Generální partner
Světlý režim
27. září 2020

Vladimír Neuman: Čekal jsem víc práce, kluci mi ale pomohli

Dva prvoligové starty a dvě čistá konta! Skvělými statistikami se může pochlubit dvacetiletý Vladimír Neuman, který se půl roku od své premiéry ve FORTUNA:LIZE znovu postavil do brány a opět neinkasoval.

Vláďo, po půl roce jste se opět dostal do brány v prvoligovém zápase. Jak jste se cítil?
Byl jsem snad ještě víc nervózní, než při své březnové premiéře proti Příbrami. Nakonec to dopadlo, jak všichni viděli. Samotného mě překvapilo, že jsem neměl tolik práce. Boleslavi sice nevyšel ideálně začátek sezóny, ale přesto je to výborný tým a čekal jsem určitě víc práce. Ale kluci mi pomohli, obrana šlapala a pomáhala mi.

Klíčový zákrok jste vytáhl asi patnáct minut před koncem, hostujícího Douděru jste fantasticky vychytal.
Z mého pohledu to byla šance hostů vlastně z ničeho. Co k tomu říct? Jsem moc rád, že to trefil tak, jak to trefil. Kdyby zamířil víc k tyči, byl by to už problém. Mám radost, že jsem týmu třeba i tímto zákrokem pomohl.

Máte velmi zajímavou osobní statistiku – dva prvoligové zápasy a dvě čistá konta. Tím se moc gólmanů nemůže pochlubit. Co na to říkáte?
(smích) Bavili jsme se o tom, je to dobrá statistika. Budu rád, když starty budou přibývat rychleji a samozřejmě nuly také.

Ve FORTUNA:LIZE celý tým doma už šestkrát za sebou nevyhrál. Vybavíte si, kdy naposledy jste brali z domácího utkání tři body?
Tuším, že to bylo v březnu doma s Příbramí, to jsem právě chytal (smích). Věřil jsem, že když se vrátím do brány, že bychom zase mohli vyhrát. Nestalo se, škoda. Šance na výhru byly.

Ostrých zápasů během poslední doby za sebou moc nemáte. Půjdete do brány ve středu v MOL Cupu proti Vlašimi, když jste chytal před pár dny i v předchozím pohárovém kole s Unií Hlubina?
Ano, ve středu s Vlašimí bych měl chytat. Budu moc rád za další starty, potřebuji chytat a jakýkoliv ostrý zápas je pro mě dobrý. Vždycky ale záleží na trenérovi.

Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo