Generální partner
Světlý režim
27. září 2020

Vladimír Neuman: Čekal jsem víc práce, kluci mi ale pomohli

Dva prvoligové starty a dvě čistá konta! Skvělými statistikami se může pochlubit dvacetiletý Vladimír Neuman, který se půl roku od své premiéry ve FORTUNA:LIZE znovu postavil do brány a opět neinkasoval.

Vláďo, po půl roce jste se opět dostal do brány v prvoligovém zápase. Jak jste se cítil?
Byl jsem snad ještě víc nervózní, než při své březnové premiéře proti Příbrami. Nakonec to dopadlo, jak všichni viděli. Samotného mě překvapilo, že jsem neměl tolik práce. Boleslavi sice nevyšel ideálně začátek sezóny, ale přesto je to výborný tým a čekal jsem určitě víc práce. Ale kluci mi pomohli, obrana šlapala a pomáhala mi.

Klíčový zákrok jste vytáhl asi patnáct minut před koncem, hostujícího Douděru jste fantasticky vychytal.
Z mého pohledu to byla šance hostů vlastně z ničeho. Co k tomu říct? Jsem moc rád, že to trefil tak, jak to trefil. Kdyby zamířil víc k tyči, byl by to už problém. Mám radost, že jsem týmu třeba i tímto zákrokem pomohl.

Máte velmi zajímavou osobní statistiku – dva prvoligové zápasy a dvě čistá konta. Tím se moc gólmanů nemůže pochlubit. Co na to říkáte?
(smích) Bavili jsme se o tom, je to dobrá statistika. Budu rád, když starty budou přibývat rychleji a samozřejmě nuly také.

Ve FORTUNA:LIZE celý tým doma už šestkrát za sebou nevyhrál. Vybavíte si, kdy naposledy jste brali z domácího utkání tři body?
Tuším, že to bylo v březnu doma s Příbramí, to jsem právě chytal (smích). Věřil jsem, že když se vrátím do brány, že bychom zase mohli vyhrát. Nestalo se, škoda. Šance na výhru byly.

Ostrých zápasů během poslední doby za sebou moc nemáte. Půjdete do brány ve středu v MOL Cupu proti Vlašimi, když jste chytal před pár dny i v předchozím pohárovém kole s Unií Hlubina?
Ano, ve středu s Vlašimí bych měl chytat. Budu moc rád za další starty, potřebuji chytat a jakýkoliv ostrý zápas je pro mě dobrý. Vždycky ale záleží na trenérovi.

Rozhovory Rozhovory
ne 25.9. | redakce

David Hampel: Brankáři v klubu mají perspektivu do budoucna

Před novou sezónou se novým trenérem brankářů stal David Hampel, který vystřídal Branislava Rzeszota. Rozhovor se pochopitelně točil kolem gólmanů MFK, ale i jeho aktivní či trenérské kariéry.

st 14.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Soukeník

S novou letní tváří Dominikem Soukeníkem jsme probrali aktuální situaci, euforii v jeho mateřském Hradci Králové, volný čas a prozradil také svůj oblíbený klub, kterému fandí…

út 6.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Cienciala

Povídání s Lukášem Ciencialou mohlo vzniknout až na duel s pražskou Duklou, ale nakonec se tak stalo už před zápasem proti Táborsku. „Host“ z ostravského Baníku vykládal o Karviné, Třinci a Dukle, kde působil celou minulou sezónu. V hlavním městě se o sebe mladý fotbalista musel postarat sám. Zmínil také radost z návratu na hřiště do Jablunkova…

st 24.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Adam a Dávid Krčíkovi

Bratři v A-týmu MFK Karviná? To tady ještě nebylo – tedy až do druhé poloviny července. Adam a o pár týdnů později i jeho mladší bratr Dávid podepsali smlouvu v Karviné. Od té doby spolu bydlí a zvykají si na nové prostředí. Tím, že Dávid na jaře působil v Jihlavě, se nabízelo, že právě před domácím utkáním proti Vysočině vznikne společný rozhovor…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo