Generální partner
Světlý režim
27. září 2020

Vladimír Neuman: Čekal jsem víc práce, kluci mi ale pomohli

Dva prvoligové starty a dvě čistá konta! Skvělými statistikami se může pochlubit dvacetiletý Vladimír Neuman, který se půl roku od své premiéry ve FORTUNA:LIZE znovu postavil do brány a opět neinkasoval.

Vláďo, po půl roce jste se opět dostal do brány v prvoligovém zápase. Jak jste se cítil?
Byl jsem snad ještě víc nervózní, než při své březnové premiéře proti Příbrami. Nakonec to dopadlo, jak všichni viděli. Samotného mě překvapilo, že jsem neměl tolik práce. Boleslavi sice nevyšel ideálně začátek sezóny, ale přesto je to výborný tým a čekal jsem určitě víc práce. Ale kluci mi pomohli, obrana šlapala a pomáhala mi.

Klíčový zákrok jste vytáhl asi patnáct minut před koncem, hostujícího Douděru jste fantasticky vychytal.
Z mého pohledu to byla šance hostů vlastně z ničeho. Co k tomu říct? Jsem moc rád, že to trefil tak, jak to trefil. Kdyby zamířil víc k tyči, byl by to už problém. Mám radost, že jsem týmu třeba i tímto zákrokem pomohl.

Máte velmi zajímavou osobní statistiku – dva prvoligové zápasy a dvě čistá konta. Tím se moc gólmanů nemůže pochlubit. Co na to říkáte?
(smích) Bavili jsme se o tom, je to dobrá statistika. Budu rád, když starty budou přibývat rychleji a samozřejmě nuly také.

Ve FORTUNA:LIZE celý tým doma už šestkrát za sebou nevyhrál. Vybavíte si, kdy naposledy jste brali z domácího utkání tři body?
Tuším, že to bylo v březnu doma s Příbramí, to jsem právě chytal (smích). Věřil jsem, že když se vrátím do brány, že bychom zase mohli vyhrát. Nestalo se, škoda. Šance na výhru byly.

Ostrých zápasů během poslední doby za sebou moc nemáte. Půjdete do brány ve středu v MOL Cupu proti Vlašimi, když jste chytal před pár dny i v předchozím pohárovém kole s Unií Hlubina?
Ano, ve středu s Vlašimí bych měl chytat. Budu moc rád za další starty, potřebuji chytat a jakýkoliv ostrý zápas je pro mě dobrý. Vždycky ale záleží na trenérovi.

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo