, po půl roce jste se opět dostal do brány v prvoligovém zápase. Jak jste se cítil?
Byl jsem snad ještě víc nervózní, než při své březnové premiéře proti Příbrami. Nakonec to dopadlo, jak všichni viděli. Samotného mě překvapilo, že jsem neměl tolik práce. Boleslavi sice nevyšel ideálně začátek sezóny, ale přesto je to výborný tým a čekal jsem určitě víc práce. Ale kluci mi pomohli, obrana šlapala a pomáhala mi.

Klíčový zákrok jste vytáhl asi patnáct minut před koncem, hostujícího Douděru jste fantasticky vychytal.
Z mého pohledu to byla šance hostů vlastně z ničeho. Co k tomu říct? Jsem moc rád, že to trefil tak, jak to trefil. Kdyby zamířil víc k tyči, byl by to už problém. Mám radost, že jsem týmu třeba i tímto zákrokem pomohl.

Máte velmi zajímavou osobní statistiku – dva prvoligové zápasy a dvě čistá konta. Tím se moc gólmanů nemůže pochlubit. Co na to říkáte?
(smích) Bavili jsme se o tom, je to dobrá statistika. Budu rád, když starty budou přibývat rychleji a samozřejmě nuly také.

Ve FORTUNA:LIZE celý tým doma už šestkrát za sebou nevyhrál. Vybavíte si, kdy naposledy jste brali z domácího utkání tři body?
Tuším, že to bylo v březnu doma s Příbramí, to jsem právě chytal (smích). Věřil jsem, že když se vrátím do brány, že bychom zase mohli vyhrát. Nestalo se, škoda. Šance na výhru byly.

Ostrých zápasů během poslední doby za sebou moc nemáte. Půjdete do brány ve středu v MOL Cupu proti Vlašimi, když jste chytal před pár dny i v předchozím pohárovém kole s Unií Hlubina?
Ano, ve středu s Vlašimí bych měl chytat. Budu moc rád za další starty, potřebuji chytat a jakýkoliv ostrý zápas je pro mě dobrý. Vždycky ale záleží na trenérovi.

Rozhovory Rozhovory
út 19.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jiří Fleišman

Nejzkušenější borec v karvinské kabině s 360 prvoligovými starty – to je Jiří Fleišman! V rozhovoru mluvil o své nejúspěšnější štaci, kterou byla bezpochyby ta v Liberci. Právě se Slovanem má mistrovský titul a zahrál si tam i Evropskou ligu. Řeč se stočila i k rodnému Mostu a stejnojmennému seriálu, který bavil (možná i nadále baví) celou republiku…

st 23.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

Vůbec poprvé vyběhne proti „svému“ Jablonci, kde zažil úspěšná léta. Útočník Martin Doležal nedá na Jablonec dopustit. Přestože s ním nezískal žádnou trofej, i když třikrát byl blízko triumfu v MOL Cupu, úspěchů i tak bylo dost. Posuďte sami – dvakrát třetí a čtvrtý v lize, účast v základní skupině Evropské i Konferenční ligy a reprezentační pozvánky…

út 8.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Budínský

Kapitán Lukáš Budínský soupeře velice dobře zná, prožil tam nejlepší sezónu v kariéře. Rozhovor se točil právě kolem jeho angažmá ve městě automobilů, ale došlo i na jeho výborné spoluhráče, nové stadiony v Hradci Králové a Pardubicích, start do sezóny či zmínku k otevření krytého bazénu v Karviné a jeho vztah k plavání obecně.

ne 2.7. | redakce

Matej Franko: Česká liga je kvalitnější, chci tady něco dokázat!

Vytáhlý slovenský útočník Matej Franko má za sebou úvodních pětačtyřicet minut v dresu MFK. V prvním rozhovoru pro klubový web poděkoval Banské Bystrici za uvolnění a mluvil i o bývalých hráčích Karviné, s kterými ve slovenském klubu hrával.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo