Generální partner
Světlý režim
4. červen 2020

Čonka: Prohrávat v poločase o dva góly venku je složité

Obránce Matúš Čonka se po půl roce vrátil do základní sestavy a odehrál celé utkání na Slovácku. Dvougólová porážka se nikomu z týmu nekousala lehce. Šance na reparát přijde už v neděli proti českobudějovickému Dynamu.

Upřímně, v Uherském Hradišti to na body nebylo, že ano?
S jednou střelou na bránu je to těžké! Přestože jsme se připravovali na to, že mají hru založenou na jednoduchosti, tak vzápětí po rozehrání domácí nebezpečně vypálili a za chvíli jsme už inkasovali. Podle mě to byl zbytečný faul před vápnem.

Ovlivnil brzký gól celé utkání?
Určitě ano, není to nic příjemného. Cestou domů jsme se na to s rukama dívali a myslím si, že někdo ve zdi nevyskočil a míč samozřejmě tím místem přesně proletěl až do sítě. Penalta a gól na 2:0 – další zbytečnost! Když prohráváte v poločase o dva góly, navíc na hřišti soupeře, tak už je to složité.

Překvapil vás něčím soupeř?
Ani ne. Říkali jsme si, že musíme běhat a vyhrávat první souboje a sbírat míče. To se nám minimálně v první půli vůbec nedařilo.  

Čím si vysvětlit, že vám poslední dva duely nevyšly herně ani výsledkově?
Nevím přesně, prostě se nám nedaří a nehrajeme, jak bychom chtěli. Koronavirová pauza ale dolehla nějakým způsobem na všechny týmy. Musíme se z toho dostat sami tvrdou prací, nikdo nám s tím nepomůže.

Téměř po půl roce jste odehrál celý zápas, naposledy jste kompletní minutáž absolvoval v půlce prosince v Liberci. Jak jste se cítil na trávníku?
Kondičně by to mohlo být lepší, to je jasné. Jsem rád za každou šanci. Vypadl nám vykartovaný Gigli Ndefe, takže volba padla na mě. Vždy se snažím na hřišti odvést maximum.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo